Parki narodowe w pobliżu Rovinj, Poreč, Pula - Istria Chorwacja

# Parki narodowe w pobliżu Rovinj, Poreč, Pula - Istria Chorwacja

Istra

Rovinj

Pošalji svoj sadržaj

Komentarz lub Upgrade this article, napisz nowy. Rejestracja nie jest wymagana

Jeśli jesteś na Istrii, jesteś w turystycznie odwiedzanym i słabo rozwiniętym regionie turystycznym, który odwiedza ponad milion gości każdego roku. Istria to największy chorwacki półwysep położony w północno-zachodniej Chorwacji, graniczący z Włochami i Słowenią. Bliskość głównych krajów europejskich jest wielką zaletą tego regionu, ponieważ jest dostępna dla dużej liczby osób, które jadą samochodem na wakacje.
Największe miasta na Istrii są jednocześnie najbardziej popularne. Pula, Poreč, Rovinj, Labin, Umag .. natomiast wnętrze Istrii jest rozpoznawalne dzięki wzgórzom, gajom oliwnym i winnicom z kolorowymi miasteczkami na szczytach: Grožnjan, Motovun, Hum.

Jedynym parkiem narodowym na Istrii jest NP Brijuni. 

Rekreacja w naturze IstriiJeśli szukasz rekreacji i odkrywania naturalnego piękna, jesteś we właściwym miejscu. Istria to półwysep bogaty w różnorodność przyrodniczą. Naszym zaleceniem jest rozpoczęcie zwiedzania plaż na Istrii, http://www.rezerviraj.hr/plaze-istra, szczególnie tych najbardziej popularnych i pięknych plaż, takich jak Beach Cove Klancac Brseč, Plaža Uvala Luka Rakalj, Ambrela Beach Pula, Grotte von Pula, Kamenjak Premantura ... i wiele innych, które można zobaczyć na linku.

Na Istrii znajdują się dwa słynne i dobrze wyposażone parki wodne, Aquapark Istralandia, Aquapark Aquacolors Poreč i Verudela Underwater Park w Puli. Istnieją również parki rozrywki Paleo park Mon Perin Bale-Valle i Dino Park Funtana, oba na temat dinozaurów z towarzyszącymi obiektami edukacyjnymi. Oba miasta weszły na światową listę miejsc paleontologicznych po odkryciu szczątków dinozaurów na tym obszarze.

Park Narodowy BrijuniPark Narodowy Brijuni jest jedynym na Istrii. Jeden, ale warto, powiedzielibyśmy, ponieważ jest to jeden z najpiękniejszych. Park Narodowy Brijuni Oasis to wspaniała harmonia życia człowieka, roślin i zwierząt. Na wyspie jest około 250 gatunków ptaków, wiele innych zwierząt i ponad 700 gatunków roślin. Oprócz specyficznej fauny, która powstała w wyniku pochówku lasów i ich przekształcenia w obszerne łąki, istnieje również flora, która miała duży wpływ na czynnik ludzki, że świat zwierząt wzbogacił się o wiele gatunków importowanych, które nie były pierwotnie w tym siedlisku. Można powiedzieć, że Brijuni reprezentują harmonię natury i wpływ człowieka na nią. Oprócz urokliwej przyrody, Brijuni nie pozostają w tyle pod względem kulturowym i historycznym, co czyni je trzecim najczęściej odwiedzanym parkiem narodowym w Chorwacji. Niektóre miejsca, których nie można przegapić, to wieża widokowa w Cipro, kopuła rodziny Kupelwieser i liczne kamieniołomy, takie jak kamieniołom Kochov lub Čufar. Liczne stanowiska archeologiczne z pierwszej osady neolitycznej w zatoce Solin zostały zarejestrowane do czasów współczesnych, kiedy powstają duże posiadłości z luksusowymi willami.

Dziś Brijuni rozwinęło turystyczną destynację, więc jego goście muszą oferować liczne udogodnienia. Jeśli jesteś entuzjastą zwierząt, zalecamy odwiedzenie parku safari w północnej części Wielkiego Brijuni, który zawiera wiele gatunków zwierząt, które nie są specyficzne dla tego miejsca. W tym parku znajduje się park etnograficzny reprezentujący tradycyjnie istryjską farmę. Świat zwierząt na wyspach, zwłaszcza na Wielkim Brijuni, obok autochtonicznych zwierząt, jest również wzbogacony licznymi gatunkami wprowadzonymi dzięki dobremu klimatowi dobrze zaaklimatyzowanemu w parku narodowym.

