Muzeum Torpedowe Rijeka

# Muzeum Torpedowe Rijeka

Kvarner

Rijeka

Pošalji svoj sadržaj

Komentarz lub Upgrade this article, napisz nowy. Rejestracja nie jest wymagana

Muzeum Torpedowe - Rijeka znajduje się na terenie Muzeum Miejskiego w Rijece. Ma bardzo interesującą wystawę pod nazwą - Torpedo Rijeka, która jako pierwsza na świecie jest prezentowana w tak pomysłowy sposób - wykorzystując morze / wodę jako medium, przez które porusza się odsłonięty obiekt.

Ta interesująca wystawa podzielona jest na trzy części:

Pierwsza część, zlokalizowana na parterze, pokazuje torpedę i jej najważniejsze części

Druga część, umieszczona w przestrzeni schodów, pokazuje chronologię rozwoju niniejszego wynalazku

Trzecia część, zlokalizowana na pierwszym piętrze, stanowi rodzaj kulturowego wyjaśnienia torped jako ważnego odkrycia naukowego, a nie tylko wojskowego

Cały salon jest owinięty przezroczystymi materiałami, które mają na celu dalszą prezentację fabryk torped, samych torped i innych eksponatów. Oprócz banerów w specjalnie przygotowanym na tę okazję salonie projekcyjnym zainstalowano projekcje wideo.

Pełna atmosfera „fabryki pod morzem” uzupełnia specjalnie przygotowany dźwięk na tę okazję, a także zaprogramowane oświetlenie. Cała ekspozycja muzeum została zaprojektowana w taki sposób, aby wykorzystać jak najmniej sprzętu muzealnego, aby pokonać atmosferę pływającego dna morskiego. W porządku chronologicznym w muzeum wzniesiono oryginalne części z fabryki torped.

Privatni smještaj direktno od vlasnika na www.SMJESTAJ.com.hr/trazi
Prati nas na facebooku za više članaka o Hrvatskoj. Podijeli ovaj članak klikom na gumbe desno. Hvala
  Upgrade this article

Bio si na ovom mjestu? Podijeli s nama svoja iskustva ili fotografije.
Napiši svoju verziju članka. Nagrađujemo vlasnike apartmana.

Pišete kao gost. Registrirajte se ili prijavite i potpišite vaš tekst sa vašim imenom ili nickom i zadržite opciju editiranja unosa u bilo koje vrijeme.
Ako ste vlasnik apartmana koji je oglašen na rezerviraj.hr, link prema vašem oglasu će biti ispod teksta koji unosite kao nagrada za vaš trud.
Gost
odaberi sliku sa računala