Opatija i okolice, co zobaczyć i zrobić

# Opatija i okolice, co zobaczyć i zrobić

Kvarner

Opatija

Pošalji svoj sadržaj

Komentarz lub Upgrade this article, napisz nowy. Rejestracja nie jest wymagana

Przedstawiamy Ci listę najbardziej znanych zabytków i miejsc do odwiedzenia, jeśli jesteś w Opatiji lub okolicach Opatiji, jak również w regionie Istrii.
Znajduje się u podnóża góry Učka i Parku Przyrody, co w każdym razie sprzyja turystyce tego miasta. Piękna przyroda i liczne parki to tylko część oferty Opatiji. Stare wille austro-węgierskie są specjalną ofertą dla miłośników zabytków, ale są tu również promenady i plaże, które od lat przyciągają turystów z Europy i świata. Oprócz turystyki letniej, to istryjskie miasto jest głównie organizowane przez kongresy, seminaria i różne konsultacje. W Opatiji regularnie organizowane są festiwale, koncerty, wystawy i inne wydarzenia kulturalne i sportowe. W skrócie, Opatija ma szeroki zakres wydarzeń przez cały rok.

Plaże w OpatijiLipovica Plaża Opatija znajduje się około 1 kilometra na północ od centrum Opatija w kierunku Voloska na popularnej promenadzie Lungomare. Żwir ze stromym podejściem do morza jest idealny dla rodzin z dziećmi. Od strony plaży znajduje się obiekt gastronomiczny, prysznic, zaplecze sanitarne i plac zabaw dla dzieci. Na plaży można wypożyczyć leżaki i parasole.

 Plaża Črnikovica Opatija znajduje się około 2 kilometrów na północ od centrum Opatiji, u podnóża głównej drogi. Plaża jest żwirowa, betonowa i kamienista. Na plaży można znaleźć wiele restauracji i obiektów, ponieważ znajduje się w bardzo ruchliwym mieście.

 Co warto zobaczyć w Opatija i okolicyKościół Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny Opatija - Kościół znajduje się w Opatiji i jest jednym z najpiękniejszych budynków. Został zbudowany w stylu neo-romańskim, a wszystko zaczęło się od kamienia węgielnego założonego w 1906 roku przez Dr. Franciszek jest wielkim kardynałem i arcybiskupem Wiednia, który został odcięty na początku pierwszej wojny światowej w 1914 r., Kiedy to pozostał niezamknięty i trwał ponad 10 lat. Budowa rozpoczęła się w 1927 roku. Dach pokryto dachówką, a następnie zbudowano dużą kopułę. 10. okno zostało wykonane przez fabrykę "małej szklanki i mozaiki" w Innsbrucku. Za tym kościołem był wybrukowany i wzniesiono główny ołtarz z marmuru. Niestety później kościół pozostał niedokończony i wciąż czeka na jego ukończenie.

 Chorwackie Muzeum Turystyki mieści się w 170-letniej willi, w samym centrum parku Angiolina w Opatiji. Muzeum Historii Turystyki w Chorwacji, ale także wpływ turystyki na nas we współczesności, w której żyjemy. Muzeum przedstawia zmianę naszych miast i nasze zmiany w sposobie, w jaki podróżujemy i spotykamy podróżnych. Turystyka może być zdefiniowana jako spotkanie różnych kultur, a każde spotkanie tworzy coś nowego. Dzięki temu hasłu Muzeum działa również, więc ma na celu zbadanie - poprzez swoje projekty, wystawy, okrągłe stoły, wystawy i warsztaty.

 Park Narodowy Risnjak - W Gorski Kotar znajduje się Park Narodowy Risnjak, założony w 1953 roku. Para zajmuje powierzchnię 3041 ha. Park składa się z potężnej góry o tej samej nazwie. Szczyt Risnjak Mountain znajduje się 1528 metrów nad poziomem morza. Pierwotna granica parku została zmieniona w 1997 r., Kiedy obszar ten został powiększony do obecnych 6400 hektarów, kiedy źródło rzeki Kupa znalazło się w granicach parku. Wielu gości odwiedza park na wędrówki i jest to możliwe w kilku kierunkach. Jeśli chcesz prawdziwego alpinizmu, możesz rozpocząć podróż od kierownictwa Parku Narodowego w Białej Vodice, od strony Gornji Jelenja lub od strony Platki.