Park Narodowy RisnjakKolejny Park Narodowy najbliżej Istrii to NP Risnjak, położony w regionie Gorski Kotar, w pobliżu regionu Kvarner, w którym znajdują się najbardziej znane miasta Rijeka i Opatija. Park składa się z ogromnej góry o tej samej nazwie. Szczyt góry Risnjak znajduje się 1528 metrów nad poziomem morza. Pierwotna granica parku została zmieniona w 1997 r., Kiedy obszar został powiększony do obecnych 6400 hektarów, kiedy źródło rzeki Kupa zostało włączone w granice parku.

Wielu gości odwiedza park podczas pieszych wędrówek i jest to możliwe w kilku kierunkach. Jeśli chcesz doświadczyć prawdziwego alpinizmu, możesz rozpocząć podróż od kierunku Zarządu Parku Narodowego w White Vodica, z kierunku Gornji Jelenja lub z kierunku Platki.

Aby odwiedzić Risnjak na kilka dni, możesz wybrać zakwaterowanie w jednym z górskich domów. Domy znajdują się na terenie parku i są zbudowane zgodnie z ich lokalizacją. Drewniane domy z ostrymi dachami najlepiej pasują do środowiska. Mimo, że park jest mniej zatłoczony niż inne chorwackie parki, należy wcześniej zarezerwować rezerwację, ponieważ zawsze wymagane jest bezpłatne łóżko.Park Narodowy Jezior PlitwickichNajbardziej popularnym i najpopularniejszym chorwackim parkiem narodowym są Jeziora Plitwickie. Około 200 kilometrów od centrum Istrii nie powinno być większego problemu dla gości, którzy mogą wybrać jeden dzień wakacji. Biorąc pod uwagę niesamowite piękno przyrody, Plitwice są zdecydowanie warte odwiedzenia.

Gdziekolwiek jesteś w Parku Narodowym Jezior Plitwickich, wszędzie będziesz otoczony perłami. Biseri natury. Co sprawi, że będziesz szczęśliwy, ponieważ będziesz się nimi cieszył w nieskończonej radości. Bisers są tym, co napełni cię poczuciem przyjemności i przeniesie Cię ze świata, który znasz, w nowy świat, w świat nienaruszonej natury.

Oprócz pięknych wodospadów i przyrody w najlepszym wydaniu, Jeziora Plitwickie zachwycają turystów i inne specjały. Podobnie jak bogactwo gatunków roślin i zwierząt, a także możliwości aktywnego wypoczynku w cudu stworzonym przez naturę.

Jezera, 16., daje turystom niepowtarzalne uczucie. Z jednej strony nietknięte lasy, z innym dźwiękiem wodospadów, które można odczuć, ponieważ jego magii nie można dostrzec nawet dzięki nowoczesnej technologii. Z jednej strony czysta przyroda w swojej pierwotnej formie, z różnorodnością flory i fauny. Wreszcie, tłumy turystów, które dodatkowo wzmacniają wrażenie piękna Plitwic.

Park Narodowy Plitvice składa się z 16 jezior. Interesujące jest to, że każde z jezior znajduje się na różnych wysokościach, dlatego jeziora stopniowo schodzą i stopniowo zstępują do siebie. Ze względu na tę różnicę wysokości jeziora są podzielone na Jeziora Górne i Dolne. 

 

 

 

 

 

Privatni smještaj direktno od vlasnika na www.SMJESTAJ.com.hr/trazi
Prati nas na facebooku za više članaka o Hrvatskoj. Podijeli ovaj članak klikom na gumbe desno. Hvala
  Upgrade this article

Bio si na ovom mjestu? Podijeli s nama svoja iskustva ili fotografije.
Napiši svoju verziju članka. Nagrađujemo vlasnike apartmana.

Pišete kao gost. Registrirajte se ili prijavite i potpišite vaš tekst sa vašim imenom ili nickom i zadržite opciju editiranja unosa u bilo koje vrijeme.
Ako ste vlasnik apartmana koji je oglašen na rezerviraj.hr, link prema vašem oglasu će biti ispod teksta koji unosite kao nagrada za vaš trud.
Gost
odaberi sliku sa računala