Rovinj i okolice, co zobaczyć i zrobić

# Rovinj i okolice, co zobaczyć i zrobić

Istra

Rovinj

Pošalji svoj sadržaj

Komentarz lub Upgrade this article, napisz nowy. Rejestracja nie jest wymagana

Przedstawiamy Ci listę najbardziej znanych zabytków i miejsc, które musisz odwiedzić, jeśli jesteś w Rovinj lub w regionie Istria.
Miasto położone jest na pięknym wybrzeżu Istrii, tuż poniżej kanału Lim. Mówią, że Rovinj jest najlepszym miastem do romansu - przynajmniej w tej części Naszego Pięknego. Miasto Rovinj jest właściwym miejscem dla romantyków i ludzi, którzy mają sentymentalne uczucia w przeszłości. Dziś miasto zostało rozwinięte i jest jednym z wiodących miejsc turystycznych nad Adriatykiem. W Rovinju możemy dodać do 30 000 łóżek, z czego jedna czwarta zajmuje kwatery prywatne.

Co warto zobaczyć w Rovinj i okolicach

Akwarium Rovinj znajduje się w wielowiekowym budynku zlokalizowanym w Centrum Badań Morskich Instytutu Ruđera Boškovića, gdzie można doświadczyć różnorodności podwodnego świata Adriatyku. Został otwarty w 1891 roku jako berlińskie zoo i jest jedną z najstarszych tego typu instytucji na świecie. Akwarium jest otwarte dla zwiedzających i obfituje w wzory lokalnej flory i fauny, które reprezentują typowe społeczności żyjące w naszym podwodnym świecie. Akwarium to interesująca i piękna kolekcja różnych gatunków ryb, krabów, muszli, które zamieszkują Adriatyk.

 Kościół św. Eufemii jest również znany jako kościół św. Fume, który jest najbardziej znanym zabytkiem w Rovinju. Na miejscu dzisiejszego kościoła znajdował się kiedyś mały kościół św. Jura, na której miejscu w X wieku budowany jest nowy, większy kościół.

 Muzeum miejskie Rovinj znajduje się na placu Marshal Tito 11, w barokowym pałacu z XVII-wiecznych hrabiów Califfi. Jest czynny codziennie od 10 do 22 godziny. Muzeum zostało założone w 1954 r. Z inicjatywy artystów Rovinja i podzielone na kilka działów. Dział archeologii składa się ze zbiorów archeologicznych i numizmatycznych, Departamentu Etnograficznego, Departamentu Historii, Sztuk Pięknych i Biblioteki. Różne wystawy i zajęcia organizowane są również w muzeum, które są ogłaszane na stronie muzeum muzej-rovinj.hr.

Plaże RovinjThe Forest Park Zlatni rt to największa naturalna atrakcja Rovinj, idealne miejsce do uprawiania różnych sportów i korzystania z naturalnego otoczenia i plaż. Park jest także największym zgromadzeniem pływaków, którzy latem przebywają w Rovinju z powodu rozległej linii brzegowej obfitującej w żwirowe zatoczki, głównie dębowe. Niedaleko plaży Zlatni rt znajduje się plaża Cuvi Rovinj.

 Cisterna Beach Rovinj. W przybrzeżnej części Rovinj znaleziono również tę piękną plażę Cisterna. Wykonany jest ze średnich kostek brukowych, jest izolowany i znajduje się w środowisku naturalnym. Jednak na plaży jest kawiarnia, która będzie orzeźwiająca po opalaniu. Morze jest spokojne i przyjemnie ciepłe, a dostęp do wody jest łagodny. Jest to idealna plaża dla rodzinnych wycieczek lub dla młodych par, które chcą cieszyć się spokojem, a nie tłumami.

 Czerwona wyspa składa się z dwóch połączonych wysepek, Sveti Andrija i Maškin, i jest jednym z najbardziej popularnych celów turystycznych dla gości przebywających w Rovinj i okolicach.

Mulini to plaża w atrakcyjnej okolicy Rovinj, która kończy się w zielonej okolicy parku Zlatni Rt. Plaża, od centrum miasta, po tereny zielone, rozciąga się na pięknie zagospodarowaną promenadę. Plaża jest jedną z najpopularniejszych w mieście, a na pewno jedną z najpiękniejszych.

 Amarin Beach Rovinj. W dotyku z morzem plaża Amarin jest piaszczysta, o łagodnej pogodzie i odpowiednia dla wszystkich ludzi. Trochę wyżej można znaleźć żwirową ziemię i betonowe płytki po bokach. Plaża ma prysznice i przebieralnie. Znajduje się w zaludnionym miejscu i jest odwiedzane bardzo dobrze. Za plażą jest mały kamienny mur, za którym znajduje się kamyk, odpowiedni do opalania i dziennego węszenia.

