Vodice (Chorwacja) i okolice do odwiedzenia

# Vodice (Chorwacja) i okolice do odwiedzenia

Sjeverna dalmacija

Vodice

Pošalji svoj sadržaj

Komentarz lub Upgrade this article, napisz nowy. Rejestracja nie jest wymagana

Przedstawiamy Ci listę najbardziej znanych zabytków i miejsc, które musisz odwiedzić, jeśli jesteś w Vodicach lub w okolicznych wioskach Srima, Tribunj, Jadrija i innych, a także w regionie Północnej Dalmacji lub gdzie znaleźć apartamenty w Vodice.

Co warto zobaczyć w Vodicach i okolicyDalmatyńska wioska etno jest wyjątkową atrakcją chorwackiej oferty turystycznej. Ta zdobiona przestrzeń wraz ze wszystkimi obiektami na podwórku znajduje się w samym sercu Solaris Beach Resort, o którym już pisaliśmy. Kamienne brukowane podwórka i kamienne domy odsłaniają zupełnie nowy świat. W rzeczywistości ujawniają świat minionych czasów, dziś prawie zapomnianych. Jest to okazja, aby przypomnieć sobie niektóre rzeczy, od czasu od początku stulecia.

Brama dalmatyńskiej wioski etnicznej jest otwarta dla wszystkich. Szczególna uwaga zostanie zwrócona na ludzi, którzy kochają i szanują jakość oferty, a jednocześnie cenią głęboko zakorzenioną tradycję dalmatyńską.

 Sibenik Cathedral (tylko 15 km od Vodic) Ten budynek jest interesujący i uderzający, zarówno w Chorwacji, jak i na świecie. Wiele podziwiać to, obserwując oczach ekspertów, czy użytkownik, który lubi historię i stare gradnju.Katedrala w Sibenik jest z pewnością najbardziej znaczącym osiągnięciem architektonicznym okresie między 15 i 16 wieku. Na chorwackiej ziemi. Jest wyjątkowy dla wielu rzeczy, a dziś jest symbolem tego miasta.

Ze względu na swoje wyjątkowe wartości, katedra Sibenik została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO w 2000 roku. Katedra została zbudowana na południowej stronie centralnego rynku starego miasta, w miejscu romańskiego kościoła św. James. Budowa wkrótce się nie skończyła, a nawet więcej - trwała ponad sto lat.

Idea budowy dużej świątyni katedralnej pochodzi z 1298 roku. W tym okresie Sibenik otrzymał własne biskupstwo i tytuł miasta. W ten sposób potrzeba katedry przyszła z naturalną sekwencją, która miała miejsce w większości innych miast.

 Park Narodowy Krka, który słynie ze wspaniałych wodospadów, znajduje się w pobliżu Skradina w żupani szybenicko-knińskiej w Vodicach, około 25 kilometrów. Drugi najczęściej odwiedzany park narodowy w Chorwacji oferuje turystom wiele wartości, od niezwykle zachowanej przyrody i pięknych krajobrazów po atrakcje kulturalne i aktywne wakacje. Jeśli jesteś miłośnikiem przyrody lub chcesz poznać kulturę miejscowej ludności, NP Krka jest idealnym miejscem dla Ciebie. Jedną z najważniejszych rzeczy, o których często zapomina się wspomnieć, jest piękne miasteczko Skradin, z którego zaczyna się prawie każda podróż do NP Krka. Z mniej niż 500 mieszkańców, Skradin oferuje historię i dziedzictwo kulturowe, które można zobaczyć w wielu większych miastach.

Park przyrodniczy Vransko jezero znajduje się 30 km od Vodic, został ogłoszony parkiem w 1999 roku. Obejmuje on 57 kilometrów kwadratowych. Jezioro Vransko jest największym naturalnym jeziorem w Chorwacji i zostało utworzone jako pole krasowe wypełnione wodą. Jezioro jest kryptodepresyjne, co oznacza, że powierzchnia znajduje się powyżej poziomu morza, natomiast dno znajduje się poniżej powierzchni morza. Jezioro ma głębokość od 2 do 5 metrów, a ponieważ znajduje się blisko morza, podziemna droga wodna penetruje jezioro i sprawia, że jest lekko słony. Jezioro zbiera wiele opadów i wody z okolicznych rzek.

