Muzeum Sztuki i Rzemiosła w Zagrzebiu

# Muzeum Sztuki i Rzemiosła w Zagrzebiu

Središnja Hrvatska

Zagreb

Pošalji svoj sadržaj

Komentarz lub Upgrade this article, napisz nowy. Rejestracja nie jest wymagana

Muzeum Sztuki i Rzemiosła w Zagrzebiu zostało założone 17 lutego 1880 r. Utworzenie tej instytucji nastąpiło z inicjatywy Towarzystwa Sztuki i jego ówczesnego prezydenta Izidora Krsnavi. Muzeum było jedną z pierwszych tego typu instytucji w Europie. Dziś muzeum znajduje się na Zagrzebskim Placu Republiki Chorwacji, naprzeciwko budynku Chorwackiego Teatru Narodowego.

Muzeum pierwotnie zostało stworzone z myślą o stworzeniu „kolekcji okazów dla mistrzów i rzemieślników, którzy muszą dopracować produkcję przedmiotów codziennego użytku”. Niemniej jednak pomysł staje się bardziej postępowy, otwierając syntezę sztuki i rzemiosła na możliwość szerszego obszaru jego przyszłej działalności. Strategia Muzeum zmieniała się z czasem i ma na celu zachowanie tradycyjnych wartości rzemiosła ludowego. Chodzi o stworzenie nowych kultur estetycznych klasy obywatelskiej, aw 1882 r. Powstała Muzeum Rzemiosła. Obecnie znamy szkołę jako School of Applied Arts and Design.

Warto zauważyć, że projekt po raz pierwszy w Chorwacji został zaprojektowany na potrzeby muzeów. Został zaprojektowany przez architekta Hermana Bolle.

Stała ekspozycja muzeum została otwarta dla publiczności w 1995 r., Według pomysłu ówczesnego dyrektora Vladimira Malekovica. Wystawa zawiera fragmenty materiałów z prawie wszystkich kolekcji muzealnych.

Materiał został wybrany zgodnie z kryteriami jakości i reprezentatywności stylu. Prawie 3000 eksponatów rozmieszczonych jest na powierzchni około 2000 stóp kwadratowych.

Jeśli odwiedzisz Muzeum, możesz zobaczyć materiały z:

kolekcje mebli

ceramika

szkło

metale

tekstylny

malarstwo

rzeźba

zegarki

Zdjęcia

projekt graficzny i produktowy

kość słoniowa

introligatorstwo

skórki malowane i złocone

Na 2 piętrach, w 14 salach, przedmioty są prezentowane w jednostkach zaprojektowanych do chronologicznej pracy w sekwencji, która ilustruje okresy stylistyczne, od gotyku po art deco.

Dzieła sztuki w przestrzeni muzealnej zachwycają naszych gości. Warsztaty w Muzeum to wyjątkowy i dobrze przyjęty sposób prezentacji, szczególnie podczas świąt, kiedy można obejrzeć dekoracje świąteczne i inne ciekawe prace powstałe w trakcie warsztatów.

Muzeum Sztuki i Rzemiosła często ma dodatkowe wystawy, a oprócz stałej wystawy oferuje odwiedzającym tematycznie wykonane prezentacje i umiejętności mistrzów z warsztatu muzealnego.

Privatni smještaj direktno od vlasnika na www.SMJESTAJ.com.hr/trazi
Prati nas na facebooku za više članaka o Hrvatskoj. Podijeli ovaj članak klikom na gumbe desno. Hvala
  Upgrade this article

Bio si na ovom mjestu? Podijeli s nama svoja iskustva ili fotografije.
Napiši svoju verziju članka. Nagrađujemo vlasnike apartmana.

Pišete kao gost. Registrirajte se ili prijavite i potpišite vaš tekst sa vašim imenom ili nickom i zadržite opciju editiranja unosa u bilo koje vrijeme.
Ako ste vlasnik apartmana koji je oglašen na rezerviraj.hr, link prema vašem oglasu će biti ispod teksta koji unosite kao nagrada za vaš trud.
Gost
odaberi sliku sa računala