Muzeum Old Village Kumrovec

# Muzeum Old Village Kumrovec

Pošalji svoj sadržaj

Komentarz lub Upgrade this article, napisz nowy. Rejestracja nie jest wymagana

Muzeum „Old Village” KumrovecIdea takiego muzeum pojawiła się dawno temu w 1947 r., Kiedy Marijana Gušić pracowała etnograficznie w chorwackim Zagorju i napisała studium o Kumrovcu, ze specjalnym odniesieniem do domu Broza Tito.

Historię artystyczną i kulturalną poczty muzealnej redagował w 1950 r. Malarz akademicki Edo Kovačević i profesor Zdenko Vojnović, dyrektor Muzeum Sztuki i Rzemiosła. Dom rodzinny Broza sprawił, że profesor Gušić.

Muzeum pamięci marszałka Tito zostało założone w 1953 r., Które działało pod auspicjami Muzeum Etnograficznego w Zagrzebiu.

Dziś etno wioska Kumrovec to największa otwarta przestrzeń w Chorwacji, zbudowana zgodnie z tradycją, w celu zapewnienia odwiedzającym autentycznego wyglądu wioski Zagorje z początku XX wieku. We wsi odnowiono około 40 obiektów, które pokażą młodszym pokoleniom - jak żyli nasi starzy ludzie. Zaaranżowane aranżacje w Muzeum przybliżą nas do zwyczajów i codziennego życia chłopów i ich rodzin. Ponadto odwiedzający zapoznają się z różnymi tradycyjnymi targami, które mieszkańcy wiosek Zagorje zapewnili swoim rodzinom. Istnieją tradycyjne ogrody i ogrody, stragany i latawce - wszystko to wydawało się być bogatą mozaiką życia we wsi.

Oprócz wystaw wystawienniczych muzeum oferuje również wiele innych interaktywnych treści dla odwiedzających. W muzeum odbywają się różne imprezy i warsztaty prowadzone przez ekspertów etnologii we współpracy z rzemieślnikami tradycyjnych zawodów. Warsztaty i inne imprezy są dostosowane do wszystkich grup wiekowych. Dlatego zapraszamy wszystkich do odwiedzenia starej wioski i zobaczenia, jak niegdyś mieszkali w niej twoi starzy ludzie.

Zbiory muzealneKolekcje, które możesz odwiedzić w Muzeum to:

Kolekcja Home Inventory and Country Furniture

Kolekcja ludowej sztuki sakralnej

Kolekcja instrumentów ludowych

Kolekcja drewnianych zabawek dla dzieci

Kolekcja koszy i dzianin

Kolekcja ceramiki

Kolekcja tekstyliów i wyrobów włókienniczych

Asortyment narzędzi i narzędzi

Kolekcja pocztówek i kart okolicznościowych

Kolekcja mebli

Kolekcja przedmiotów z Villa Kumrovec

Kolekcja sztuki

Kolekcja orzechów

Kolekcja wierszy

Kolekcja masek

Niezapomniane przedmioty

broń

Dokumenty i rękopisy

Materiał drukowany

Zbiór rzadkich zdjęć i negatywów

Prati nas na facebooku za više članaka o Hrvatskoj. Podijeli ovaj članak klikom na gumbe desno. Hvala
  Upgrade this article

Bio si na ovom mjestu? Podijeli s nama svoja iskustva ili fotografije.
Napiši svoju verziju članka. Nagrađujemo vlasnike apartmana.

Pišete kao gost. Registrirajte se ili prijavite i potpišite vaš tekst sa vašim imenom ili nickom i zadržite opciju editiranja unosa u bilo koje vrijeme.
Ako ste vlasnik apartmana koji je oglašen na rezerviraj.hr, link prema vašem oglasu će biti ispod teksta koji unosite kao nagrada za vaš trud.
Gost
odaberi sliku sa računala