Wyspa Korcula (Chorwacja), aby zobaczyć i odwiedzić

# Wyspa Korcula (Chorwacja), aby zobaczyć i odwiedzić

Južna dalmacija

Korčula (otok)

Pošalji svoj sadržaj

Komentarz lub Upgrade this article, napisz nowy. Rejestracja nie jest wymagana

Wyspa Korčula jest szóstą co do wielkości wyspą Adriatyku, położoną w południowej Dalmacji, mniej niż 300 km2 w pobliżu półwyspu Peljesac, do którego w niektórych miejscach jest podzielona przez mniej niż 1 milę. Wyspa należy do powiatu Dubrovnik-Neretva, według najnowszego spisu ludności zamieszkuje około 16 000 stałych mieszkańców.
Przedstawiamy Ci listę najbardziej znanych zabytków i miejsc, które musisz odwiedzić, jeśli jesteś na wyspie Korcula i sugestie co robić w Korculi.

Ciekawe miejsca w Korculi - co zobaczyć i zrobićMiasto Korčula - miasto Korcula składa się z 5 osiedli, a mianowicie: Korcula, Čara, Pupnat, Račišće i Žrnovo. Stare miasto jest pod każdym względem zanurzone w morzu. Dlatego jest tak interesujące i chętnie odwiedzane dzisiaj, szczególnie w miesiącach letnich. Dzień Miasta Korčula można oczywiście uznać za atrakcję turystyczną. Chwała St Thodden w dniu 29 lipca. Ciekawostką jest to, że święty jest patronem Korcula św. Marka, ale kult św. Todory w mieście jest znacznie wyraźniejszy. Świętowanie jest tym, co rozweseli wszystkich znajdujących się w pobliżu.

 Plaże na KorculiProizd znajduje się w pobliżu Korcula - Protozoo to niewielka wysepka o długości mniejszej niż jeden kilometr kwadratowy w północno-zachodniej części Korculi, 4 km od Korčuli. Na wyspie jest tylko jedna restauracja od strony południowej i kilka pięknych zatoczek z krystalicznie czystym morzem. Jedna z zatoczek, Donji Bili Bok, przeznaczona jest dla naturystów i ma znak FKK. Wyspa 2007 została wybrana przez Chorwacki Komitet Turystyczny "Plażą Roku", a Brytyjski Dziennik Telegraf zalicza ją do pięciu najpiękniejszych plaż nad Adriatykiem.

Plaża Samograd Bay znajduje się w północno-wschodniej części wyspy Korčula niedaleko Racisce, zaledwie 500 metrów od zatoki Vaje, którą już napisaliśmy. Ta piękna żwirowa zatoczka jest połączona drogą z Racisce, z której jest oddalona o około 2 kilometry. Droga na plażę jest wąska i kamienista i może stwarzać mały problem, ale ta piękna plaża jest warta wysiłku, idealne miejsce dla każdego, kto szuka spokoju w dziewiczej przyrodzie. 

Vaja Korcula Beach - znajduje się w północno-wschodniej części wyspy Korcula w pobliżu Račišće. Plaża prowadzi na plażę łączącą Racisce i żwirową zatokę Vaja, 10 minut od centrum. Zejście na plażę nie jest łatwe, ponieważ zajmuje stromy odcinek przez skały, ale piękno tej zatoki na pewno zasługuje na mały wysiłek.

 Plaża Istra Korčula to niewielka piaszczysta plaża położona w zatoce o tej samej nazwie w miejscowości Brna na wyspie Korčula. Podstawa plaży jest zrobiona z błota, które jest uważane za leczące, więc wiele pochodzi z przyczyn medycznych. Plaża jest wyjątkowo płytka i otoczona 3 stronami sosnowymi lasami, co czyni ją bardzo popularną. W pobliżu plaży znajduje się centrum sportu i rekreacji z 2 kortami tenisowymi, boiskiem do piłki nożnej, siatkówki plażowej i stołami do tenisa stołowego. Możesz zajrzeć do reszty oferty w Brna, która znajduje się kilkaset metrów od plaży.

 Bačva Beach, Pupnat Korčula - Ta plaża znajduje się w małej zacisznej zatoce na południowym wybrzeżu wyspy Korčula, w pobliżu Pupnati Luka, około 13 km od miasta Korčula, tuż przed wejściem do wioski Pupnat. Przepiękna plaża żwirowa to jedna z najpiękniejszych plaż na Korculi. Plaża zajmuje około kilometrowej, wąskiej krętej drogi prowadzącej do drogi D118.

 

Plaża Vela Pržina znajduje się na południowej stronie wyspy Korcula w Lumbarda i jest jedną z najpiękniejszych plaż na wyspie. Plaża jest piaszczysta z płytkim dnem, więc jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi. Miejscowość Pržina wychodzi na otwarte morze z widokiem na wyspę Lastovo i park narodowy Mljet. Istnieje również mały bar na plaży, zwany także Pržina, jest też fast food, toaleta, leżak i miejsce parkingowe w pobliżu plaży.

 


Privatni smještaj direktno od vlasnika na www.SMJESTAJ.com.hr/trazi
Prati nas na facebooku za više članaka o Hrvatskoj. Podijeli ovaj članak klikom na gumbe desno. Hvala
  Upgrade this article

Bio si na ovom mjestu? Podijeli s nama svoja iskustva ili fotografije.
Napiši svoju verziju članka. Nagrađujemo vlasnike apartmana.

Pišete kao gost. Registrirajte se ili prijavite i potpišite vaš tekst sa vašim imenom ili nickom i zadržite opciju editiranja unosa u bilo koje vrijeme.
Ako ste vlasnik apartmana koji je oglašen na rezerviraj.hr, link prema vašem oglasu će biti ispod teksta koji unosite kao nagrada za vaš trud.
Gost
odaberi sliku sa računala