Wyspa Krk (Chorwacja), co zobaczyć i zrobić

# Wyspa Krk (Chorwacja), co zobaczyć i zrobić

Kvarner

Krk (otok Krk)

Pošalji svoj sadržaj

Komentarz lub Upgrade this article, napisz nowy. Rejestracja nie jest wymagana

Przedstawiamy Ci listę najbardziej znanych zabytków i miejsc, które musisz odwiedzić, jeśli jesteś na wyspie Krk lub okolicznych miast w regionie Kvarner i sugestie co robić na Krk.

Plaże na KrkPlaża Vela Beach Krk znajduje się w Baška na południu wyspy Krk. Plaża jest piaszczysta - żwirowa, ma 1800 metrów długości i jest jedną z najpiękniejszych i najbardziej znanych plaż w Chorwacji. Wokół głównej plaży znajduje się kilka hoteli i duża liczba apartamentów, restauracji, barów i innych atrakcji turystycznych Baški, która jest najsilniejszą atrakcją turystyczną tej plaży. Od 1999 roku plaża oznaczona jest Błękitną Flagą ze względu na czystość morza i bogatą ofertę na plaży. Krystalicznie czyste morze, piękne białe kamyki i wyjątkowe panoramy z widokiem na masyw górski Velebit i wyspę Prvić czynią tę plażę wyjątkową.

 Plaża Oprna znajduje się na zachodnim wybrzeżu wyspy Krk w pobliżu Stara Baska i jest jedną z najpiękniejszych plaż na wyspie. Plaża jest piaszczysta i żwirkowa i nie można do niej dotrzeć tylko po zaparkowaniu na drodze powyżej i zejściu kilkaset metrów po stromym strumieniu lub łodzi. Na plaży można wypożyczyć rowery wodne, leżaki i parasole, a dla osób szukających przekąsek dostępny jest także mały bar. Jeśli jesteś blisko, musisz odwiedzić zatokę Złotą Zatokę, jedną z najpiękniejszych w Chorwacji.

 Plaża Vela Luka znajduje się w południowo-wschodniej części wyspy Krk, w pobliżu miasta Baška, około 5 kilometrów od znanej plaży Vela plaža. Plaża Vela Luka jest idealnym miejscem dla tych, którzy chcą uniknąć tłumów, które są nieuniknione na plażę Vela, ponieważ znajduje się ona w centrum Baški. Plaża jest piaszczysta - żwirkowa, na plaży działa ośrodek gastronomiczny, który działa w lecie. Jedyną wadą tej pięknej plaży jest brak naturalnego cienia i trudniejszy dojazd, ponieważ plaża musi wędrować, chyba że posiadasz łódź.

 Wyspa Krk - Golden Bay Beach, lub niektóre z nich o nazwie Velo Čelo i Biškupići, to piękna żwirowa zatoka położona na zachodnim wybrzeżu wyspy Krk, kilka kilometrów na północ od Starego Baška. Ze względu na wielką stromą stopę nie można dotrzeć na plażę, więc jedynym podejściem do plaży jest łódź, dlatego jest popularna wśród żeglarzy. Złota plaża jest pokazana w licznych broszurach na wyspie Krk. Oprócz tej pięknej zatoki, kolejna zatoka znajduje się obok Old Bay, popularnej Zatoki Oprnej.

 Plaża Potovošće, wyspa Krk, znajduje się we wschodniej części wyspy Krk, około kilometr na południe od miasta Vrbnik. Plaża jest kamienista i znajduje się w zacisznej zatoce, a główne cechy plaży to krystalicznie czyste morze, cisza i spokój. Ta piękna plaża jest jedną z najpiękniejszych plaż na wyspie Krk i Kvarner.

 Jert Pinezići Beach Krk znajduje się w Pinezići na zachodnim brzegu wyspy Krk w sosnowym lesie, który zapewnia cień dla wszystkich gości, którzy chcą ukryć się przed słońcem. Plaża ma niebieską flagę dla czystości morza. Na plaży znajdują się 2 bary, Beach Bar Jert i Beach Bar Mocca, gdzie można odświeżyć się i popijać koktajle z pięknym widokiem na plażę i zatokę. Jeśli szukasz wypoczynku, możesz wypożyczyć pedał lub trampolinę dla dzieci.

 Co zobaczyć na wyspie Krk i jej okolicachJurandvor to miejsce na wyspie Krk, na północ od Baska. Miejsce to jest najlepiej znane z położenia na płaskowyżu Baška, które jest jednym z najbardziej znanych miejsc turystycznych na wyspie. Plateau Baška jest prawdopodobnie najważniejszym zabytkiem kultury Chorwatów. glagolityczny napis wygrawerowany na kamiennym wapieniu i opowiada o darze króla Zvonimira Osada została założona w XVI wieku i składa się z wiosek Čubranići i Juranići, aw centrum Juranića znajduje się tak zwany Jurin dvor, gdzie miejsce to zostało nazwane. Jurandvor znajduje się we wnętrzu wyspy, a jego mieszkańcy zajmują się głównie hodowlą zwierząt i rolnictwem. W ostatnich latach turystyka staje się coraz bardziej popularna w tym regionie. We wsi znajduje się kościół św. Łucji z kompleksem benedyktynów.Dobrinj to wieś i gmina położone we wnętrzu wyspy Krk i uważane jest za najstarszą osadę na wyspie. Miejsce znajduje się na wysokiej wysokości około 200 metrów nad zatoką Soline.

Crikvenica to miasto w zachodniej Chorwacji, położone w zatoce Kvarner. Miasto składa się z miast Crikvenica, Dramalj, Jadranovo i Selce. W przeszłości Crikvenica pełniła funkcję portu dla mniejszych osiedli winodolskich we wnętrzu, franciszkańskich centrów Bribir, Grizane, Drivenik, Tribalj i kilku innych. Dziś to miasto stoi w obliczu turystyki i jest jednym z najpiękniejszych miejsc turystycznych na chorwackim wybrzeżu. Śródziemnomorski, łagodny klimat panujący tutaj i czyste morze o przyjemnych temperaturach sprawiły, że Crikvenica jest wyjątkowo uzdrowiskiem, a małe miasteczko Kvarner stało się krótkim okresem dla najlepszego miejsca w letnim sezonie turystycznym.Zdjęcia KrkPrati nas na facebooku za više članaka o Hrvatskoj. Podijeli ovaj članak klikom na gumbe desno. Hvala
  Upgrade this article

Bio si na ovom mjestu? Podijeli s nama svoja iskustva ili fotografije.
Napiši svoju verziju članka. Nagrađujemo vlasnike apartmana.

Pišete kao gost. Registrirajte se ili prijavite i potpišite vaš tekst sa vašim imenom ili nickom i zadržite opciju editiranja unosa u bilo koje vrijeme.
Ako ste vlasnik apartmana koji je oglašen na rezerviraj.hr, link prema vašem oglasu će biti ispod teksta koji unosite kao nagrada za vaš trud.
Gost
odaberi sliku sa računala