Co zobaczyć i zwiedzić w Dubrowniku i okolicach Dubrownika

# Co zobaczyć i zwiedzić w Dubrowniku i okolicach Dubrownika

Južna dalmacija

Dubrovnik

Pošalji svoj sadržaj

Komentarz lub Upgrade this article, napisz nowy. Rejestracja nie jest wymagana

Dubrownik jest miastem na liście światowego dziedzictwa UNESCO od 1979 roku i jest najbardziej znanym miastem turystycznym w Chorwacji. Od lat miasto Dubrownik przyciąga uwagę całego świata. Stało się jednym z najbardziej pożądanych miast do odwiedzenia, co nie jest zaskakujące, biorąc pod uwagę jego piękno, bogatą historię i ogólnie jej status w minionym czasie.
Udostępniamy Ci listę najbardziej znanych zabytków i miejsc, które musisz odwiedzić, jeśli jesteś w Dubrowniku lub w okolicznych miastach w regionie Południowa Dalmacja i sugestie co robić w Dubrowniku.

Dubrownik i jego okolice, a także zwiedzanieJeśli mówimy o naturalnym pięknie Dubrownika, w tym przypadku warto wspomnieć także o wzgórzu Srđ. Znajduje się na północnej stronie, a najwyższy szczyt wynosi 415 m npm Z tego, jak widać cały Dubrownik, jest to miejsce, w którym można zrobić najpiękniejsze zdjęcia z wakacji w Dubrvnik. Wzgórze zostało nazwane imieniem najwcześniejszego patrona Dubrownika, Srđ. Św. Jerzy był patronem miasta jeszcze przed św. Augustynem. Wołoch, który dziś obchodzony jest przez mieszkańców Dubrownika.Mury Dubrownika - Jeśli piszemy o zabytkach Dubrownika, to z pewnością warto wymienić mury miejskie z licznymi fortecami. Każde zdjęcie panoramiczne uchwyci ten interesujący szczegół - mury miejskie z licznymi wieżami i fortecami zbudowanymi w celu ochrony Republiki Dubrownika przed wrogiem. Mury Dubrownika są największą atrakcją dla zwiedzających. Jest to jeden z najlepiej zachowanych systemów fortyfikacyjnych w Europie, o długości 1940 metrów, w tym pięć fortec i szesnaście wież i bastionów. Drugie najbardziej atrakcyjne muzeum na wolnym powietrzu na świecie jest otwarte dla turystów odwiedzających przez cały rok.

Dubrovačke zidine što raditi i vidjeti u Dubrovniku

Stradun - Spacer po Dubrowniku jest czymś wyjątkowym, oczywiście mamy na myśli Stari Grad i spacerowanie po Stradun. Stradun lub ulica Placa w Dubrowniku to główna ulica w centrum starego miasta. Najbardziej znana jest ulica Dubrownika w ogóle, bardzo ruchliwa i zawsze pięknie wypełniona. Nazwa "Stradun" pochodzi od weneckiego, a nazwa ulicy jest zniechęcająca, a nazwa "Placa" pochodzi od łacińskiego słowa "plateau", oznaczającego "ulicę".

Stradun DubrovnikKościoły w DubrownikuKościół św. Błażeja Dubrownik - kościół zbudowany w stylu barokowym, na miejscu dawnego romańskiego kościoła. Kościół św. Błażeja, patrona Dubrownika, został zbudowany na miejscu starszego romańskiego kościoła, który przeżył wielkie trzęsienie ziemi w 1667 r., Ale spłonął w 1706 r. Kościół został uszkodzony podczas trzęsienia ziemi w 1979 r., A także w wojnie Ojczyzny (1991-1992), kiedy został uszkodzony przez liczne pociski, najsilniejsze na dachu i fasadzie północnej.

