Wyspa Brac (Chorwacja) co warto zobaczyć

# Wyspa Brac (Chorwacja) co warto zobaczyć

Srednja dalmacija

Bol (otok Brač)

Pošalji svoj sadržaj

Komentarz lub Upgrade this article, napisz nowy. Rejestracja nie jest wymagana

Wyspa Brac, położona w południowej Dalmacji, znajduje się naprzeciwko Splitu. Powierzchnia wyspy jest nieco mniejsza niż 400 kilometrów kwadratowych, co jest największą wyspą w Dalmacji i trzecią na Adriatyku. Uważa się, że wyspa została nazwana po teraźniejszości, kult iliryjskich plemion, które ją zamieszkiwały - brentos.
Przedstawiamy Ci listę najbardziej znanych zabytków i miejsc, które musisz odwiedzić, jeśli jesteś na wyspie Brac i sugestie dotyczące pracy na wyspie Brač.

Co warto zobaczyć na Brac i okolicachVidova Gora - miłośnicy przyrody z przyjemnością odwiedzą najwyższą wyspę na Adriatyku. Jeśli jesteś pełnym przygód duchem, w naturze i miłości, idź wzdłuż torów Vidova gore na wyspie Brač. razy Gora jest najwyższym szczytem wyspy Brac. Jest to faktycznie najwyższa wyspa na Morzu Adriatyckim. Z Vidovej roztacza się zapierający dech w piersiach widok na Bol, słynną na całym świecie plażę Zlatni rat i wyspę Hvar. Wielu mieszkańców wyspy, oprócz kąpieli i korzystania z plaż, lubi chodzić na łono natury i cieszyć się szczególnym sposobem. Poszukiwacze przygód i ludzie, którzy kochają przyrodę, będą czuli się świetnie na torach Vidova Gora. Vidova gora, oprócz natury, ma wiele atrakcji historycznych i kulturalnych. Poniżej wymienimy wszystkie interesujące szczegóły wzgórz na tej wyspie.

Vidova Gora BračMuzeum Nafty na wyspie Brač - Wyspa Brac ma swoich stałych gości, ale także tych, którzy ją ujawniają. Bez względu na to, do jakiej grupy należysz, interesujące może być odwiedzenie Muzeum Oleju w Skrip. Muzeum Historii pokazuje historię uprawy oliwek na wyspie Brac. Tutaj można znaleźć wszystkie szczegóły tradycyjnego procesu przetwarzania oliwy z oliwek, składające się z brwi, łez, podgrzewacza wody i wszystkich innych tradycyjnych narzędzi używanych do transportu, produkcji i przechowywania oliwy z oliwek.

Muzej Uja Brač

Supetar to miasto w Chorwacji, położone na wyspie Brač. Jest to w rzeczywistości największa osada na tej wyspie, a także jej centrum gospodarcze, kulturalne i turystyczne. Nawet jedna piąta par małżeńskich mieszka w Supetar. Znajduje się w zatoce św. Petra, od której otrzymał imię. To maleńkie miasteczko ma port i dobre połączenie komunikacyjne ze Splitem. Supetar jest pożądanym miejscem turystycznym dla wielu, szczególnie dla żeglarzy, którzy mają do wyboru wiele zatoczek, do których mogą dotrzeć. Oprócz żeglarza Supetar odwiedza gości, którzy lubią podziwiać piękne plaże, zwiedzać zabytki, kościoły i inne zabytki kulturalne i historyczne.

 Najpiękniejsze plaże na BracPlaża Bol - najbardziej znaną ze wszystkich plaż na wyspie Brač jest plaża Zlatni Rat w Bol. Te plaże są symbolem wyspy i całej chorwackiej turystyki. Jest to specyficzne, ponieważ zmienia kształt górny w zależności od porywistego wiatru. Plaża Zlatni Rat jest wyjątkowa ze względu na swoją figurę, szczególnie jeśli ogląda się ją z powietrza. Jest to znak rozpoznawczy chorwackiej turystyki i jest głównym szczegółem wielu broszur lub kart okolicznościowych. Ogromnej popularności plaży towarzyszy bogata oferta różnorodnych treści, to do Ciebie należy ta piękna plaża.Zlatni Rat Bol Brač više slika

FKK Paklina - Tuż obok plaży Zlatni rat jest jedną z najbardziej znanych plaż FKK dla nudystów, plażą Paklina. Plaża znajduje się na zachodnim krańcu słynnego Złotego Rogu. Główną częścią plaży jest żwir i około 200 metrów długości, jeśli szukasz więcej prywatności, idź pieszo na zachód, aby znaleźć piękne piaszczyste i skaliste zatoczki.

 

Plaża Kotlina Brac - Ta plaża znajduje się w samej miejscowości Bol, na wyspie Brac i restauracji o nieprzyjaznej atmosferze. Oprócz kąpieli i opalania się, gdy chcesz zjeść smaczny posiłek, wystarczy zrobić kilka kroków i już jesteś przy stole, w cieniu i czekając na twoje zamówienie. Gdy czekasz, aż talerze nadejdą, czas przejdzie przez piękny widok, który pochodzi z tarasu tego budynku. Znajduje się tuż przy samej plaży i nad morzem, i jest idealnie usytuowany, aby cieszyć się chwilą.

 W południowej części wyspy, pomiędzy miastami Bol i Sumartin na wyspie Brac, znajduje się niewielka zatoka z bardzo dużą ofertą. Restauracja na brzegu jest pięknie udekorowana, cała w kamieniu i jako taka zdobi zachwycające środowisko naturalne. Plaża pod restauracją jest bardzo popularna, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę izolację tej zatoki. Mianowicie, rzadko będą przybywać z lądu, dlatego żeglarze uwielbiają tę część wybrzeża Brač.

 

Plaża Murvica jest bardzo popularna. Jest piękny i położony w naturalnym środowisku. Znajduje się w południowej części wyspy Brač, poniżej miejscowości Murvica. Wykonany jest z małego żwiru, pokrytego skałami i pokrytego lśniącymi falami czystego morza. Plaża ma wyznaczone miejsce dla kąpiących się. Wygląda atrakcyjnie, zwłaszcza ze względu na odległość w oddali, która odsłania sylwetkę sąsiedniej wyspy Hvar.

 


Privatni smještaj direktno od vlasnika na www.SMJESTAJ.com.hr/trazi
Prati nas na facebooku za više članaka o Hrvatskoj. Podijeli ovaj članak klikom na gumbe desno. Hvala
  Upgrade this article

Bio si na ovom mjestu? Podijeli s nama svoja iskustva ili fotografije.
Napiši svoju verziju članka. Nagrađujemo vlasnike apartmana.

Pišete kao gost. Registrirajte se ili prijavite i potpišite vaš tekst sa vašim imenom ili nickom i zadržite opciju editiranja unosa u bilo koje vrijeme.
Ako ste vlasnik apartmana koji je oglašen na rezerviraj.hr, link prema vašem oglasu će biti ispod teksta koji unosite kao nagrada za vaš trud.
Gost
odaberi sliku sa računala