 Co zobaczyć w okolicach RovinjaPark Narodowy Brijuni, choć znany jako rezydencja marszałka Josipa Broża Tito, prezydenta byłej Jugosławii, ma znacznie więcej do zaoferowania swoim gościom. Zaledwie 3 km od wybrzeża Istrii, Brijuni to oaza życia roślinnego i zwierzęcego, złożona z około 700 gatunków roślin i około 250 gatunków ptaków. Oprócz specyficznej fauny, która powstała w wyniku pochówku lasów i ich konwersji na rozległe łąki, istnieje również flora, która wywarła znaczny wpływ na czynnik ludzki, który świat zwierząt wzbogacił o wiele importowanych gatunków, które nie były pierwotnie w tym środowisku. Można powiedzieć, że Brijuni reprezentują harmonię natury i wpływ człowieka na nią.

 Arena w Puli jest największym zabytkiem antycznej budowli w Chorwacji, szóstym co do wielkości amfiteatrem na świecie i jednym z najlepiej zachowanych gatunków na świecie. Zbudowany w pierwszym wieku, zakłada się, że jest poszukiwany przez cesarza Augustę, a budowę kontynuował Vespazian Vespaziano, który był odpowiedzialny za budowę rzymskiego Koloseum.

Muzeum Sztuki Współczesnej Istrii w Puli zostało założone w 2008 roku, kiedy zostało zarejestrowane z inicjatywy Istrii County. Muzeum nadal ma własny budynek muzealny, ale zostało wykorzystane do celów galerii starego druku w Puli, St. John 1, Pula, który został przekazany do Muzeum Miasta Pula do użytku przez 10 lat na mocy Umowy o używaniu starego druku z dnia 1 czerwca 2011 r.

 Aquaparku Aquacolors koło Porec, całkowita inwestycja w wysokości 25 milionów euro jest otwarta na sezon 2015. Aquacolors to największy park wodny w Chorwacji, oferujący 500 metrów rzeki, 3 baseny i 4 place zabaw, 12 zjeżdżalni wodnych, 5 restauracji i codzienną zawartość animacji. Park wodny jest przeznaczony dla wszystkich grup wiekowych, więc są atrakcje dla dzieci i dla tych, którzy mają mniej adrenaliny dla dorosłych.

Aquacolors PorečAquapark Istralandia to przyjemny park wodny w pobliżu, który znajduje się około 5 kilometrów od Novigradu w kierunku wnętrza Istrii. Park jest otwarty w 2014 roku i jest pierwszym parkiem wodnym na Istrii, o powierzchni 80 000 m2, oferującym wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. Porównanie cen Aquacolors vs Istranadia i zawartości.

 Bazylika Eufrazjusza w Poreču rozpoczęła się od budowy w 553 roku i jest jednym z najstarszych i najpiękniejszych zachowanych zabytków wczesnej sztuki bizantyjskiej w basenie Morza Śródziemnego. Dziś jest uważany za najpiękniejszy zachowany zabytek sztuki wczesnoszkolnej w basenie Morza Śródziemnego. Bazylika została zbudowana w VI wieku w czasach biskupa Eufrazjusza i cesarza Justyniana I. Znaczenie tej bazyliki wystarczy, aby wskazać, że w 1997 roku bazylika Eufrazjusza w Poreču została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.

Plaże w Rovinju i okolicach RovinjAmber Beach to jedna z najpopularniejszych plaż w Puli, położona w turystycznej miejscowości Verudela, po zachodniej stronie półwyspu i kontynuuje plażę Brioni. W pobliżu znajduje się popularna plaża Puljska Hajvajka. Od centrum Puli jest około 4 kilometrów. Plaża ma niebieską flagę dla czystości morza, schludności plaży i oferty. Ze względu na łagodne wejścia do morza, żwirowe powierzchnie Ambrel są bardzo popularne wśród rodzin z dziećmi. Na plaży można wypożyczyć parasole i leżaki i uprawiać różne sporty i sporty adrenalinowe. Jeśli jesteś trochę daleko od centralnej części żwirowej plaży, możesz znaleźć cień w pobliskim lesie sosnowym, w tych częściach jest kamienista plaża z mniejszymi plażami żwirowymi.

Pula plažePlaża Grotte Von Pula Chroniona plaża w zatoce Mužilj jest naturalnym środowiskiem, które wielu kocha i docenia. Dostęp do plaży pochodzi od lasu, małego szlaku prowadzącego na żwirową plażę. Plaża jest głównie kamienista, z boku, ale dostępna i nadaje się do opalania. Chcą tu przybywać poszukiwacze przygód, ludzie, którzy nie cierpią tłumów i kochanków w nietkniętej naturze. Morze jest niezwykle czyste, przyjemnie ciepłe i piękne w kolorze. Skały podwodne dają odbicie, które ożywia odcienie niebieskiego i zielonego.

