Co kupić w Dubrowniku jako pamiątkę

# Co kupić w Dubrowniku jako pamiątkę

Južna dalmacija

Dubrovnik

Pošalji svoj sadržaj

Komentarz lub Upgrade this article, napisz nowy. Rejestracja nie jest wymagana
artykuł
Pozycja
Dubrovnik
02.09.2019. 18:24 dodaje

Zatrzymujesz się w Dubrowniku, historycznym i turystycznym centrum Chorwacji i zastanawiasz się, co przywieźć do domu jako pamiątki z tego pięknego miasta Dalmacji na wybrzeżu Adriatyku. Próbowaliśmy odkryć, co najlepiej przynieść do domu jako pamiątkę z Dubrownika.
Aby odpowiedzieć na to pytanie, musimy zobaczyć, co czyni Dubrownik rozpoznawalnym, a co odróżnia go od reszty Chorwacji i innych miast nad Adriatykiem.

Dubrownik to miasto pełne zabytków historycznych i kulturowych, położone w południowej części chorwackiej części wybrzeża Adriatyku. Połączenie różnorodności zasobów naturalnych śródziemnomorskiego krajobrazu z łagodnym śródziemnomorskim klimatem, historycznego dziedzictwa, walorów architektonicznych i artystycznych starego miasta oraz licznych udogodnień i działań oferowanych przez Dubrownik są wyjątkowe.

Usytuowany u podnóża Srdji, skąd „strzelasz” wspaniały widok na Stare Miasto. Widok miasta z Srđ jest najlepszym widokiem i najczęstszym obrazem Dubrownika, jaki można zobaczyć, jest częstym celem wielu selfie.

Symbole i pamiątki z DubrownikaStatua Saint Blaise - Saint Blaise jest chronionym miastem Dubrownik i cały Dubrownik od 972 roku. Urodzony w dzisiejszej Turcji w mieście Sivas, zmarł w 317 r. Patron tego historycznego miasta jest od wieków obchodzony jako wybawca i obrońca Dubrownika. Według legendy św. Błażej zgłosił się do plebejusza Stojko podczas modlitwy w kościele św. Szczepana tej nocy i nakazał mu poinformować Senat o zamiarze Wenecjan i przygotować się do obrony. Po tym, jak zamiar Wenecjan został udaremniony, mieszkańcy Dubrownika wybrali St. Blaise jako swojego głównego obrońcę (dawniej St. Srds - stąd wzgórze Srds i Bak).

Jedną z najbardziej znanych pamiątek na temat Dubrownika jest figura św. Blaise trzyma miasto w dłoniach.

(Próbka pamiątki St. Blaise z Domu Dubrownika)

Suveniri iz Dubrovnika i regije, okolice kip sv vlaha

Filar Orlanda - On Stradun, Near St. Blaise to filar Orlando, kolejny symbol miasta Dubrownik.

Kamienny filar, na którym wyryto średniowiecznego wojownika w zbroi z mieczem i tarczą, został wyrzeźbiony przez włoskiego artystę Bonino 1418. Ma być kamienną rzeźbą przedstawiającą Rolanda, rycerza armii Karola Wielkiego, centralną postacią słynnego wczesnego francuskiego poematu o Rolandzie. Filar z Orlando przejął funkcję filaru dla haniebnego mówienia i publicznego karania przestępców. Wiele osób zakończyło swoje życie przed publicznością, ostrzegając się przed tym, co by się stało, gdyby nie posłuchała. Konspiratorzy zostali ukarani szczególnie okrutnie. Były też biczowanie, okaleczanie i tupanie żarzących się przedmiotów na twarzy lub czole. Służył również do ogłoszeń, ogłoszeń, podkreślając ważne wiadomości.

Najsłynniejsza chorwacka fabryka cukierków Kraš zaprojektowała oryginalną pamiątkę na temat filaru Orlando.