 Katedra Wniebowzięcia NMP Dubrownik - Katedra Wniebowzięcia NMP (katedra w Dubrowniku) poświęcona jest Wniebowzięciu Najświętszej Maryi Panny na niebie (Wielka Dama). Siedziba diecezji Dubrownik. Katedra została zbudowana na miejscu bizantyjskich i romańskich katedr, które zostały zniszczone podczas wielkiego trzęsienia ziemi w 1667 roku. Obecna barokowa katedra została zbudowana w latach 1671-1713. Według jednej z legend, romańska katedra z XII wieku została zbudowana za pieniądze angielskiego króla Ryszarda I. z Lions Heart, który był daleko od Lokrum, który przeżył katastrofę morską. Stało się tak z powodu powrotu z Trzeciej Wojny Krucjaty w 1192 roku.

 Kościół św. Ignacego to kościół jezuitów w Dubrowniku. Kościół wyróżnia się wśród wielu pięknych obiektów sakralnych Republiki Dubrownickiej. Został zbudowany jako barokowy jednonawowy kościół z reprezentacyjną fasadą, wzorowany na kościele św. Ignacego w Rzymie. Projekt został zaprojektowany przez architekta Andreę Pozzo, a kościół ukończono w 1725 roku. Lukratywne barokowe freski we wnętrzu, ze scenami z życia św. Ignacego Loyoli, zostały wykonane przez malarza Gaetano Garcię. W 1885 r. W kościele powstała sztuczna jaskinia poświęcona Matce Bożej z Lourdes, jednej z najstarszych w Europie.

 Plaże w Dubrowniku i okolicyPlaża Sveti Jakov Dubrovnik - Jeśli pójdziesz wzdłuż wybrzeża do Dubrownika, od południa na północ, przed pójściem do miasta udasz się na plażę Sveti Jakov. Jest ukryty pod klifami, z sosnami pokrytymi skałami, ale łatwo można do niego dotrzeć po małych schodach po jednej stronie. Plaża zbudowana jest z małego żwiru, dzięki czemu można podziwiać imponujący widok na Dubrownik i wiele łodzi. Ta plaża jest popularna i nie trzeba się dziwić parasolowi i dużej liczbie leżaków na plaży. Obok plaży znajduje się pięknie urządzona restauracja z kamiennymi elementami wystającymi z tarasu i widokiem na morze. Plaża jest romantyczna, bardzo odpowiednia dla par. Plaża Banje jest najpopularniejszą plażą w Dubrowniku. Znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie Starego Miasta w kierunku wschodnim, pomiędzy dwoma luksusowymi hotelami w Dubrowniku. Plaża jest żwirowa i dobrze wyposażona. Podobnie jak główna plaża w popularnym mieście na świecie, plaża Banje wyposażona jest we wszystkie udogodnienia, których goście mogą potrzebować. Kolory przeciwsłoneczne na naszych zdjęciach świadczą o tym, jak popularna jest plaża.

 Atrakcyjna plaża w Dubrowniku Bellevue znajduje się w pięknej zatoce u podnóża hotelu. Do plaży można dostać się windą z hotelu lub na obrzeżach, pieszo. Plaża zbudowana jest z małego żwiru, otoczonego wysokimi skałami po bokach, które są tak wysokie, że w popołudniowym cieniu na plaży.Copacabana Beach Dubrovnik to nazwa jednej z najpopularniejszych plaż w Dubrowniku. W ostatnich latach stała się jeszcze bardziej popularna, zwłaszcza ze względu na bogatą treść dla gości, która jest w dużej mierze wyjątkowa i specjalnie zaprojektowana dla gości tej plaży.

 Co za widok DubrownikaPark Narodowy Mljet został ogłoszony 11 listopada 1960 roku, a jego powierzchnia pokrywa północno-zachodnią część wyspy Mljet i otaczającą ją część morza. Wyspa Mljet jest często nazywana zieloną wyspą, która mówi o bogatym i zróżnicowanym życiu roślin. Roślinność parku narodowego Mljet jest bujna i urozmaicona, składa się głównie z sosnowych lasów Aleppo i różnych niskich roślin i roślin pokrywających powierzchnię wyspy.

