Co kupić w Zadarze jako pamiątkę

# Co kupić w Zadarze jako pamiątkę

Sjeverna dalmacija

Zadar

Pošalji svoj sadržaj

Komentarz lub Upgrade this article, napisz nowy. Rejestracja nie jest wymagana
artykuł
Pozycja
Zadar
27.08.2019. 23:42 dodaje

Zatrzymujesz się w Zadarze i zastanawiasz się, co przywieźć do domu jako pamiątki z tego pięknego miasta Dalmacji na wybrzeżu Adriatyku. Próbowaliśmy odkryć, co najlepiej przynieść do domu jako pamiątkę z Zadaru. Aby odpowiedzieć na to pytanie, musimy dowiedzieć się, dlaczego Zadar jest rozpoznawalny i co odróżnia go od reszty Chorwacji i innych miast nad Adriatykiem.
Zadar to miasto pełne zabytków historycznych i kulturowych, położone gdzieś pośrodku wybrzeża Adriatyku. Połączenie zasobów naturalnych, dziedzictwa historycznego, nowoczesnej kultury oraz licznych udogodnień i działań regionu Zadaru jest wyjątkowe.


Jakie pamiątki kupić w Zadarze - Pamiątki z regionu ZadaruPamiątki z Zadaru zakupy w Zadarze wszystkie darowiznyKościół św. Donat w Zadarze - najsłynniejszy budynek w Zadarze i symbol miasta. Pochodzi ze średniowiecza. Ze względu na swój charakterystyczny kształt jest jednym z najbardziej znaczących tego typu w Europie. W lecie wieczorem w pobliżu kościoła odbywają się ciekawe zajęcia, a także kawiarnie, stragany z jedzeniem, pamiątki i promenada w Zadarze. Przestrzeń kościelna jest wykorzystywana do różnych programów muzycznych, wstęp do kościoła kosztuje 20 kn dla dorosłych, dzieci bezpłatnie. Idealne miejsce do zrobienia zdjęcia z Zadaru.Pamiątki na temat Kościół św. Donat Zadar

Zadar suveniri što kupiti

Likier Maraschino - Maraschino to nazwa likieru wykonanego z wiśni Maraschino, którego receptura została opracowana przez farmaceutów z klasztoru dominikanów w Zadarze na początku XVI wieku. Ten napój alkoholowy jest jednym z symboli miasta Zadar. W XVIII wieku w Zadarze rozwinęła się przemysłowa produkcja maraschines, a drogą morską dotarła ona do wszystkich ważnych europejskich i światowych portów i stoczni. Ten napój był ulubionym napojem francuskiego zdobywcy Napoleona Bonaparte i był podawany w ostatnią podróż Titanica. Butelka tradycyjnego wiklinowego likieru Maraschino znajduje się na liście autentycznych chorwackich pamiątek przez Chorwacką Narodową Radę Turystyczną od 1999 roku.

Maraschino produkuje nie tylko alkohole i wyroby spirytusowe, ale także soki. Zobacz wszystkie produkty na ich oficjalnej stronie https://maraska.hr/en/products/ 

Liker maraschino maraška Zadar

Ser Pag - Ten rodzaj sera jest produkowany na wyspie Pag w regionie Zadaru i jednym z najbardziej znanych serów na świecie. Ser ma specyficzny i niepowtarzalny smak i jest wytwarzany z mleka owiec rasy pag. Owce Pag są specyficzne ze względu na wyspę Pag, która prawie nie ma roślinności. Jeśli spojrzysz na wyspę Pag na mapie, zobaczysz tylko kamień. Ze względu na brak roślinności owce Pag jedzą głównie tylko aromatyczne zioła, które są solone solą morską opryskaną boraksem zimą. Z tego powodu mięso i ser Pag są owcami o specyficznym smaku i nie można ich znaleźć nigdzie na świecie.

Paški sir zadarska regija suvenir

Koronka Pag - również z wyspy Pag jest jednym z symboli regionu zadarskiego. Koronka Pag jest ręcznie robiona i jej wykonanie zajmuje dużo czasu.


čipka Nin, Pag, Vir, Zaton

Replika zabytkowego szkła - wewnątrz Muzeum Starożytnego Szkła w Zadarze można kupić pamiątki będące replikami zabytkowych przedmiotów szklanych. Muzeum Starożytnego Szkła w Zadarze stale wzbogaca ofertę pamiątek z własnego warsztatu do produkcji unikatowych szklanych przedmiotów. Są to ręcznie wykonane repliki przedmiotów szklanych według starożytnych wzorów, obecne w około 20 formach.Pamiątki i repliki Muzeum Archeologicznego w Zadarze - podobnie jak Muzeum Starożytnego Szkła, Muzeum i Pracownia Pamiątek dla Muzeum Archeologicznego w Zadarze tworzy własne pamiątki i repliki przedmiotów archeologicznych ze sztucznego kamienia i ceramiki.

