Najpiękniejsze plaże na wyspie Korcula Chorwacja

# Najpiękniejsze plaże na wyspie Korcula Chorwacja

Južna dalmacija

Korčula (otok)

Pošalji svoj sadržaj

Komentarz lub Upgrade this article, napisz nowy. Rejestracja nie jest wymagana

Przedstawiamy Ci listę najpiękniejszych plaż na wyspie Korčula z dużą ilością zdjęć na każdą plażę, opis i lokalizację. Możesz znaleźć więcej informacji na temat każdej plaży, klikając link poniżej zdjęć z każdej plaży.

Plaże na Korculi ułożone według pięknaPlaża Samograd Bay znajduje się w północno-wschodniej części wyspy Korčula, w pobliżu miasta Racisce, zaledwie 500 metrów od zatoki Vaja. Ta piękna żwirowa zatoka połączona jest drogą z Racisce, z której jest oddalona o około 2 kilometry. Droga na plażę jest wąska i kamienista i może stanowić mały problem, ale ta piękna plaża jest warta wysiłku, idealne miejsce dla każdego, kto szuka spokoju w dziewiczej przyrodzie.

 Proizd to niewielka wysepka o długości mniejszej niż jeden kilometr kwadratowy w północno-zachodniej części Korculi, 6,4 km od Korculi. Na wyspie znajduje się tylko jedna restauracja od strony południowej i kilka pięknych zatoczek z krystalicznie czystym morzem. Jedna z zatoczek, Donji Bili Bok, przeznaczona jest dla naturystów i ma znak FKK. Wyspa 2007 została wybrana przez Chorwacki Komitet Turystyczny "Plażą Roku", a Brytyjski Dziennik Telegraf zalicza ją do pięciu najpiękniejszych plaż na Adriatyku.

 Plaża Vaja znajduje się w północno-wschodniej części wyspy Korčula niedaleko Racisce. Plaża prowadzi na plażę łączącą Račišće i żwirową zatokę Vaja, która znajduje się 10 minut od centrum. Zejście na plażę nie jest łatwe, ponieważ zajmuje stromy odcinek przez skały, ale piękno tej zatoki na pewno zasługuje na niewielki wysiłek.

 Bačva Beach, Pupnat Korčula - Ta plaża znajduje się w małej zacisznej zatoce na południowym wybrzeżu wyspy Korcula, w pobliżu Pupnati Luka, około 13 km od miasta Korcula, tuż przed wejściem do wioski Pupnat. Przepiękna plaża żwirowa to jedna z najpiękniejszych plaż na Korculi. Plaża prowadzi około kilometrową, wąską krętą drogą do drogi D118.

 Plaża Vela Pržina znajduje się na południowej stronie wyspy Korcula w Lumbarda i jest jedną z najpiękniejszych plaż na wyspie. Plaża jest piaszczysta z płytkim dnem, więc jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi. Miejscowość Pržina wychodzi na otwarte morze z widokiem na wyspę Lastovo i park narodowy Mljet. Istnieje również mały bar na plaży, zwany również Pržina, jest też fast food, WC, leżaki i miejsce parkingowe w pobliżu plaży.

 Plaża Samograd Bay znajduje się w północno-wschodniej części wyspy Korčula w miejscowości Babina. Jest to piękna mała zatoczka obok Hotelu Alavia. Plaża znajduje się w stosunkowo niezamieszkanej części wyspy, pierwsze osady znajdują się kilka kilometrów od Prigradicy na północy i Racisce na południu, więc na plaży i podczas sezonu nie ma zbyt wielu tłumów.

Plaża Istruga to mała piaszczysta plaża położona w zatoce o tej samej nazwie w miejscowości Brna na wyspie Korčula. Podstawa plaży jest zrobiona z błota, które jest uważane za leczące, więc wiele pochodzi z przyczyn medycznych. Plaża jest bardzo płytka i otoczona 3 stronami sosnowymi lasami, co czyni ją bardzo popularną. W pobliżu plaży znajduje się centrum sportu i rekreacji z 2 kortami tenisowymi, boiskiem do piłki nożnej, siatkówką plażową i stołami do tenisa stołowego. Możesz zajrzeć do reszty oferty w Brna, która znajduje się kilkaset metrów od plaży.

 Wspaniałe i małe głupie wyspy Oprócz Korcula - Stupe są wyspami we wschodniej części archipelagu Korcula, w połowie drogi między Peljesac i Korcula i są popularnym miejscem dla naturystów. Wielka Stupa znajduje się na najszerszej części swojej długości zaledwie 100 metrów i jest znacznie większa niż Mała Stupa. Na większej wyspie znajduje się tawerna, w której można delektować się autentycznymi posiłkami i napojami. Mała wyspa jest prawie całkowicie kamienista i idealnie nadaje się do skoków do morza. Większa wyspa ma małą żwirową plażę, a także kilka dużych gładkich powierzchni odpowiednich do opalania. Plaża na północnym wybrzeżu wyspy wychodzi na kanał, Orebić i Peljesac.

 Badija to największa wyspa w pobliżu Korcula, położona na południowej stronie Lumbardy, zaledwie 15 minut łodzią od Korculi. Linie rejsowe są regularne i częste. Możesz także wybrać się prywatną łodzią i zwiedzić wiele ukrytych miejsc wzdłuż wybrzeża. Badija jest ulubionym miejscem wypoczynku dla gości z Korcula i idealnym miejscem do wypoczynku na łonie natury i czystego morza. Wyspa słynie z pięknego klasztoru Franciszkanów Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, który jest w służbie turystyki, dzięki czemu może wynająć w nim pokoje. (więcej o badija.hr). Wraz z klasztorem, jedynym budowniczym na wyspie jest bar na stałe i kawiarnia na wybrzeżu.

 


Privatni smještaj direktno od vlasnika na www.SMJESTAJ.com.hr/trazi
Prati nas na facebooku za više članaka o Hrvatskoj. Podijeli ovaj članak klikom na gumbe desno. Hvala
  Upgrade this article

Bio si na ovom mjestu? Podijeli s nama svoja iskustva ili fotografije.
Napiši svoju verziju članka. Nagrađujemo vlasnike apartmana.

Pišete kao gost. Registrirajte se ili prijavite i potpišite vaš tekst sa vašim imenom ili nickom i zadržite opciju editiranja unosa u bilo koje vrijeme.
Ako ste vlasnik apartmana koji je oglašen na rezerviraj.hr, link prema vašem oglasu će biti ispod teksta koji unosite kao nagrada za vaš trud.
Gost
odaberi sliku sa računala