W parku przyrody Vransko jezero znajdują się również stare budynki, takie jak późne zabytkowe wieże Osridak z IV wieku. Wieża służyła jako obserwacja wojskowa i schronienie przed złą pogodą. Istnieje również wenecka wieża w Osridak z 15 wieku i pozostałości podobnych weneckich obiektów, które służyły do obrony Imperium Osmańskiego. Wciąż istnieją pozostałości benedyktyńskiego klasztoru i tureckiego miejsca odpoczynku i zajazdów.

Park Narodowy Kornati został ogłoszony w 1980 r., Kiedy został objęty ochroną. Całkowita powierzchnia tego parku wynosi około 220 kilometrów kwadratowych i składa się z większych i mniejszych wysp oraz skał, które wynurzają się z błękitnego morza Morza Adriatyckiego. Z ogólnej powierzchni Kornati tylko 1/4 powierzchni lądowej jest zajęta. Reszta Parku Narodowego to morze i żyjący świat, który tam mieszka.

Chociaż na pierwszy rzut oka Kornati jest pustynnym i bardzo odosobnionym miejscem, ten park obfituje w bogactwa naturalne i kulturowe. Ponadto świat zwierząt i roślin nadal jest specjalnością parku. Posiada cechy naturalne i kulturowe. Szczególnie wyróżnia się pionowe klify, zwrócone w stronę otwartego morza, tzw. Korony. Są rodzajem fenomenu Kornati, a siedliska są rzadkimi gatunkami roślin i zwierząt. Piękno wyróżnia przede wszystkim naturalna różnorodność i potężna sylwetka tej wyspy. Dziedzictwo kulturowe doda tylko uroku Kornati i da specjalną ofertę tym, którzy chcą odwiedzić Park Narodowy. Mapy Kornati można kupić w wielu biurach turystycznych w Vodicach.

Park Narodowy Paklenica, około 70 kilometrów od Vodic. Po ogłoszeniu proklamacji Nacional Paklenica Paklenica jest drugim w Chorwacji. Został ogłoszony parkiem narodowym od 1949 roku, a dokładniej 19 października 1949 roku. Paklenica została ogłoszona parkiem i kilka miesięcy po Parku Narodowym Jezior Plitwickich.

Warto wspomnieć, że pierwszy Paklenica został uznany za park narodowy w 1929 roku, ale według dawnych przepisów, deklarując poddać przeglądowi co roku - co zostało zrobione przez lata Paklenica nie był status parku narodowego.

Park Narodowy Pirin w dniu 7 lipca 2017 roku i zarejestrowany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w Europie, w ramach wspólnych światowego dziedzictwa 13 krajach pod nazwą „Beech dziewiczego lasu w Karpatach i innych obszarów Europy.” Z pewnością warto wspomnieć, jest fakt, że park jest bogaty w gatunki roślin, wśród których najbardziej znaczących zbiorowiskach leśnych. Lasy stanowią obszary sosny (Pinus nigra), przez którego żywicy „Paklina” Paklenica jest nazwany.

Oprócz lasów sosnowych Paklenica są bogate w buku (Fagus sylvatica), a tam rośnie i bir krzywa. Paklenica, dzięki swojej powierzchni, jest właścicielem największego zachowanego kompleksu leśnego w Dalmacji. Ponad połowa parku pokryta jest roślinnością, a reszta to relief krasowy.Plaże Vodice i okoliceHotel Hangar Beach znajduje się w Vodicach, niedaleko centrum miasta, naprzeciwko hotelu Olympia oraz niedaleko hoteli Imperial i Miramare. Lokalizacja hoteli i niedaleko od centrum Vodice sugeruje, że oferta na plaży jest bogata, więc prawie nie ma treści, których można sobie życzyć, jeśli nie można jej znaleźć w pobliżu plaży. Brak pozycji na plaży jest dużym tłumem w miesiącach letnich, więc na plażę trudno znaleźć miejsce na ręcznik. Plaża jest żwirkowa z częściami, które są wybrukowane. Wieczorem na plaży organizowane są różne imprezy i imprezy na plaży, więc ta plaża to nie tylko kąpiel i opalanie.