 Akwarium Rovinj znajduje się w wielowiekowym budynku zlokalizowanym w Centrum Badań Morskich Instytutu Ruđera Boškovića, gdzie można doświadczyć różnorodności podwodnego świata Adriatyku. Został otwarty w 1891 roku jako berlińskie zoo i jest jedną z najstarszych tego typu instytucji na świecie. Akwarium jest otwarte dla zwiedzających i obfituje w wzory lokalnej flory i fauny, które reprezentują typowe społeczności żyjące w naszym podwodnym świecie. Akwarium to interesująca i piękna kolekcja różnych gatunków ryb, krabów, muszli, które zamieszkują Adriatyk.

 Kościół św. Eufemii jest również znany jako kościół św. Fume, który jest najbardziej znanym zabytkiem w Rovinju. Na miejscu dzisiejszego kościoła znajdował się kiedyś mały kościół św. Jura, na której miejscu w X wieku budowany jest nowy, większy kościół.

 Muzeum miejskie Rovinj znajduje się na placu Marshal Tito 11, w barokowym pałacu z XVII-wiecznych hrabiów Califfi. Jest czynny codziennie od 10 do 22 godziny. Muzeum zostało założone w 1954 r. Z inicjatywy artystów Rovinja i podzielone na kilka działów. Dział archeologii składa się ze zbiorów archeologicznych i numizmatycznych, Departamentu Etnograficznego, Departamentu Historii, Sztuk Pięknych i Biblioteki. Różne wystawy i zajęcia organizowane są również w muzeum, które są ogłaszane na stronie muzeum muzej-rovinj.hr.

Ze względu na bogate dziedzictwo, Labin jest ulubionym miejscem dla osób poszukujących turystyki kulturowej i staroświeckich entuzjastów. Ze szczytu starego miasta roztacza się widok na morze, ale masz także doskonały widok na okoliczne wioski, szczególnie w Rabac. Z tej elewacji można zobaczyć Kvarner, Gorski Kotar i Velebit oraz pobliską zatokę Prklog. Zatoka krzewu jego piękna została ogłoszona chronionym krajobrazem.

LabinMiasto Rijeka - Rijeka to miasto, które żyje przez cały rok, ale wciąż, ponieważ znajduje się na naszym wybrzeżu, turystyka tutaj przeżywa swój szczyt w miesiącach letnich. Jedną ze specjalności Rijeki jest promenada - Korzo. Wielu twierdzi, że jest to najpiękniejsza promenada w Chorwacji i jedna z najczęściej odwiedzanych. Na rzece Korz jest stały tłum, ale nie tłum w sensie unikania przechodzenia w ten sposób. Wręcz przeciwnie, Korzo jest wypełnione turystami i różnymi animatorami, którzy uzupełnią doświadczenie spacerując wzdłuż promenady. Od początku XIX wieku Korzo stało się winnicą miasta. Tutaj odbywają się główne wydarzenia miejskie i różne ciekawe rzeczy. Korzo stało się symbolem miasta, miejscem spotkań i zabawy. Goście przybywający do Rijeki również muszą przyjechać do Korzo - bo nie powiedziałoby "jeśli nie byłeś na Korz, jakbyś nie odwiedził Rijeki.

RijekaKościół Matki Boskiej z Lourdes Rijeka - Historia naszego kościoła rozpoczyna się w 1904 roku, kiedy to prowincjał Bernardin Škrivanić zainicjował budowę, która została powierzona architektom Giovanni Giovanni Curetta. Dolna część kościoła została ukończona w 1908 roku i poświęcona Maryi Zbawicielowi Duszy. Górna część kościoła została kilkakrotnie zbudowana, by ostatecznie ukazać się w 1929 roku.

Park Narodowy Brijuni, choć znany jako rezydencja marszałka Josipa Broża Tito, prezydenta byłej Jugosławii, ma znacznie więcej do zaoferowania swoim gościom. Zaledwie 3 km od wybrzeża Istrii, Brijuni to oaza życia roślinnego i zwierzęcego, złożona z około 700 gatunków roślin i około 250 gatunków ptaków. Oprócz specyficznej fauny, która powstała w wyniku pochówku lasów i ich konwersji na rozległe łąki, istnieje również flora, która wywarła znaczny wpływ na czynnik ludzki, który świat zwierząt wzbogacił o wiele importowanych gatunków, które nie były pierwotnie w tym środowisku. Można powiedzieć, że Brijuni reprezentują harmonię natury i wpływ człowieka na nią.

 Arena w Puli jest największym zabytkiem antycznej budowli w Chorwacji, szóstym co do wielkości amfiteatrem na świecie i jednym z najlepiej zachowanych gatunków na świecie. Zbudowany w pierwszym wieku, zakłada się, że jest poszukiwany przez cesarza Augustę, a budowę kontynuował Vespazian Vespaziano, który był odpowiedzialny za budowę rzymskiego Koloseum.

