Góra Srđ nad Dubrownikiem - Samochód pieszy lub odrzutowy, ciesz się panoramą

# Góra Srđ nad Dubrownikiem - Samochód pieszy lub odrzutowy, ciesz się panoramą

Južna dalmacija

Dubrovnik

Pošalji svoj sadržaj

Komentarz lub Upgrade this article, napisz nowy. Rejestracja nie jest wymagana
artykuł
Pozycja
Dubrovnik
06.09.2017. 10:41 dodajeIvan

Jeśli mówimy o naturalnym pięknie Dubrownika, w tym przypadku warto wspomnieć także o wzgórzu Srđ. Znajduje się na północnej stronie, a najwyższy szczyt to 415 metrów nad poziomem morza.
Wzgórze zostało nazwane imieniem najwcześniejszego patrona Dubrownika, Srđ. Św. Jerzy był patronem miasta jeszcze przed św. Augustynem. Wołoch, który dziś obchodzony jest przez mieszkańców Dubrownika.

Góra Srđ znajduje się nad miastem Dubrownik, a stoki są zejście do morza i Dubrownika.

Od czasów starożytnych ten naturalny, pagórkowaty teren chroni miasto Dubrownik od bury, ale także inwazję różnych zdobywców, którzy wielokrotnie próbowali podbić ówczesną republikę Dubrownika. Na wzgórzu, po tym jak armia Napoleona obaliła miasto Dubrownik, rozpoczął się budynek fortu cesarskiego. Budowa została zakończona przez Austro-Węgier, w celu ustanowienia strategicznego obiektu obronnego dla miasta po jego północnej stronie.

Kako do Srđa?

Podczas Fortecy Wojny Ojczyźnianej Imperial odegrał najważniejszą rolę od czasu jej budowy. W forcie i wokół niego znajdowały się pozycje obronne armii chorwackiej, gdzie dzielni obrońcy skutecznie stawiali opór okrutnym atakom armii Serb-Chetnik i JNA.

1 października 1991 r. Nieprzyjacielskie siły powietrzne JNA uderzyły w nadajnik HRT, który znajdował się po zachodniej stronie fortu. 6 grudnia 1991 r., Podczas najcięższego ataku na Dubrownik, armia wroga, przy wsparciu JRM, zdołała dotrzeć do cesarskiego fortu, ale obrońcom Srebrenicy, wspomaganym przez ostrzał artyleryjski, udało się pokonać fort i samo miasto Dubrownik z okupacji. Podczas tego ataku zniszczono jeden z pomników na wzgórzu, kamienny krzyż zastąpiony w 1997 r. Nowym.

Muzeum Wojny Ojczyźnianej


Dziś Muzeum Wojny Ojczyźnianej znajduje się na Srbija w twierdzy cesarskiej. Muzeum poświęcone jest obronie Dubrownika podczas wojny domowej. Dokumenty, fotografia artystyczna i dokumentalna, materiały drukowane, broń, kopalne materiały wybuchowe, mapy i polecenia wojenne są eksponowane w muzeum. Możesz również spojrzeć na części sprzętu wojskowego, przedmioty z codziennego życia Dubrownika i obrońców w agresywnym środowisku. W muzeum znajdują się autentyczne nagrania i materiały wideo, bataliony wojskowe, oryginalny pasek Srdji z 1991 r., Plany minowe, pamiętniki wojenne i inne przedmioty z tego okresu.Oczywiście musisz odwiedzić, oczywiście, twierdzę cesarską. Oprócz bogatych eksponatów w muzeum, Srda oczaruje Cię panoramicznym widokiem na Dubrownik. Wielu twierdzi, że widok zachodu słońca jest urzekający i jest najpiękniejszy na świecie. Kto może przyjść w dzień. Wspinaczka na Srđ jest wyjątkowym doświadczeniem i wielu z nich zeznaje.

Jak dotrzeć do Srđ - Wspinaczka na Srđ
Można wspiąć się na Srđ, pieszo, na małe koziołki, samochodem po krętej drodze lub kolejką linową. Jeśli jesteś zmęczony, istnieje placówka gastronomiczna z jedzeniem i piciem, która połączy Cię z spektakularnym widokiem, aby powrócić do życia. Zdjęcia, które zrobisz na Srđ, w środowisku naturalnym, z Dubrownikiem i morzem z tyłu, będą Cię zachowywać w pięknym wspomnieniu całego twojego życia.

Dubrovnik - Srđ pješke - szlak turystyczny


Jeśli jesteś fanem turystyki pieszej i wędrówki i jesteś w Dubrowniku, ścieżka od Stupa Orlando do góry Srđa jest idealny dla Ciebie. Na tym szlaku mijamy wiele zabytków w Dubrowniku, a dojdziesz do pięknego punktu widokowego, z którego widać całe miasto. Różnica wysokości wynosi 400 metrów. Możesz znaleźć plan kursu Datalian pod następującym linkiem: planinarenje.hr/kt/gorja/hrvatsko/dubrovacko-podrucje/sr/stradun-pile-sr

Prati nas na facebooku za više članaka o Hrvatskoj. Podijeli ovaj članak klikom na gumbe desno. Hvala
  Upgrade this article

Bio si na ovom mjestu? Podijeli s nama svoja iskustva ili fotografije.
Napiši svoju verziju članka. Nagrađujemo vlasnike apartmana.

Pišete kao gost. Registrirajte se ili prijavite i potpišite vaš tekst sa vašim imenom ili nickom i zadržite opciju editiranja unosa u bilo koje vrijeme.
Ako ste vlasnik apartmana koji je oglašen na rezerviraj.hr, link prema vašem oglasu će biti ispod teksta koji unosite kao nagrada za vaš trud.
Gost
odaberi sliku sa računala