Barka w Zadarze - w XIV wieku ludzie z Zadaru znani byli z robienia łodzi, którymi przewozili ludzi lub ładunki w porcie miejskim. Łodzie w Zadarze są nadal jednym z symboli ochronnych miasta Zadar, a turystom oferowane są pamiątki ceramiczne.barka barkajol zadar souvenir

Lawenda - lawenda to pachnąca roślina ozdobna, która jest bardzo popularna w Dalmacji jako krzew wieloletni śródziemnomorski. Chociaż skromnie spełnia wymagania, kwitnie bogato i przez długi czas z pięknym zapachem, nadaje ogrodowi szczególny klimat, ponieważ przyciąga wiele motyli, trzmieli i pszczół. W Dalmacji lawenda jest często używana zamiast zapachów przemysłowych i jako dekoracja. W wielu sklepach z pamiątkami roślina ta jest sprzedawana w małych torebkach jako pamiątka. Sklepy z pamiątkami w ZadarzeSklepy z pamiątkami są normalnym zjawiskiem w turystycznej miejscowości, takiej jak Zadar, znajdują się prawie w każdej chwili. Oto niektóre z najważniejszych wydarzeń, w których możesz poszukać rozpoznawalnych rzeczy do zrobienia w Zadarze.

Ars Natura Zadar

Adres: Široka 24, 23000, Zadar Handel wysokiej jakości ziołowymi, ręcznie robionymi kosmetykami. Ręcznie robione i autentyczne pamiątki, których nie można znaleźć w innych sklepach, trochę droższe, ale całkowicie tego warte. Ars Natura znajduje się w dwóch miejscach na półwyspie Zadar, oba w pobliżu Donat.Souvenir shop zadar suvenirnica ars natura

Natura Zara - autentyczne chorwackie produkty

Adres: ul. 5-7 Brne Krnarutica st., 23000, Zadar (Półwysep)

Natura Zadar to rodzinna firma założona w 2017 roku w celu reprezentowania autentycznych chorwackich produktów o oryginalnej jakości. Można znaleźć lokalne wina, miód, brandy, likiery, oliwę z oliwek, trufle, dżemy i różne przysmaki. Wszystkie produkty są pochodzenia organicznego.

Uroczy sklepik z lokalnymi produktami. Oliwa z oliwek pochodzi z rodziny właściciela i wyjaśni on pochodzenie produktów, które sprzedaje. Uczciwe ceny i dobra jakość. To nie jest typowy sklep z pamiątkami, ale to ukryty klejnot!

Duży wybór lokalnych win, oliwy z oliwek, miodu i innych przysmaków. Właściciele i pracownicy są bardzo przyjaźni i pomocni i zawsze poświęcają czas na prezentowanie poszczególnych produktów, wyjaśnianie ich pochodzenia i specjalnych cech.


natura zadarSklepy i centra handlowe w Zadarze

Zadar jest największym miastem w Dalmacji Północnej i jest centrum handlowym, więc oferuje wspaniałe możliwości handlowe. Wyróżnia się kilka miejsc w mieście.Półwysep Zadar - miejsce, w którym podróżuje większość turystów. Cały półwysep jest w rzeczywistości centrum handlowym na świeżym powietrzu. Duża liczba sklepów, sklepów z pamiątkami i znanych marek na wąskich stuletnich uliczkach otoczona jest zabytkami kultury.SuperNova Zadar - największe centrum handlowe w Zadarze, znajduje się na obrzeżach miasta, przy drodze do Murvicy. Jest to jedno z największych ośrodków w Dalmacji o powierzchni 68 000 metrów kwadratowych.

Adres: ul. Działania Maslenica 1, 23000, Zadar


Super nova trgovina zadar

Targ rybny i targ zielony w Zadarze - znajduje się na półwyspie w Zadarze pod tym samym adresem. Targ rybny znajduje się w obrębie murów miejskich, podczas gdy rynek znajduje się poza murami. Tutaj znajdziesz świeże ryby, owoce, warzywa i inne produkty z regionu Zadaru.ribarnica fish market zadar

Zelena tržnica zadar

Bez względu na to, czy jesteś w Zadarze, czy w okolicznych miastach, wyspach lub miastach, takich jak Bibinje, wyspa Vir, Dugi otok, Pasman, Nin, Biograd na moru, Pag - Novalja, Vodice ... mamy nadzieję, że nasze sugestie pomogą Ci znaleźć coś dla siebie, co przypomni Ci pobyt w regionie Zadaru.

Privatni smještaj direktno od vlasnika na www.SMJESTAJ.com.hr/trazi
Prati nas na facebooku za više članaka o Hrvatskoj. Podijeli ovaj članak klikom na gumbe desno. Hvala
  Upgrade this article

Bio si na ovom mjestu? Podijeli s nama svoja iskustva ili fotografije.
Napiši svoju verziju članka. Nagrađujemo vlasnike apartmana.

Pišete kao gost. Registrirajte se ili prijavite i potpišite vaš tekst sa vašim imenom ili nickom i zadržite opciju editiranja unosa u bilo koje vrijeme.
Ako ste vlasnik apartmana koji je oglašen na rezerviraj.hr, link prema vašem oglasu će biti ispod teksta koji unosite kao nagrada za vaš trud.
Gost
odaberi sliku sa računala