Blue Beach Vodice znajduje się przy wyjściu z Vodice w kierunku Tribunj i jest jedną z głównych łaźni dla Przewodnika i jego gości. Plaża obfituje w rozrywkę i gastronomię. W pobliżu znajdują się bary kawowe Beach Bar Bamboo, restauracje Tropicana Grill Blue beach, TonIvan i różne stragany z lodami, frytkami, pałacami, napojami ... Ta plaża ma dobrze wyposażoną rampę dla łatwiejszego dostępu dla osób niepełnosprawnych i osób starszych do morza. Podstawa jest żwirkowa i przy wejściu, a morze w niektórych miejscach przechodzi w piaszczyste i jest idealne dla małych dzieci i istnieją konkretne sześciokąty, które są odpowiednie do skoków do morza.

Biograd na Moru. Położony około 30 kilmetara wskazówek, jeden z najbardziej popularnych odradišta turystycznego w regionie. Drazica Beach znajduje się przy głównej plaży w Biograd blisko plaży w zatoce, która trwa do Dražice plaży. Na plaży znajduje się na południowo-wschodniej stronie miasta i rozpoczyna się Ilirija i adriatyckich hoteli. Na plaży znajduje się w pobliżu sosnowego lasu wzdłuż całej jego długości tak, że odcień przewidziane dla wszystkich odwiedzających. Wzdłuż plaży jest tam przejście na których można umieścić dużą ilość urządzeń z tradycyjnym, ale z pewnością nie jest tym, co można znaleźć więcej tego wielkiego promenady. Są tam bary, kawiarnie, kluby, restauracje, fast food, stojaki na naleśniki, lody, pamiątki ... Dla zawartości goście preferowane aktywności brakuje. Są korty do siatkówki plażowej, wynajem skuterów, parasailing, korty tenisowe, zjeżdżalnie, itp Plaża jest oznaczone niebieskimi flagami. Soline Beach kontynuuje na plaży Dražica. Na plaży znajduje się na południowo-wschodniej części miasta i jest położony w sosnowym lesie tak obfitym cieniu wyjątkiem centralnej części plaży, która jest pokryta piaskiem. Na plaży promenada z centrum miasta, które jest około jednego kilometra i bardzo promenadzie jest mnóstwo udogodnień, takich jak bary, kawiarnie, kluby nocne, restauracje, fast food'S, stoisk z naleśniki, lody, pamiątki ...

Najpiękniejsze plaże w okolicach VodicSakarun to piaszczysta plaża o długości około 800 metrów. Znajduje się na północno-zachodniej stronie Dugi otok, a widok na południowy Adriatyk oczarowuje wszystkich gości, którzy chcą spędzić niezapomniane chwile w prawdziwej, naturalnej atmosferze. Chociaż plaża jest płytka, dopiero po kilku metrach głębokości osiąga średnio 10 metrów. Specyfika tej plaży i kolorów morza, które ją pachnie, daje piękny piasek, podczas gdy na brzegu jest grubszy kamyk, tak zwane kamienne kamyki. Plaża otoczona jest lasem sosnowym, co daje gościom naturalny odcień. Na plaży Sakarun znajdują się trzy obiekty gastronomiczne z wyborem dań i napojów. Oprócz naturalnego cienia, jeśli jej potrzebujesz, możesz swobodnie wypożyczyć parasole wykonane z płótna, które idealnie pasują do naturalnej atmosfery plaży.

Kraljičina beach Nin Jeśli wybierasz się z Nin na wyspę Vir, po prawej masz małą wioskę, która kryje tę piękną piaszczystą plażę. Plaża Kraljičina znajduje się za małą jezdnią ulicy Put Škril, i pomimo tego, że jest w ośrodku, ta plaża wciąż oferuje całkowicie naturalną atmosferę. Morze jest płytkie, nadaje się do zabawy dla dzieci, grania w pikniki lub innych sportów wodnych. Obok plaży znajduje się obiekt gastronomiczny z ofertą na plażę. Są goście ukryte pod parasolami przeciwsłonecznymi, ale jeśli jesteś na plaży, weź ze sobą kąpiel słoneczną. Plaża nie ma naturalnego odcienia, więc dobrze jest mieć parasol. W pobliżu znajduje się piękna plaża Ninska Laguna.

