Wyspa Cres (Chorwacja), co zobaczyć i zobaczyć

# Wyspa Cres (Chorwacja), co zobaczyć i zobaczyć

Kvarner

Cres (otok Cres)

Pošalji svoj sadržaj

Komentarz lub Upgrade this article, napisz nowy. Rejestracja nie jest wymagana

Cres jest interesujący, ponieważ obfituje w naturalne piękno, szczególnie ze względu na północ i południe. Mianowicie, w północnej części wyspy jest zdominowany przez strome klify o wysokich i gęstych lasów dębowych, a z kolei w południowej części podszyte pastwisk i jałowa. Ten interesujący krajobraz przyciąga ludzi, którzy lubią naturalne piękno, wzbogacone niebieskim tłem w tle. Wyspa znana jest również z wielowiekowej tradycji hodowli owiec, które były głównym źródłem mięsa i mleka w przeszłości.

Dajemy ci listę najbardziej znanych zabytków i miejsc, które trzeba odwiedzić, jeśli jesteś na wyspie Cres i sugestie na temat Cres.

Vransko Jezioro znajduje się dokładnie gdzieś w środku wyspy Cres i największego jeziora na wyspie w Chorwacji, powierzchnia wynosi 5,5 km kwadratowych i jest zjawiskiem naturalnym na wyspie Cres, która jest zazwyczaj suchy i jezioro jest ogromny zbiornik naturalny zawierający ponad 200 milionów metrów sześciennych wody słodkiej. Poziom wody jeziora Vrana jest na wysokości 13 metrów nad poziomem morza, co oznacza, że ​​kryptodepresja bezwzględna głębokość jeziora wynosi 74 metrów i jeden z najgłębszych słodkowodne jezioro w Europie.

 Muzeum Cresa zostało założone w 1910 roku, a od 1973 roku mieści się w Pałacu Arsan. Archeologiczne zbiory muzeów zachowały materialne pozostałości życia na wyspie od czasów prehistorycznych do późnego średniowiecza. W zbiorach etnograficznych można zobaczyć przedmioty codziennego użytku, narzędzia rolnicze i rybackie oraz lokalne stroje z XVIII-XX w. Materiały kulturalne i historyczne muzeum obejmują meble, obrazy, naczynia, broń i akcesoria liturgiczne urodzone między XVIII a XVIII wiekiem. XX wiek, medale, plakaty i herby z wyspy Cres. Niektóre obiekty pochodzą z XVI wieku.

 Plaże na CresZatoka Žanja Cres - kolejna ukryta i naturalna zatoczka, która nęka piękno, niedaleko od pięknej zatoki Sv. Ivan Cres. Najczęstszymi gośćmi są żeglarze i osoby przybywające zorganizowanym transportem morskim. Istnieją jednak szlaki turystyczne dla alpinistów i osób zdolnych do długich spacerów po nierównym terenie. Jeśli masz w sobie ducha awanturniczego, zapraszamy Cię do podziwiania pięknej plaży w zatoce Žanja. Zapłaci Ci zaufać nam w słowo. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, zerknij na te kilka zdjęć, które przygotowaliśmy dla Ciebie.

Mali Bok, Koromačna Island Cres - Jeśli pojedziesz lokalną drogą z Orlec, na wschodnie wybrzeże wyspy Cres, dotrzesz do tej samotnej małej plaży. Plaża nazywa się Mali Bok, piękne i ukryte w naturalnym kanionie. Główna część plaży wykonana jest z grubszego bruku, jest przejezdna i odpowiednia dla wszystkich. Musisz jednak iść na plażę, która może nie dla wszystkich. Prawdziwi miłośnicy przyrody szczególnie docenią fakt, że do plaży nie można dojechać samochodem, dlatego szczególnie ucieszy widok, gdy zjeżdżają i schodzą na poziom morza. Kolor morza to krystalicznie czyste, mieszane niebiesko-zielone odcienie.

 Sv. Ivan Cres - słynny znajduje się na zachodnim wybrzeżu wyspy Cres. Znajduje się w pobliżu Lubenic na wspomnianej wyspie, ale poza strefą zamieszkałą. Jest naturalny w całości i jako taki zachwyca swoim pięknem. Żeglarze szczególnie lubią tu przyjeżdżać z powodu trudności z przybyciem z lądu. Tylko prawdziwi poszukiwacze przygód mają odwagę chodzić po tej pięknej plaży.

Plaża Koromačna znajduje się na wschodnim wybrzeżu wyspy Cres. Obiekt położony jest poza miejscowością, w otoczeniu przyrody, w otoczeniu otaczającego go skalistego krajobrazu. Do plaży można dotrzeć drogą lądową i oczywiście drogą morską. Lokalna droga, która zabierze Cię na plażę, jedzie z pobliskiego Beleju. Plaża jest wyjątkowa dla skał i płytkich jaskiń. Jest to doskonałe miejsce dla miłośników przyrody i dla osób, które lubią ciszę i spokój. Jest popularny, ale nie przypomina żadnej innej plaży. Jest ulubionym miejscem żeglarzy, szczególnie ze względu na imponujące wybrzeże, które najlepiej widać z mniejszej odległości od morza.

 Valun to malownicza wioska rybacka położona w zatoce Valun, ma tylko kilka domów, kilka restauracji i kawiarni oraz obóz nad plażą Zdovice, która jest naturalnie częścią naturystów. W miesiącach letnich na stromych drogach przed Valunem jest prawie niemożliwe, aby uzyskać bezpłatny parking, restauracje i zajazdy w idyllicznym porcie są zwykle całkowicie zajęte.

 


Privatni smještaj direktno od vlasnika na www.SMJESTAJ.com.hr/trazi
Prati nas na facebooku za više članaka o Hrvatskoj. Podijeli ovaj članak klikom na gumbe desno. Hvala
  Upgrade this article

Bio si na ovom mjestu? Podijeli s nama svoja iskustva ili fotografije.
Napiši svoju verziju članka. Nagrađujemo vlasnike apartmana.

Pišete kao gost. Registrirajte se ili prijavite i potpišite vaš tekst sa vašim imenom ili nickom i zadržite opciju editiranja unosa u bilo koje vrijeme.
Ako ste vlasnik apartmana koji je oglašen na rezerviraj.hr, link prema vašem oglasu će biti ispod teksta koji unosite kao nagrada za vaš trud.
Gost
odaberi sliku sa računala