Muzeum Sztuki Współczesnej Istrii w Puli zostało założone w 2008 roku, kiedy zostało zarejestrowane z inicjatywy Istrii County. Muzeum nadal ma własny budynek muzealny, ale zostało wykorzystane do celów galerii starego druku w Puli, St. John 1, Pula, który został przekazany do Muzeum Miasta Pula do użytku przez 10 lat na mocy Umowy o używaniu starego druku z dnia 1 czerwca 2011 r.

 Aquaparku Aquacolors koło Porec, całkowita inwestycja w wysokości 25 milionów euro jest otwarta na sezon 2015. Aquacolors to największy park wodny w Chorwacji, oferujący 500 metrów rzeki, 3 baseny i 4 place zabaw, 12 zjeżdżalni wodnych, 5 restauracji i codzienną zawartość animacji. Park wodny jest przeznaczony dla wszystkich grup wiekowych, więc są atrakcje dla dzieci i dla tych, którzy mają mniej adrenaliny dla dorosłych.

Aquacolors PorečAquapark Istralandia to przyjemny park wodny w pobliżu, który znajduje się około 5 kilometrów od Novigradu w kierunku wnętrza Istrii. Park jest otwarty w 2014 roku i jest pierwszym parkiem wodnym na Istrii, o powierzchni 80 000 m2, oferującym wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. Porównanie cen Aquacolors vs Istranadia i zawartości.

 Bazylika Eufrazjusza w Poreču rozpoczęła się od budowy w 553 roku i jest jednym z najstarszych i najpiękniejszych zachowanych zabytków wczesnej sztuki bizantyjskiej w basenie Morza Śródziemnego. Dziś jest uważany za najpiękniejszy zachowany zabytek sztuki wczesnoszkolnej w basenie Morza Śródziemnego. Bazylika została zbudowana w VI wieku w czasach biskupa Eufrazjusza i cesarza Justyniana I. Znaczenie tej bazyliki wystarczy, aby wskazać, że w 1997 roku bazylika Eufrazjusza w Poreču została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.

Plaże w okolicy OpatijaPlaża Icici znajduje się w samym centrum osady Ičići. Plaża jest podzielona na beton i piasek, który jest bardziej odpowiedni dla dzieci. Zwycięzcą jest flaga Błękitnej Flagi, która jest symbolem jakości zaopatrzenia i czystości morza. W tle znajduje się kilka punktów gastronomicznych z licznymi sklepami i mini sklepami. Są tu również prysznice, toalety, parasole słoneczne, leżaki, rowery wodne, boiska do siatkówki plażowej, piłka nożna, badminton oraz ogrodzona strefa wodna. Ponadto dzieci są otoczone odpowiednimi udogodnieniami. Ponadto plaża oferuje bezpłatny sygnał Wi-Fi.

Peharovo Beach Lovran znajduje się około 700 metrów na południe od centrum Lovran, jednego z najbardziej znanych miejsc turystycznych na Istrii. Plaża ma Błękitną Flagę, czystość, regularność i zawartość, a ze względu na małe żwirowe i płytkie wejście do morza jest popularna wśród rodzin z dziećmi. Są też ratownicy, którzy latem dbają o bezpieczeństwo w strojach kąpielowych. Wspaniała plaża przylega do wspaniałego, darmowego parkingu w pobliżu, a także licznych punktów gastronomicznych.

Uboka i Jelensztica to dwie plaże w zatoce pomiędzy Brsec i Mošćenička Draga. Plaże to właściwie małe żwirowe zatoczki otoczone skałami i zielenią. Wiele z tych dwóch plaż powie, że są jednymi z najlepszych plaż na Istrii i Kvarnerze. Do plaży można dotrzeć tylko pieszo przy drodze, kiedy startuje się z Rijeki - Pula, innym rozwiązaniem jest łodzią. W pobliżu znajduje się popularna zatoka Klančec.

 Amber Beach to jedna z najpopularniejszych plaż w Puli, położona w turystycznej miejscowości Verudela, po zachodniej stronie półwyspu i kontynuuje plażę Brioni. W pobliżu znajduje się popularna plaża Puljska Hajvajka. Od centrum Puli jest około 4 kilometrów. Plaża ma niebieską flagę dla czystości morza, schludności plaży i oferty. Ze względu na łagodne wejścia do morza, żwirowe powierzchnie Ambrel są bardzo popularne wśród rodzin z dziećmi. Na plaży można wypożyczyć parasole i leżaki i uprawiać różne sporty i sporty adrenalinowe. Jeśli jesteś trochę daleko od centralnej części żwirowej plaży, możesz znaleźć cień w pobliskim lesie sosnowym, w tych częściach jest kamienista plaża z mniejszymi plażami żwirowymi.