Ta luksusowa pamiątka jest ręcznie robiona i pakowana i jest wynikiem wielowiekowego rzemiosła Kraša w produkcji czekolady. W eleganckim opakowaniu prezentowym znajduje się także legenda Orlando w języku chorwackim i angielskim, napisana jako karta na rolce papieru.Kraš orlandov stup suvenir iz grada dubrovnikaMury Dubrownika - Mury Dubrownika zostały zbudowane między XIII a XVII wiekiem i mają długość niespełna 2 km, najważniejsze dziedzictwo i atrakcja turystyczna miasta, są symbolem miasta Dubrownik. Około 1,5 miliona turystów przechodzi przez mury rocznie, a liczba ta byłaby wyższa, gdyby miasto nie podnosiło stale cen biletów, aby co najmniej nieznacznie zmniejszyć tłumy. Cena w sezonie 2018 wynosi 200 kn dla dorosłych i 50 kn dla dzieci. Na temat murów Dubrownika można znaleźć liczne pamiątki w mieście.Dubrovnik walls

Gra o tron w Dubrowniku - jeśli jesteś fanem tej bardzo popularnej serii, która według IMDB jest jedną z 3 najpopularniejszych serii wszechczasów, z pewnością zostaniesz poinformowany, że piąty sezon został nakręcony w Dubrowniku. Miasto Królewskiej Przystani gra Dubrownik w serii. Biorąc pod uwagę wygląd miasta, nie było potrzeby dokonywania większych interwencji w krajobrazie ani specjalnych efektów specjalnych, aby stare Dubrownik stał się „niebezpiecznym” miastem Królewskiej Przystani, twierdzą rodziny Lannisterów.

Ponieważ coraz więcej turystów przyjeżdża do Dubrownika właśnie z powodu tej serii, w mieście pojawiło się wiele pamiątek na ten temat, a także miejsca, w których goście chcą robić zdjęcia i gdzie miały miejsce słynne sceny z tej serii.

Game of thrones dubrovnik croatia

Lawenda - lawenda to pachnąca roślina ozdobna, która jest bardzo popularna w Dalmacji jako krzew wieloletni śródziemnomorski. Chociaż skromnie spełnia wymagania, kwitnie bogato i przez długi czas z pięknym zapachem, nadaje ogrodowi szczególny klimat, ponieważ przyciąga wiele motyli, trzmieli i pszczół. W Dalmacji lawenda jest często używana zamiast zapachów przemysłowych i jako dekoracja. W wielu sklepach z pamiątkami roślina ta jest sprzedawana w małych torebkach jako pamiątka.Lavanda

Ser Pag - Chociaż nie jest bardzo blisko Dubrownika, ser Pag jest produktem, który każdy gość chciałby kupić razem z nim jako prezent z Chorwacji. Ten rodzaj sera jest produkowany na wyspie Pag w regionie Zadaru i jednym z najbardziej znanych serów na świecie. Ser ma specyficzny i niepowtarzalny smak i jest wytwarzany z mleka owiec rasy pag. Owce Pag są specyficzne ze względu na wyspę Pag, która prawie nie ma roślinności. Jeśli spojrzysz na wyspę Pag na mapie, zobaczysz tylko kamień. Ze względu na brak roślinności owce Pag zazwyczaj jedzą tylko aromatyczne zioła, które są solone solą morską opryskaną boraksem zimą. Z tego powodu mięso i ser Pag są owcami o specyficznym smaku i nie można ich znaleźć nigdzie na świecie.

Paški sir

Babushka - Babushka to drewniana figura lalki, choć bardziej symboliczną dla Rosji jest większość pamiątek dubrownickich. Większość gości kupujących babcie uważa, że jest to lokalny symbol, co nie jest prawdą. Jest to jedna z najlepiej sprzedających się pamiątek w mieście. Jeśli nie masz nic przeciwko i podoba ci się ten śliczny drewniany posąg, możesz go kupić w wielu miejscach w Dubrowniku.

Babuška

Sklepy z pamiątkami w DubrownikuDom Dubrownika - Dom Dubrownika to wyjątkowy sklep sprzedający autentyczne chorwackie produkty, pamiątki i przysmaki. Usytuowany w średniowiecznej wieży św. Dominika, która jest częścią słynnych murów miejskich, dom Dubrownika jest czymś więcej niż tylko sklepem z pamiątkami, jest prawdziwym dubrownickim doświadczeniem sztuki, gastronomii i dziedzictwa.

