Parki narodowe w pobliżu Splitu Chorwacja

# Parki narodowe w pobliżu Splitu Chorwacja

Srednja dalmacija

Split

Pošalji svoj sadržaj

Komentarz lub Upgrade this article, napisz nowy. Rejestracja nie jest wymagana

Split jest obszarem bogatym w naturalne piękno i stanowi doskonałą bazę wypadową dla kilku parków narodowych i parków przyrody. Najbliższy park narodowy w pobliżu Splitu to Krka, który znajduje się około 80 kilometrów na północ. Około 200 km na północ od Parku Narodowego Kornati znajduje się w podobnej odległości, ale na południe jest Park Narodowy Mljet. Oba te parki potrzebują transportu, ponieważ jest wyspą. Najbliższy park przyrody Biokovo, który znajduje się około stu kilometrów na południe.

Park Narodowy Krka ze SplituMożesz odwiedzić Park Narodowy Krka ze Splitu autobusem lub samochodem. Od centrum Splitu do parku jest około 80 kilometrów, co zajmuje około 1 godziny.

Park Narodowy można zwiedzać łodzią lub pieszymi - szlak rowerowy ze Skradina. Skradin - Park Narodowy Krka kursuje codziennie od kwietnia do października. Co godzinę statek wypływa ze Skradin, a powrót następuje 30 minut później. Na przykład od Skradin do NP zaczyna się o 13:00, 14:00 itd., A powrót jest o 13:30, 14:30.

Transport łodzi jest wliczony w cenę biletu na park narodowy. Dla tych, którzy szukają rekreacji, znajduje się szlak pieszy-rowerowy o długości 3,4 mil. Park zajmuje powierzchnię 109 km² rzeki Krka i dolnego strumienia rzeki Čikola, a długość rzeki Krka wynosi 72,5 km, co jest 22-tą rzeką w Chorwacji. Jej wodospady mają łączny spadek 225 metrów.

Najdłuższe wodospady rzeki Krka o nazwie Skradinski buk są prawdopodobnie głównym powodem wizyty w tym parku narodowym. Skradinski buk z ponad 17 schodami i całkowitą różnicą wysokości 45 m uzasadnia swój tytuł najpiękniejszego naturalnego piękna w Chorwacji. U stóp Skradinski buk można pływać, dzięki czemu można się ochłodzić po długim zwiedzaniu Krka, które ma wiele rzeczy, których nie można przegapić. Jedną z tych rzeczy jest wioska etno, w której można zobaczyć XIX-wieczne kamienne młyny wodne i liczne obiekty, z których miejscowa ludność korzystała w przeszłości.

Park Narodowy Krka ze Splitu

 
 

Park Narodowy Kornati ze SplituSpędź niezwykły dzień odkrywając piękny park narodowy z ponad 140 wyspami i wysepkami. Zrelaksuj się w tym małym raju na Ziemi, ciesząc się przyjemną przejażdżką łodzią, zjedz pyszne dania kuchni dalmatyńskiej i ciesz się kąpielą w słonej wodzie jeziora Mir. Jeśli jesteś w pobliżu Splitu, kilku przewoźników jest kierowanych bezpośrednio do Parku Narodowego Kornati. Wygodnym i szybszym sposobem na park jest przejazd samochodem do Sibenika lub Murtera i wybranie kilku zorganizowanych wycieczek z pobliskich miejscowości Kornati.

Park Narodowy Kornati został ogłoszony w 1980 r., Kiedy został objęty ochroną. Całkowita powierzchnia tego parku wynosi około 220 kilometrów kwadratowych i składa się z większych i mniejszych wysp oraz skał, które wyłaniają się z błękitnego morza Adriatyku. Z całkowitej powierzchni Kornati tylko jedna czwarta stałego lądu jest zajęta. Reszta Parku Narodowego to morze i żyjący świat, który tam mieszka.

Nacionalni park Kornati 

Park Narodowy Mljet ze SplituZ katamaranu Split-Brac-Hvar-Korcula-Mljet-Dubrovnik można dotrzeć do Parku Narodowego w Splicie Mljet. Możesz spojrzeć na wiersz tej linii w linku. https://www.krilo.hr/plovidbeni-red/

Park Narodowy Mljet został ogłoszony 11 listopada 1960 r., A jego powierzchnia obejmuje północno-zachodnią część wyspy Mljet i otaczającą ją część morza.

NP Mljet to pierwsza zinstytucjonalizowana próba ochrony pierwotnego ekosystemu na Adriatyku.

Park o powierzchni pokrywa zachodnią trzecią część wyspy Mljet. Granice parku pochodzą z obszaru Blackbird do najgłębszego punktu wyspy, Cape Goli. Niektóre parki narodowe obejmują Polače (główny port turystyczny i turystyczny), Goveđari (najstarsza miejscowość na Jezera), Soline (małe miejsce przy wejściu do Veliko jezero) i Prisztinę (poczta i park narodowy) i Pomena (jedyny hotel na wyspie).

Park Narodowy Mljet można zwiedzać przez cały rok. Istnieją trzy oficjalne wejścia do parku: Pomena, Polače i Vrbovica, aw sezonie turystycznym jesteśmy otwarci od 08:00 do 20:00. W okresie zimowym (od początku listopada do końca kwietnia) przyjmujemy gości tylko po wcześniejszym ogłoszeniu.

Nacionalni park Mljet from Split croatiaPark Przyrody BiokovoChociaż nie jest to park narodowy, Park Przyrody Biokovo jest nie mniej atrakcyjny i bardziej atrakcyjny do odwiedzenia, jeśli jesteś w pobliżu Splitu. Biokovo jest jednym z 11 parków przyrody w Chorwacji i obejmuje jedną część pasma górskiego Biokovo. To jest około 130 kilometrów od Splitu.

Warto wspomnieć, że park (Biokovo) został ogłoszony w 1981 r. O łącznej powierzchni prawie 200 kilometrów kwadratowych. Najwyższym szczytem parku (ten masyw górski) jest Sveti Jure o wysokości 1762 metrów. Szczyt św. Jury jest również najwyższym szczytem góry Biokovo i jest trzecim najwyższym szczytem w Chorwacji.

Biokovo charakteryzuje się specjalną rzeźbą krasową i zachowaną w naturalnym odizolowanym środowisku. Na terenie parku znajdują się jaskinie i urwiska, które są szczególnie interesujące dla odkrywców i poszukiwaczy przygód, którzy kochają przyrodę.

Biokovo iz SplitaPrati nas na facebooku za više članaka o Hrvatskoj. Podijeli ovaj članak klikom na gumbe desno. Hvala
  Upgrade this article

Bio si na ovom mjestu? Podijeli s nama svoja iskustva ili fotografije.
Napiši svoju verziju članka. Nagrađujemo vlasnike apartmana.

Pišete kao gost. Registrirajte se ili prijavite i potpišite vaš tekst sa vašim imenom ili nickom i zadržite opciju editiranja unosa u bilo koje vrijeme.
Ako ste vlasnik apartmana koji je oglašen na rezerviraj.hr, link prema vašem oglasu će biti ispod teksta koji unosite kao nagrada za vaš trud.
Gost
odaberi sliku sa računala