Plaża Podvrák Murter Jedną z plaż, którą mogą się wyspać, jest plaża Podvrák. Chociaż wydaje się, że miejscowi Murter ukrywają ten klejnot i zatrzymują go dla siebie, z pewnością nie jest to prawda. Wszyscy goście są mile widziani, a mieszkańcy wyspy starają się pokazać im swoje naturalne piękno w najlepszym świetle. Plaża wyróżnia się przede wszystkim białym piaskiem, który nadaje morzu lazurowy i krystalicznie czysty kolor. Morze, które nęka plażę, nie jest głębokie, co oznacza, że słabsi pływacy będą mogli w pełni cieszyć się nią, a także rodzice, którzy przyjeżdżają ze swoimi maluchami. Jeśli szukasz miejsca na relaks i uspokojenie, Submarine to plaża dla Ciebie.

Plaża Beritnica znajduje się na wyspie Pag, na południe od małej wioski Metajna. Jest wyjątkowy w naturalnie złożonych skałach w płytkiej wodzie, idealny do fotografii lub po prostu do podziwu z brzegu. Zrób sobie przerwę w Beritnicy z piękną sceną trzech rocka. Ci nieco bardziej uzdolnieni mogą wspiąć się na jednego z nich i zapamiętać niezapomniane chwile z letnich wakacji. W przeciwnym razie plaża otoczona jest skalistymi krajobrazami z mniejszą plażą żwirową. Nie ma naturalnego cienia, ani kawiarni (najbliżej plaży Ručica).Beritnica Pag

Plaża Slanica jest główną plażą na wyspie Murter. Znajduje się na południowej stronie wyspy, w pobliżu hotelu Colentum. Jest to piaszczysta plaża, a wielu twierdzi, najpiękniejsza plaża w okolicy. Z powodu płytkiej wody, która pogrąża się na plaży, nadaje się dla dzieci i osób, które i tak nie pływają ani nie pływają. Ponadto, plaża jest doskonałym wyborem dla miłośników sportów wodnych, więc dobrze będzie grać w piki, siatkówkę i podobne zajęcia, które są charakterystyczne dla naszego morza.Slanica Murter

Plaża Primosten znajduje się w nadmorskiej zatoce, jest bardzo przestronna i dobrze urządzona. Na plaży w Primošten masz prysznice, przebieralnie, aw sezonie ratownik, który uważnie obserwuje bezpieczeństwo gości. Żwir to ta plaża, wystarczająco długo, aby przyjąć wszystkich gości, i znowu mieć miejsca na nowe. Obok plaży znajdują się kwatery prywatne, hotele i sklepy. Wszystko, czego potrzebujesz, jest w pobliżu. Blisko plaży jest Velika Rudača.

Sąsiedztwo miast VodicePlac Narodowy w Zadar jest ozdobiony wieloma zabytkowymi budynkami, wśród których jest piękny kościół św. Lovre.

Przedromański kościół został pięknie zachowany przez długi okres jego istnienia. Dziś zdobi część placu i wzbogaci ją o ofertę - historyczną i kulturalną. We wschodniej części rynku pałac Ghirardini został zbudowany w stylu romańskim z 15-wiecznym balkonem w stylu renesansowym.Pozdrowienia dla Słońca - to instalacja architekta Nikoli Bašicia, znajdującego się w porcie Zadar w kamiennym bruku na nabrzeżu miasta.

Riva w Zadarze stała się atrakcją turystyczną i jest ulubionym miejscem spotkań dla wielu gości, a także dla gości przybywających do Zadaru. Widok z brzegu zachwyci wszystko, co przechodzi, zwłaszcza wieczorem, gdy słońce zachodzi, a efekty świetlne zaczynają się w instalacji.

Pozdrav Suncu

Forum Romanum w Zadarze to największy tego typu obiekt po wschodniej stronie Adriatyku. Założycielem forum był pierwszy rzymski samochód Augustin. Dowodem na to są dwie inskrypcje z kamienia datowane na III wiek, kiedy budowa forum została zakończona. Według powierzchni forum w Zadarze zajmuje 90 × 45 metrów, ale zmieniło się z czasem.