 Plaże w okolicach DubrownikaNieco niezwykła nazwa dla plaży w Chorwacji, ale - Bubbly Beach ma swoich gości i podziwia je rok po roku. Jest słabo odwiedzane z lądu, trudno jest do niego dotrzeć i nie ma w pobliżu żadnych osad. Dlatego jest ulubionym miejscem dla żeglarzy. Wielu znajduje tu swój pokój i sanktuarium podczas gorących letnich dni. Z Bubbly Beach można zobaczyć zakotwiczone jachty i gości, którzy lubią prywatność plaży.

 Plaża Štikovica Zaton Dubrovnik jest jednym z najbardziej popularnych, pięknie urządzonych i dobrze wyposażonych. Wykonany jest z grubszych kamyków, bardzo czysty z cichym morzem. Na plaży nie ma cienia, ale to nie problem, bo można wynająć parasole przeciwsłoneczne. Na plaży dominują leżaki wielu gości i różne kolory parasoli. Morze jest początkowo płytkie, więc jest idealne do zabawy dla dzieci. Bezpośrednio na plaży znajduje się dobrze wyposażona restauracja, co oznacza, że oferujecie wysokiej jakości posiłki i napoje. Jeśli przyjdziesz na naszą plażę, jesteśmy pewni, że nie będziesz zawiedziony. Oferta plażowa jest na najwyższym poziomie, jak również obsługa.

Plaża Vučine Peljesac - Obok miejscowości Žuljana, na półwyspie Pelješac leży duża plaża pod sosnowym lasem - plaża Vučine. Plaża jest odizolowana, wykonana ze żwiru i ukryta w naturalnym cieniu wysokich sosnowych drzew. Jest świetny dla każdego, kto lubi spędzać resztę w spokoju, z dala od tłumów i hałasu. Morze jest ciche, przyjemnie ciepłe i dostępne na całej długości plaży.

 Proizd Island to mała wyspa o powierzchni mniejszej niż jeden kilometr kwadratowy w północno-zachodniej części Korcula, 6,4 km od Korculi. Na wyspie jest tylko jedna restauracja od strony południowej i kilka pięknych zatoczek z krystalicznie czystym morzem. Jedna z zatoczek, Donji Bili Bok, przeznaczona jest dla naturystów i ma znak FKK.

 Plaża Pasjača Popovići lub Stare Skały w Pasjača to miejsce pozornie nieatrakcyjne, ale wciąż można je podziwiać. Kto kocha naturalne środowisko, odrobinę prywatności i mniej tłumów, niech przyjedzie na naszą plażę i będzie cieszył się wakacjami. Plaża jest bardzo odizolowana, ale wciąż ma małą ścieżkę dla pieszych. Interesujące jest to, że jedna część drogi wchodzi do skał przez tunel, aby zakończyć ponownie na stromych klifach otaczających plażę.

 Powrót Ston - Piękna piaszczysta zatoka Prapratno znajduje się 4,8 km na zachód od Ston. Jest to jedna z najpiękniejszych zatok na półwyspie Pelješac z piaszczystą plażą otoczoną lasami sosnowymi i turkusowymi wodami.

 


Privatni smještaj direktno od vlasnika na www.SMJESTAJ.com.hr/trazi
Prati nas na facebooku za više članaka o Hrvatskoj. Podijeli ovaj članak klikom na gumbe desno. Hvala
  Upgrade this article

Bio si na ovom mjestu? Podijeli s nama svoja iskustva ili fotografije.
Napiši svoju verziju članka. Nagrađujemo vlasnike apartmana.

Pišete kao gost. Registrirajte se ili prijavite i potpišite vaš tekst sa vašim imenom ili nickom i zadržite opciju editiranja unosa u bilo koje vrijeme.
Ako ste vlasnik apartmana koji je oglašen na rezerviraj.hr, link prema vašem oglasu će biti ispod teksta koji unosite kao nagrada za vaš trud.
Gost
odaberi sliku sa računala