Sv. Ivan Pula znajduje się na tej samej nazwie Cape i jest w kontakcie z morzem od zatoki Sveti Ivan. Jest bardzo piękny, czysty i dobrze wyposażony. Ta plaża jest popularna, co nie jest zaskakujące ze względu na lokalizację. Cała ta część Puli jest dobrze znana, podobnie jak okoliczne plaże. Plaża St. Ivan składa się z małego żwiru, który wciąż można znaleźć przy niektórych nieco większych skrzyżowaniach. Morze jest bardzo czyste i piękne. Jest wygodny do pływania, a dostęp do morza jest łatwy i wygodny dla wszystkich ludzi.

 Plaża - Zatoka Klancac Brseč, piękna plaża otoczona skałami z trzech stron, w pobliżu Opatija.

 W pobliżu Rakalj znajduje się plaża Luka. Znajduje się w zatoczce, zbudowanej z średnich kostek brukowych i otoczonej skałami. W pobliżu znajduje się zatoka Žbirac. To interesujący szczegół, szczególnie jeśli pracujesz nad zdjęciami z wakacji. Sylwetka pochylonych łodzi będzie wspaniałym tłem dla dobrych zdjęć z morza.

Kamenjak Beach Premantura Ta plaża w pełni opisuje swoją nazwę - Kamenjak to po prostu kamienista plaża, dokładniej skaliste skały. Do plaży można dotrzeć samochodem, pozostawiając ją na plaży i pieszo. Po zejściu do morza powitają Cię wielkie kamienne powierzchnie i oczywiście morze, które ich dotyka.

 

Plaża Kanica Peruški znajduje się pomiędzy Peruškami i Krnica. Niektórzy mogą pochwalić się tą piękną plażą. Jeśli spojrzysz na zdjęcia, zobaczysz piękną plażę otoczoną białymi skałami. Plaża zbudowana jest ze średnich krzaków, które są całkowicie białe i dają najlepszy blask w letnim słońcu. Z tego powodu kolor morza jest tutaj szczególny. Morze jest czyste i przyjemnie ciepłe, a sama plaża jest bardzo przystępna. Wchodzenie do morza jest łagodne i odpowiednie dla wszystkich ludzi. Nasza plaża wie, jak zawirować fale, ale nie wspaniale przeszkadzać w kąpieli. Jeśli nas odwiedzicie, jesteśmy pewni, że wam się spodoba. Zapraszamy do spędzenia wakacji i dobrej zabawy na naszej plaży.

 Plaża Vela Đirina znajduje się w zatoce Maslinica pod kempingiem Mimosa i Maslinica. Plaża jest największą plażą w Rabac i ma flagę z niebieską flagą dla czystości morza, bezpieczeństwa i oferty gastronomicznej. Plaża jest żwirkowa i ma około 400 metrów długości. Na plaży znajduje się bogata oferta gastronomiczna, a także dwa salony masażu na plaży. Dla najmłodszych jest też mała zjeżdżalnia wodna i mały aquapark.

Plaża Guboka Rabac Labin znajduje się w całkowicie naturalnym otoczeniu, w pobliżu plaży Sveta Marina. Dojdziesz do szlaku przez las i głęboki cień. Sama plaża jest ze żwiru, jest bardzo piękna i czysta. Morze tutaj jest spokojne, wygodne, ciepłe i wyjątkowo czyste. Z boku znajduje się skaliste wybrzeże porośnięte zielenią, co stanowi doskonały kontrast z błękitnymi kolorami morza.Huboka Beach więcej informacji

Miasta w pobliżu RovinjMiasta Pula i Poreč. Oba miasta są bogate w swoje kulturalne i historyczne zabytki oraz silną ofertę turystyczną.

 

Privatni smještaj direktno od vlasnika na www.SMJESTAJ.com.hr/trazi
Prati nas na facebooku za više članaka o Hrvatskoj. Podijeli ovaj članak klikom na gumbe desno. Hvala
  Upgrade this article

Bio si na ovom mjestu? Podijeli s nama svoja iskustva ili fotografije.
Napiši svoju verziju članka. Nagrađujemo vlasnike apartmana.

Pišete kao gost. Registrirajte se ili prijavite i potpišite vaš tekst sa vašim imenom ili nickom i zadržite opciju editiranja unosa u bilo koje vrijeme.
Ako ste vlasnik apartmana koji je oglašen na rezerviraj.hr, link prema vašem oglasu će biti ispod teksta koji unosite kao nagrada za vaš trud.
Gost
odaberi sliku sa računala