Pewnego razu rzymskie forum zamknięto w ramach galerii na podłodze. Niestety, dziś zachowały się tylko oryginalne chodniki i schody oraz dwa ozdobne monumentalne filary, z których jeden znajduje się na swoim pierwotnym miejscu. Co ciekawe, służył on jako filar wstydu w jednym okresie, o czym świadczą łańcuchy z tamtego okresu.

Rimski forum Zadar

Kościół św. Donata Zadar - Ten kościół Zadar jest również znakiem rozpoznawczym miasta i należy do najbardziej znanych i najważniejszych europejskich kościołów przedromańskich.

Pierwotnie poświęcony Świętej Trójcy, a od 15 wieku z obecną nazwą, nazwany od biskupa Zadar Donat, który zainicjował budowę. Kościół ma niezwykły cylindryczny kształt z podwójną przestrzenią wewnętrzną, dzięki czemu wyróżnia się oryginalnością i wyjątkowością. Nie łączyliśmy niektórych wzorów z konstrukcją, a tylko niektóre z nich były połączone z baptysterią Carli Velika lub z kościołem św. Vitalea in Ravenni. Jest to duma i symbol Zadaru, z pozostałościami forum rzymskiego w jego fundamentach, wielkim pod względem czasu budowy. Dzisiaj w kościele odbywają się wieczory muzyczne w Donacie, ze względu na jego wyjątkowe cechy akustyczne i długą nieobecność funkcji sakralnej.

Donat Zadar

Zadar Cathedral of St Stošija, czyli Anastasia, to trójnawowa budowla romańska. Jest to także największy kościół w Dalmacji.

Zbudowano go dwukrotnie, w XII i XIII wieku, z zachowanymi starszymi 9. i 11. wiekiem, które powstały w miejscu wczesnochrześcijańskiej bazyliki. Początki budowy katedry w Zadarze sięgają daleko sięgającej historii, w IV lub V wieku.

Sarkofag z mocami św. Stošije zostało stworzone przez biskupa Zadar Donata. Jest przechowywany w katedrze na ołtarzu w północnej absydzie lub na lewym trawniku kościoła. W listopadzie 1202 r. Miasto Zadar, po oblężeniu, podbiło i zdewastowało Wenecjan z pomocą Rycerzy IV. wojskowy krzyżowiec, gdy katedra została poważnie uszkodzona. Odbudowa katedry trwała przez cały XIII wiek, a po jej odnowieniu została ponownie poświęcona 27 maja 1285 r. Przez arcybiskupa Lovro Periandara....

Split Diocletian's Palace - Jeśli wspomnimy o Splicie w kontekście historii, kultury, a nawet dzisiejszego wyglądu tego miasta, wszyscy możemy się zgodzić, że nasze myśli zdominują pałac Dioklecjana. Nie musimy się dziwić, ponieważ pałac Dioklecjana jest swoistym symbolem miasta i jest pierwszym ogniwem łączącym piękno Splitu, bogactwa historyczne i kulturowe.

Poznaj lepiej Pałac Dioklecjana, zerknij w sekrety i ciesz się pięknem historycznych faktów, które mówią nam szczegóły ścian zewnętrznych i wnętrza.

Pałac Dioklecjana jest starożytnym pałacem cesarza Dioklecjana w Splicie. Został zbudowany około 300 lat podczas panowania rzymskiego cesarza Dioklecjana. Dioklecjan pozostał w pałacu po przejściu na emeryturę z tronu (305) aż do swojej śmierci (316).

Dioklecijanova


Privatni smještaj direktno od vlasnika na www.SMJESTAJ.com.hr/trazi
Prati nas na facebooku za više članaka o Hrvatskoj. Podijeli ovaj članak klikom na gumbe desno. Hvala
  Upgrade this article

Bio si na ovom mjestu? Podijeli s nama svoja iskustva ili fotografije.
Napiši svoju verziju članka. Nagrađujemo vlasnike apartmana.

Pišete kao gost. Registrirajte se ili prijavite i potpišite vaš tekst sa vašim imenom ili nickom i zadržite opciju editiranja unosa u bilo koje vrijeme.
Ako ste vlasnik apartmana koji je oglašen na rezerviraj.hr, link prema vašem oglasu će biti ispod teksta koji unosite kao nagrada za vaš trud.
Gost
odaberi sliku sa računala