Idealna temperatura morza i basen do pływania

# Idealna temperatura morza i basen do pływania

Pošalji svoj sadržaj

Komentarz lub Upgrade this article, napisz nowy. Rejestracja nie jest wymagana
artykuł
Pozycja
18.06.2018. 11:53 dodajeRezerviraj.hr

Prawdopodobnie oglądałeś tyle razy, że niektórzy sportowcy, tacy jak Ivica Kostelic czy Mirko Filipovic, są zanurzeni w zamarzniętych jeziorach i zastanawiają się, jak mogą, czy możesz. Niektórzy ludzie mogą tolerować znacznie niższe temperatury niż inni. Ludzie aklimatyzują się nawet do krótkiej kąpieli w Arktyce. Ale nie próbuj tego w żadnym wypadku. Najlepsi sportowcy i ludzie, którzy stopniowo przygotowują się do takich warunków, mogą wziąć to na kilka minut, na resztę, wejście do zamarzniętego jeziora byłoby prawdopodobnie szybką i bolesną śmiercią.

Zimna woda może zabić w mniej niż minutę. W rzeczywistości zabijanie ludzi przez kilka sekund jest tak niebezpieczne, czasami nawet zanim unoszą się na powierzchni. Po dwóch godzinach przy 15 stopniowej temperaturze wody ryzyko omdleń i śmierci wzrasta do 50 procent. Kiedy woda jest zimna, twoje ciało wysyła więcej krwi do twojego rdzenia - z dala od mięśni kończyn, których używasz do pływania. Możesz nosić zimną wodę więcej czasu, gdy masz na sobie kombinezon i czapkę. Na przykład triathlon w USA pozwala zawodnikom nosić mokry kombinezon w wodzie o temperaturze niższej niż 25 stopni. Poniżej znajduje się wskaźnik temperatury kąpieli w morzu.

Temperatura wody w basenach i dla sportowcówŚwiatowa Organizacja Zdrowia sugeruje określoną temperaturę wody w basenie. Młodsze dzieci i osoby starsze zwykle potrzebują cieplejszej temperatury od 28 do 34 stopni, a komfortowa temperatura basenu wynosi od 27 do 31 stopni. Jeśli płyniesz jako sportowiec, zalecane są niskie temperatury od 25 do 28 stopni.

Temperatura wody w basenie

London Olympic Pool 2012 podniósł kilka pytań, kiedy letnie upały spowodowały, że temperatura basenu osiągnęła 32 stopnie Celsjusza.

Dla prędkości pływania optymalne są nieco cieplejsze temperatury, a gdy temperatury w basenie są cieplejsze, umożliwia to sportowcom osiąganie maksymalnej wytrzymałości bez powodowania wstrząsów w systemie, chociaż zbyt wysoka temperatura może być niebezpieczna. Jeśli temperatura wody jest zbyt wysoka, uchwycenie ciepła ciała może spowodować skurcze mięśni, które z kolei mogą być śmiertelne, ponieważ pływak nie zawsze zdaje sobie sprawę, że występuje nadmierne napięcie.Co dzieje się w zimnej wodzie?Hipotermia, nienormalna temperatura ciała, może wystąpić w niskich lub umiarkowanych temperaturach. Nawet latem długotrwałe zanurzenie w wodzie o temperaturze poniżej 21 ° C może spowodować hipotermię, jeśli jest zbyt długa w morzu. Ciało szybko przenosi ciepło na zimną wodę, a schłodzona krew może zniszczyć serce i mózg. Pływanie znacznie zwiększy straty ciepła i może ograniczyć zasięg do mniej niż pół mili.

odpowiednia temperatura basenu

Wskaźnik temperatury morzaDajemy Ci indeks, który jest używany jako zalecenie i przewodnik po poziomie komfortu pływania w morzu. To jest tylko przewodnik i zależy od osoby do osoby, każdy musi sam ocenić, jak długo może pozostać w morzu i jaka jest dla niej optymalna temperatura kąpieli.

Jaka temperatura musi być odpowiednia do pływaniaTemperatura wody musi być poniżej 0 ° C

Temperatura morza poniżej zera jest tylko dla najodważniejszych i najbardziej fizycznie fizycznych osób. Prawdopodobnie będziesz musiał uderzyć w powierzchnię stoku morskiego przed jego zerwaniem. W takim przypadku śmierć następuje bardzo szybko, chyba że zostaniesz przeszkolony w specjalnym oddziale kuloodpornym.

Temperatura wody musi wynosić poniżej 8 ° C

W przypadku pływania uważa się, że jest bardzo zimno, hipotermia występuje przez kilka minut i na pewno umrze.

Temperatura wody musi wynosić poniżej 13 ° C

Uczucie w wodzie jest bardzo zimne, a najbardziej rozpowszechnione wśród nas odczuwają dyskomfort w krótkim okresie.

Temperatura wody musi wynosić poniżej 16 ° C

Bardzo zimne kąpielisko nie zagraża ludzkiemu życiu, jeśli nie spędzasz zbyt wiele czasu na tym morzu.

Temperatura wody musi wynosić poniżej 19 ° C

Stosunkowo dopuszczalna temperatura wody w kąpielisku. 10-20 minut w wodzie jest idealne, na dłuższych trasach pojawia się uczucie zimna.

Temperatura wody musi wynosić poniżej 22 ° C

Stosunkowo ciepłe morze i powinno być do zaakceptowania przez większość pływaków, chociaż niektórzy ludzie, zwłaszcza starsi, nadal odczuwają zimne morze.

Temperatura wody poniżej 26 ° C (79 ° F)

Pływanie jest uważane za ciepłe morze i będzie się cieszyć wszystkim, nawet tym, którzy w przeciwnym razie sugerują, że woda jest „zimna” do pływania.

Temperatura morza równa lub wyższa niż 26 ° C

Pływanie w tym jest uważane za bardzo ciepłe i akceptowalne dla wszystkich. Dzięki tej temperaturze możesz pozostać aktywny w wodzie przez długi czas bez odczuwania dyskomfortu.

Temperatura morza równa lub wyższa niż 30 ° C

Bardzo ciepłe morze, te morskie temperatury rzadko docierają. W takich temperaturach w morzu trudno jest odświeżyć.

Najwyższe odnotowane temperatury morza w SplicieNajcieplejszą temperaturę morza w Splicie zmierzono w 1968 r., Kiedy zmierzono go na 28,6 stopni, a najzimniejsze morze w lipcu od 17,8 1975.

Prati nas na facebooku za više članaka o Hrvatskoj. Podijeli ovaj članak klikom na gumbe desno. Hvala
  Upgrade this article

Bio si na ovom mjestu? Podijeli s nama svoja iskustva ili fotografije.
Napiši svoju verziju članka. Nagrađujemo vlasnike apartmana.

Pišete kao gost. Registrirajte se ili prijavite i potpišite vaš tekst sa vašim imenom ili nickom i zadržite opciju editiranja unosa u bilo koje vrijeme.
Ako ste vlasnik apartmana koji je oglašen na rezerviraj.hr, link prema vašem oglasu će biti ispod teksta koji unosite kao nagrada za vaš trud.
Gost
odaberi sliku sa računala