 Plaża Grotte Von Pula Chroniona plaża w zatoce Mužilj jest naturalnym środowiskiem, które wielu kocha i docenia. Dostęp do plaży pochodzi od lasu, małego szlaku prowadzącego na żwirową plażę. Plaża jest głównie kamienista, z boku, ale dostępna i nadaje się do opalania. Chcą tu przybywać poszukiwacze przygód, ludzie, którzy nie cierpią tłumów i kochanków w nietkniętej naturze. Morze jest niezwykle czyste, przyjemnie ciepłe i piękne w kolorze. Skały podwodne dają odbicie, które ożywia odcienie niebieskiego i zielonego.

Plaża - Zatoka Klancac Brseč, piękna plaża otoczona skałami z trzech stron, w pobliżu Opatija.

 Kamenjak Beach Premantura Ta plaża w pełni opisuje swoją nazwę - Kamenjak to po prostu kamienista plaża, dokładniej skaliste skały. Do plaży można dotrzeć samochodem, pozostawiając ją na plaży i pieszo. Po zejściu do morza powitają Cię wielkie kamienne powierzchnie i oczywiście morze, które ich dotyka.

 W pobliżu Rakalj znajduje się plaża Luka. Znajduje się w zatoczce, zbudowanej z średnich kostek brukowych i otoczonej skałami. W pobliżu znajduje się zatoka Žbirac. To interesujący szczegół, szczególnie jeśli pracujesz nad zdjęciami z wakacji. Sylwetka pochylonych łodzi będzie wspaniałym tłem dla dobrych zdjęć z morza.

Plaża Kanica Peruški znajduje się pomiędzy Peruškami i Krnica. Niektórzy mogą pochwalić się tą piękną plażą. Jeśli spojrzysz na zdjęcia, zobaczysz piękną plażę otoczoną białymi skałami. Plaża zbudowana jest ze średnich krzaków, które są całkowicie białe i dają najlepszy blask w letnim słońcu. Z tego powodu kolor morza jest tutaj szczególny. Morze jest czyste i przyjemnie ciepłe, a sama plaża jest bardzo przystępna. Wchodzenie do morza jest łagodne i odpowiednie dla wszystkich ludzi. Nasza plaża wie, jak zawirować fale, ale nie wspaniale przeszkadzać w kąpieli. Jeśli nas odwiedzicie, jesteśmy pewni, że wam się spodoba. Zapraszamy do spędzenia wakacji i dobrej zabawy na naszej plaży.

 Plaża Vela Đirina znajduje się w zatoce Maslinica pod kempingiem Mimosa i Maslinica. Plaża jest największą plażą w Rabac i ma flagę z niebieską flagą dla czystości morza, bezpieczeństwa i oferty gastronomicznej. Plaża jest żwirkowa i ma około 400 metrów długości. Na plaży znajduje się bogata oferta gastronomiczna, a także dwa salony masażu na plaży. Dla najmłodszych jest też mała zjeżdżalnia wodna i mały aquapark.

Plaża Guboka Rabac Labin znajduje się w całkowicie naturalnym otoczeniu, w pobliżu plaży Sveta Marina. Dojdziesz do szlaku przez las i głęboki cień. Sama plaża jest ze żwiru, jest bardzo piękna i czysta. Morze tutaj jest spokojne, wygodne, ciepłe i wyjątkowo czyste. Z boku znajduje się skaliste wybrzeże porośnięte zielenią, co stanowi doskonały kontrast z błękitnymi kolorami morza.

Pula i RovinjPula i Rovinj i Poreč - miasta bogate w zabytki kulturowe i historyczne oraz silna oferta turystyczna.Rovinj

 

Privatni smještaj direktno od vlasnika na www.SMJESTAJ.com.hr/trazi
Prati nas na facebooku za više članaka o Hrvatskoj. Podijeli ovaj članak klikom na gumbe desno. Hvala
  Upgrade this article

Bio si na ovom mjestu? Podijeli s nama svoja iskustva ili fotografije.
Napiši svoju verziju članka. Nagrađujemo vlasnike apartmana.

Pišete kao gost. Registrirajte se ili prijavite i potpišite vaš tekst sa vašim imenom ili nickom i zadržite opciju editiranja unosa u bilo koje vrijeme.
Ako ste vlasnik apartmana koji je oglašen na rezerviraj.hr, link prema vašem oglasu će biti ispod teksta koji unosite kao nagrada za vaš trud.
Gost
odaberi sliku sa računala