Rijeka Museum of Natural History

# Rijeka Museum of Natural History

Kvarner

Rijeka

Pošalji svoj sadržaj

Komentarz lub Upgrade this article, napisz nowy. Rejestracja nie jest wymagana

Muzeum Historii Naturalnej w Rijece może poszczycić się tytułem pierwszego muzeum regionalnego w Rijece.

Zostało założone 16 maja 1876 r., Ale zostało otwarte dla publiczności dopiero 1 maja 1946 r. Muzeum mieści się w parku Nicholas Hosta, w pobliżu Pałacu Gubernatora, w budynku rodzinnym hrabiego Negronii.

Muzeum ma dziś 26 kolekcji, w których znajduje się blisko 90 000 obiektów muzealnych. Kolekcje minerałów, gąbek i alg są szczególnie znaczące i cenne. Niedawno (w dobie cyfryzacji i Internetu) zbiory zostały również udostępnione za pośrednictwem portalu internetowego pod adresem.

Profesjonalna biblioteka muzeum mieści blisko 3500 książek, które można również przeszukiwać online.

Od 1998 r. Rozpoczęto stałą konfigurację z wykorzystaniem dostępu modułowego i multimediów. W ramach tego projektu zaaranżowano części stałej wystawy Sharks and Rye, tworząc scenerię i prezentację multimedialną. Możesz teraz oglądać eksponaty za pomocą płyty CD, która zawiera zdjęcia, zdjęcia i sekwencje wideo. Ten sam projekt stworzył nową stałą wystawę Geological Past of Adriatic. Geneza i rozwój basenu Morza Adriatyckiego zostały przedstawione opinii publicznej. Na parterze budynku muzeum odnowiono część stałej wystawy „Akwarium - centrum multimedialne”.

W ramach akwarium otwarto warsztaty z edukacyjnymi grami przyrodniczymi.

Po zakończeniu projektów w 2004 r. Otwarto stałe wystawy ptaków i ssaków w rejonie Rijeki oraz gadów i płazów w regionie Rijeka. W 2005 r. Ogrody botaniczne zostały odnowione w otoczeniu muzeum, a na pierwszym piętrze w 2006 r. Powstała kolejna stała wystawa „Owady z Rijeki”. Wszystkim programom towarzyszą multimedialne płyty CD z treściami przyrodniczymi.

Od momentu powstania do dziś pracownicy Muzeum pracują z należytą starannością, aby uzupełniać zbiory i popularyzować nauki przyrodnicze. Eksperci muzealni prezentują nowo zdobytą wiedzę poprzez prace naukowe i profesjonalne, popularne wykłady i wystawy.

Oprócz tego, że są interesujący dla mieszkańców Rijeki, turyści z całego świata chętnie odwiedzają Muzeum Historii Naturalnej w Rijece. Muzeum szczególnie nadaje się na krótką wycieczkę po rodzinach z dziećmi, szczególnie biorąc pod uwagę interesujące eksponaty, które są szczególnie interesujące dla dzieci.

Prati nas na facebooku za više članaka o Hrvatskoj. Podijeli ovaj članak klikom na gumbe desno. Hvala
  Upgrade this article

Bio si na ovom mjestu? Podijeli s nama svoja iskustva ili fotografije.
Napiši svoju verziju članka. Nagrađujemo vlasnike apartmana.

Pišete kao gost. Registrirajte se ili prijavite i potpišite vaš tekst sa vašim imenom ili nickom i zadržite opciju editiranja unosa u bilo koje vrijeme.
Ako ste vlasnik apartmana koji je oglašen na rezerviraj.hr, link prema vašem oglasu će biti ispod teksta koji unosite kao nagrada za vaš trud.
Gost
odaberi sliku sa računala