Najpiękniejsze plaże na wyspie Krk w Chorwacji

# Najpiękniejsze plaże na wyspie Krk w Chorwacji

Kvarner

Krk (otok Krk)

Pošalji svoj sadržaj

Komentarz lub Upgrade this article, napisz nowy. Rejestracja nie jest wymagana

Przedstawiamy Ci listę najpiękniejszych plaż na wyspie Krk z dużą ilością zdjęć na każdą plażę, opis i lokalizację. Możesz znaleźć więcej informacji na temat każdej plaży, klikając link poniżej zdjęć z każdej plaży.

Plaże na Krk uszeregowane według urody


Plaża Golden Bay, lub niektóre z nich o nazwie Velo Čelo i Biškupići, to piękna żwirowa zatoka położona na zachodnim wybrzeżu wyspy Krk, kilka kilometrów na północ od Starego Baška. Ze względu na wysoką stromą stopę nie można dostać się na plażę, więc jedynym dostępem do plaży jest łódź, dlatego jest ona popularna wśród żeglarzy. Złota plaża jest pokazana w licznych broszurach na wyspie Krk.

Otok Krk najljepše pla

Plaża Potovošće znajduje się we wschodniej części wyspy Krk, około kilometr na południe od miasta Vrbnik. Plaża jest kamienista i znajduje się w zacisznej zatoce, a główne cechy plaży to krystalicznie czyste morze, cisza i spokój. Ta piękna plaża jest jedną z najpiękniejszych plaż na wyspie Krk i Kvarner.

Plaža Potovišće Krk

Plaża Vela znajduje się w Bašce na południu wyspy Krk. Plaża jest piaszczysta - żwirowa, ma 1800 metrów długości i jest jedną z najpiękniejszych i najbardziej znanych plaż w Chorwacji. Wokół głównej plaży znajduje się kilka hoteli i duża liczba apartamentów, restauracji, barów i innych atrakcji turystycznych Baški, która jest najsilniejszą atrakcją turystyczną tej plaży. Od 1999 roku plaża oznaczona jest Błękitną Flagą ze względu na czystość morza i bogatą ofertę na plaży. Krystalicznie czyste morze, piękne białe kamyki i wyjątkowe panoramy z widokiem na masyw górski Velebit i Prvic sprawiają, że plaża ta jest wyjątkowa.

Vela plaža Baška

Plaża Oprna położona jest na zachodnim wybrzeżu wyspy Krk niedaleko Starej Baški i jest jedną z najpiękniejszych plaż na wyspie. Plaża jest piaszczysta i żwirkowa i nie można do niej dotrzeć tylko wtedy, gdy zaparkowałeś na drodze powyżej i zrzuć kilkaset metrów po stromym strumieniu lub łodzi.Plaža Oprna Krk

Plaża Vela Luka znajduje się w południowo-wschodniej części wyspy Krk, w pobliżu Baška, około 5 kilometrów od znanej plaży Vela Plaža. Plaża Vela Luka jest idealnym miejscem dla tych, którzy chcą uniknąć tłumów, które są nieuniknione na plaży Vela, ponieważ znajduje się ona w centrum Baški. Plaża jest piaszczysta - żwirkowa, latem znajduje się obiekt gastronomiczny.

Plaža beach Vela Luka baška

Jert Beach znajduje się w Pinezići na zachodnim brzegu wyspy Krk w sosnowym lesie, który zapewnia cień dla wszystkich gości, którzy chcą ukryć się przed słońcem. Plaża ma niebieską flagę dla czystości morza. Na plaży znajdują się 2 bary, Beach Bar Jert i Beach Bar Mocca, gdzie można odświeżyć się i popijać koktajle z pięknym widokiem na plażę i zatokę. Jeśli szukasz wypoczynku, możesz wypożyczyć pedał lub trampolinę dla dzieci.

Plaža Beach Jert Pinezići island Krk

Sv. Marak znajduje się w pobliżu Risika na wschodnim wybrzeżu wyspy Krk, 25 kilometrów od mostu Krk i kilka kilometrów na północ od Vrbnik. Położony w cichej i spokojnej zatoce, którą prowadzi asfaltowana droga z wioski Risika. Ryzyko to niewielkie miejsce składające się z kilku przysiółków, które łącznie liczą tylko 150 mieszkańców. Plaża Sveti Marak jest wyjątkowa, ponieważ jest jedną z niewielu piaszczystych plaż na wyspie.

Plaža Sv Marak Riska

Privatni smještaj direktno od vlasnika na www.SMJESTAJ.com.hr/trazi
Prati nas na facebooku za više članaka o Hrvatskoj. Podijeli ovaj članak klikom na gumbe desno. Hvala
  Upgrade this article

Bio si na ovom mjestu? Podijeli s nama svoja iskustva ili fotografije.
Napiši svoju verziju članka. Nagrađujemo vlasnike apartmana.

Pišete kao gost. Registrirajte se ili prijavite i potpišite vaš tekst sa vašim imenom ili nickom i zadržite opciju editiranja unosa u bilo koje vrijeme.
Ako ste vlasnik apartmana koji je oglašen na rezerviraj.hr, link prema vašem oglasu će biti ispod teksta koji unosite kao nagrada za vaš trud.
Gost
odaberi sliku sa računala