Senj City Museum Chorwacja

# Senj City Museum Chorwacja

Kvarner

Senj

Pošalji svoj sadržaj

Komentarz lub Upgrade this article, napisz nowy. Rejestracja nie jest wymagana

Muzeum miejskie Senj mieści się w pałacu rodziny Vukasović. Wspomniana rodzina była jedną z najbardziej szanowanych i wpływowych rodzin szlacheckich Senjów.

Pałac, w którym znajduje się muzeum, został zbudowany w XIV i XV wieku w stylu gotycko-renesansowym. Muzeum miejskie w Senj zostało założone 7 maja 1962 r. Jako instytucja kulturalna i naukowa, której zadaniem jest gromadzenie, konserwowanie, badanie i przetwarzanie, a także prezentowanie i publikowanie materiałów muzealnych i historyczno-kulturowych. Oprócz wyżej wymienionych funkcji, Muzeum Miasta Senj ma również zadanie edukacyjne, aby dbać o całe dziedzictwo kulturowe miasta i jego okolic.

Kolekcje w muzeum: kolekcja archeologiczna i hydro-archeologiczna, kolekcja numizmatyczna, kolekcja druków głagolitycznych i głagolitycznych, kolekcja broni i sprzętu wojskowego, kolekcja najnowszej historii Senja, kolekcja etnograficzna - Bunjevci i kolekcja historii naturalnej - Velebit.

Muzeum miejskie obejmuje również profesjonalną bibliotekę ze starszymi i nowszymi materiałami archiwalnymi. Muzeum ma niewielką kolekcję obrazów artystycznych, kolekcję fotografii i pocztówek oraz kolekcję macierzystą Lukovo, która znajduje się w miasteczku o tej samej nazwie na południe od Senj. Muzeum miejskie Senj współpracuje z wieloma instytucjami naukowymi i kulturalnymi w Chorwacji i Europie. Muzeum okazjonalnie (w razie potrzeby) publikuje katalogi i inne publikacje oraz jest współwydawcą czasopisma naukowego Senjski zbornik, wydawanego raz w roku.

Teren muzeum jest idealnym miejscem do przeglądania kolekcji, poznawania historycznych szczegółów dotyczących miasta Senj i okolic. W muzeum mieści się również fort Nehaj, który jest doskonałym miejscem otwartym dla turystów.

Privatni smještaj direktno od vlasnika na www.SMJESTAJ.com.hr/trazi
Prati nas na facebooku za više članaka o Hrvatskoj. Podijeli ovaj članak klikom na gumbe desno. Hvala
  Upgrade this article

Bio si na ovom mjestu? Podijeli s nama svoja iskustva ili fotografije.
Napiši svoju verziju članka. Nagrađujemo vlasnike apartmana.

Pišete kao gost. Registrirajte se ili prijavite i potpišite vaš tekst sa vašim imenom ili nickom i zadržite opciju editiranja unosa u bilo koje vrijeme.
Ako ste vlasnik apartmana koji je oglašen na rezerviraj.hr, link prema vašem oglasu će biti ispod teksta koji unosite kao nagrada za vaš trud.
Gost
odaberi sliku sa računala