Historia i Muzeum Morskie Istrii

# Historia i Muzeum Morskie Istrii

Istra

Pula

Pošalji svoj sadržaj

Komentarz lub Upgrade this article, napisz nowy. Rejestracja nie jest wymagana

PPMI to akronim od Muzeum Historii i Morskiego Istrii. Jest to specjalistyczne muzeum o zasięgu regionalnym. Muzeum działa jako publiczna instytucja kulturalna i naukowa, prowadząca działalność muzealną zgodnie z ustawą o muzeach w Republice Chorwacji i działa na terytorium hrabstwa Istria. Muzeum Historyczno-Morskie Istrii znajduje się w weneckiej fortecy, czyli starym Kaštelu, którego historia sięga XVII wieku. Zamek został zbudowany przez władze Republiki Weneckiej w celu obrony swoich posiadłości w południowej Istrii.

Działy i zbiory w muzeum

PPMI jest sektorem publicznym, którego działalność jest określona przepisami prawa. Działa jako jedna jednostka z czterema jednostkami organizacyjnymi, a mianowicie Wydziałem Historii Miasta Pula, Departamentem Średniowiecznej Historii Istrii, Departamentem Istryjskiej Historii New Age oraz Departamentem Historii Morskiej i Architektury Morskiej.

W muzeum znajduje się ponad 50 000 obiektów muzealnych, które zostały przetworzone lub są przetwarzane. wśród nich znajdują się przedmioty, które zostały udokumentowane, przechowywane i sklasyfikowane w 18 kolekcjach muzealnych: kolekcja numizmatyczna, kolekcja archiwalna, kolekcja filmów i filmów, kolekcja zdjęć, kolekcja wspomnień, medale, dyplomy, pieczęcie i herby, kolekcja broni i sprzęt wojskowy, kolekcja plakatów i materiałów promocyjnych, kolekcja marynarki wojennej i marynarki wojennej, kolekcja zabytków, kolekcja życia podmiejskiego, kolekcja grafiki, kolekcja flag, kolekcja funkcji, kolekcja kartograficzna, kolekcja nagrań audio, kolekcja życia miejskiego, kolekcja starych pocztówek i 10 innych , zbiory dokumentacji.

Bogate zasoby muzeum, choć bardzo bogate i cenne pod każdym względem, można wyróżnić dzięki specjalnym zasobom kolekcji starych pocztówek, map oraz kolekcji broni, mundurów oraz sprzętu wojskowego i marynarki wojennej.

Muzeum zajmuje się kolekcją dóbr kultury w sekwencji czasowej od rozwiniętego średniowiecza, czyli od XV wieku do współczesności. Elementy są fachowo obsługiwane i przechowywane, a także chronione i przechowywane wraz z niezbędną dokumentacją. Następnie te obiekty muzealne są prezentowane bezpośrednio lub pośrednio publiczności poprzez stałe lub okazjonalne wystawy lub poprzez publikację wglądu w materiały muzealne za pomocą profesjonalnych, naukowych i innych środków informacyjnych.

Muzeum zatrudnia dziś 9 osób, a na czele stoi dyrektor Graciano Kesac.

Ciekawe fakty do podkreślenia

Od prawie 8 lat (od 2011 r.) Muzeum zarządza podziemnymi tunelami Zerostrasse, a po zakończeniu renowacji austriackiego zbiornika na wodę (2015 r.) Zarządza także Centrum Odwiedzin Herman Potočnik Noordung.

Muzeum fresków w Draguc działa w ramach muzeum od 2016 roku.

edukacja

Od końca 2009 r. W PPMI działa Departament Edukacji i Pedagogiki, którego zadaniem jest prezentowanie i przybliżanie Muzeum różnym grupom użytkowników. Program zajmuje się również edukacją dzieci i młodzieży w wieku przedszkolnym do populacji studentów, co sprzyja współpracy z przedszkolami, szkołami, uczelniami i różnymi innymi stowarzyszeniami i instytucjami edukacyjnymi. Muzeum dąży do jak największego zaangażowania w różne działania edukacyjne i pedagogiczne organizowane pod patronatem Sekcji Pedagogicznej Chorwackiego Towarzystwa Muzealnego.

Biblioteka Muzeum

W Muzeum PPMI znajduje się biblioteka typu zamkniętego przeznaczona dla profesjonalnego personelu muzealnego. W niektórych sytuacjach cenna literatura jest wypożyczana studentom lub udostępniana studentom w celu pisania prac seminaryjnych i prac dyplomowych oraz ekspertów i naukowców o różnych profilach. W miesiącach letnich na otwartej przestrzeni (atrium Muzeum) odbywają się różne publiczne imprezy kulturalne i rozrywkowe, pokazy filmów, przedstawienia teatralne i koncerty.

Podstawowe informacje o muzeum

Rodzaj muzeum: historyczny, regionalny

Zakres: hrabstwo

Założony: 1955

Założyciel: hrabstwo Istria

Dyrektor: Gracijano Kešac, licencjat z historii

Privatni smještaj direktno od vlasnika na www.SMJESTAJ.com.hr/trazi
Prati nas na facebooku za više članaka o Hrvatskoj. Podijeli ovaj članak klikom na gumbe desno. Hvala
  Upgrade this article

Bio si na ovom mjestu? Podijeli s nama svoja iskustva ili fotografije.
Napiši svoju verziju članka. Nagrađujemo vlasnike apartmana.

Pišete kao gost. Registrirajte se ili prijavite i potpišite vaš tekst sa vašim imenom ili nickom i zadržite opciju editiranja unosa u bilo koje vrijeme.
Ako ste vlasnik apartmana koji je oglašen na rezerviraj.hr, link prema vašem oglasu će biti ispod teksta koji unosite kao nagrada za vaš trud.
Gost
odaberi sliku sa računala