Jest rozłożony na dwóch piętrach. Na piętrze jest przestrzeń galerii z wystawami wielu chorwackich artystów, ze szczególnym uwzględnieniem artystów z Dubrownika. Na parterze znajduje się sklep z wyrobami rzemieślniczymi i tradycyjnymi przysmakami, oferującymi ręcznie robione pamiątki, ręcznie robioną biżuterię, tradycyjne przysmaki typowe dla regionu Dubrownika, duży wybór najlepszych chorwackich win, różnych słodyczy i innych autentycznych produktów rzemieślniczych.

Dubrovačka kuča

Sklep z pamiątkami i sklep artystyczny Meduza - Jeden z najbardziej znanych sklepów z pamiątkami w mieście, który sprzedaje wyłącznie chorwackie produkty. Bardzo pomocny i przyjazny personel jest zawsze do Państwa dyspozycji, o czym świadczą liczby pochwał w recenzjach Google. W sklepie można znaleźć dużą liczbę produktów. Z mydła, czekolady, biżuterii, napojów, pamiątek, przysmaków itp.

Adres: Prijeko 18, 20000 Dubrownik

Meduza suvenirnica dubrovnikBreak Time - Handmade in Croatia 

Ten piękny mały sklep na Starym Mieście nie jest klasycznym sklepem z pamiątkami, ale sprzedaje oryginalne i pięknie wykonane bransoletki, naszyjniki, obrączki i klucze, które przemawiają do wszystkich płci. Trwałe, niepowtarzalne elementy biżuterii inspirowane są magicznym Adriatykiem. Twoja morska bransoletka jest zapakowana w Twoją śliczną jutową torbę, więc jest to miły prezent na czyjeś urodziny (lub inne radosne wydarzenie).

Adres: ul. Antuninska 5, 20000, Dubrownik

Brea time souvenir shop

narukvica na sidroSklep z pamiątkami Iron Throne - sklep Fora, aby zrobić zdjęcie na tronie. Wiele drobiazgów do zapamiętania na temat Dubrownika z motywami Game of Thrones i Star Wars. Fani GoT są warte odwiedzenia. Aby robić zdjęcia na Żelaznym Tronie, musisz kupić jedną z pamiątek.

Adres: ul. Boskoviceva 7 (od Buza) Trzecie wejście do starego miasta, 20000, Dubrownik

Game of thrones souvenir shopSklepy i centra handlowe w DubrownikuDubrovnik Shopping Minceta - Na końcu zatoki Gruz znajduje się piękne centrum handlowe Minceta.

Wewnątrz Mincet znajdziesz wiele sklepów: modę, perfumy, obuwie, akcesoria sportowe i domowe oraz ponad 20 sklepów.

Adres: ul. Nikola Tesla 2, DubrownikCentrum handlowe Srdj - Solidne centrum handlowe z mnóstwem butików z odzieżą i obuwiem oraz 2 punktami gastronomicznymi i sklepem Technomobil, który sprzedaje od telewizorów i sprzętu AGD po telefony komórkowe i laptopy i wszelkiego rodzaju rzeczy. Ceny są przystępne dla wszystkich obywateli i jest to wygodne miejsce, w którym po zakupach można usiąść w kawiarni i napić się kawy lub herbaty i innych napojów, a jeśli masz samochód, masz bezpłatny parking na parkingu domu towarowego Srd.

Adres: Obala Stjepana Radića 25, Dubrownik


Privatni smještaj direktno od vlasnika na www.SMJESTAJ.com.hr/trazi
Prati nas na facebooku za više članaka o Hrvatskoj. Podijeli ovaj članak klikom na gumbe desno. Hvala
  Upgrade this article

Bio si na ovom mjestu? Podijeli s nama svoja iskustva ili fotografije.
Napiši svoju verziju članka. Nagrađujemo vlasnike apartmana.

Pišete kao gost. Registrirajte se ili prijavite i potpišite vaš tekst sa vašim imenom ili nickom i zadržite opciju editiranja unosa u bilo koje vrijeme.
Ako ste vlasnik apartmana koji je oglašen na rezerviraj.hr, link prema vašem oglasu će biti ispod teksta koji unosite kao nagrada za vaš trud.
Gost
odaberi sliku sa računala