Wodospady w pobliżu Zadaru

# Wodospady w pobliżu Zadaru

Sjeverna dalmacija

Zadar

Pošalji svoj sadržaj

Komentarz lub Upgrade this article, napisz nowy. Rejestracja nie jest wymagana

Jeśli szukasz wodospadów i jesteś w Zadarze lub w pobliżu Zadaru, miejscem, które zachwyci Cię jest Park Narodowy Krka. Park Narodowy Krka znajduje się około 70 km od Zadaru, obok pięknego miasta Skradin. Skradin to małe miasteczko rzeczne z kamiennymi domami. Park Narodowy można zwiedzać łodzią lub pieszymi - szlak rowerowy ze Skradina. Skradin - Park Narodowy Krka kursuje codziennie od kwietnia do października. Co godzinę statek wypływa ze Skradin, a powrót następuje 30 minut później. Na przykład od Skradin do NP zaczyna się o 13:00, 14:00 itd., A powrót jest o 13:30, 14:30.

Wycieczka po wodospadach Krka zapewnia prawdziwe przeżycie - przejażdżka łodzią do Parku Narodowego Krka oferuje wiele pięknych widoków na liczne wodospady i niesamowite widoki.Park Narodowy Krka znajduje się w pobliżu zabytkowego miasta Sibenik. W parku narodowym dominują wodospady, liczne jeziora i czternastowieczne twierdze z pozostałościami rzymskiego akweduktu i obozów. Rzeka przepływa przez park i tworzy 75-kilometrowy kanion, który wpada do Adriatyku w pobliżu Sibenika. Krka został ogłoszony parkiem narodowym w 1985 roku, a najbardziej znane są wodospady: Skradinski buk, Roški slap, Manojlovac, Miljacka slap. Zapora wodna znajdująca się pod Skradinski buk to kolejna taka zapora wodna na świecie, zbudowana zaledwie dwa dni po zaporze elektrowni wodnej na wodospadach Nijarar w 1895 roku.

zadar waterfalls

NP Krka ma bogatą ofertę gastronomiczną, więc możesz spróbować lokalnych specjałów, z których na pewno nie możesz przegapić prosciutto i sera.

Wzdłuż szlaku biegnącego przez cały park narodowy znajdują się budki edukacyjne, w których można przeczytać wiele ciekawych rzeczy, które łączą się z Krk.

O wartościach, które NP Krka ma do zaoferowania, może napisać całą książkę, jeśli nie więcej, ale nic nie może zastąpić niepodważalnego doświadczenia wycieczek do tego parku narodowego.

Park Narodowy Krka z Zadaru - mapaPark Narodowy Krka nosi nazwę rzeki Krka, która jest integralną częścią parku. Rijeka, dzięki swojemu przejściu przez naturę, ma piękną atmosferę, w niektórych miejscach i wodospadach, które po prostu fascynują. Przez wodospady park jest dobrze znany, więc jest najczęściej odwiedzany w miesiącach letnich, w upalne dni. Wielu przyjeżdża tutaj, aby się ochłodzić, ale także cieszyć się naturalną zielenią otaczających koron i błękitnymi i zielonymi kolorami rzeki Krka.

Np krka zadar

Wodospady Parku Narodowego PlitwickiePark Narodowy Plitvice lub Jeziora Plitwickie to największy znany park NP Krka. Jest to najczęściej odwiedzany park narodowy w Chorwacji i jeden z symboli Chorwacji. To jest około 120 km od Zadaru, ale jeśli masz czas i możliwości, zdecydowanie jest to zalecenie, aby go odwiedzić. Park odwiedza rocznie prawie 2 miliony turystów, aby mówić same za siebie.

Jest to zalesiony obszar górzysty, przez który, pod sobą, szesnaście pięknych jezior i krystalicznie błękitne jeziora. Woda wypełniona wieloma strumieniami i strumieniami jest połączona iskrzącymi się kaskadami i lasowymi wodospadami. Podczas tysiącleci woda z tych jezior naruszyła, skorodowała, a rozpuszczalniki skał i skał, którymi się kierowała.Oprócz pięknych wodospadów i przyrody w najlepszym wydaniu, Jeziora Plitwickie zachwycają turystów i inne specjały. Podobnie jak bogactwo gatunków roślin i zwierząt, a także możliwości aktywnego wypoczynku w cudu stworzonym przez naturę.

Jezera, 16., daje turystom niepowtarzalne uczucie. Z jednej strony nietknięte lasy, z innym dźwiękiem wodospadów, które można odczuć, ponieważ jego magii nie można dostrzec nawet dzięki nowoczesnej technologii. Z jednej strony czysta przyroda w swojej pierwotnej formie, z różnorodnością flory i fauny. Wreszcie, tłumy turystów, które dodatkowo wzmacniają wrażenie piękna Plitwic.

 Šime Bugarija
is owner of an apartment >
Prati nas na facebooku za više članaka o Hrvatskoj. Podijeli ovaj članak klikom na gumbe desno. Hvala
  Upgrade this article

Bio si na ovom mjestu? Podijeli s nama svoja iskustva ili fotografije.
Napiši svoju verziju članka. Nagrađujemo vlasnike apartmana.

Pišete kao gost. Registrirajte se ili prijavite i potpišite vaš tekst sa vašim imenom ili nickom i zadržite opciju editiranja unosa u bilo koje vrijeme.
Ako ste vlasnik apartmana koji je oglašen na rezerviraj.hr, link prema vašem oglasu će biti ispod teksta koji unosite kao nagrada za vaš trud.
Gost
odaberi sliku sa računala