Rabac - Labin, co zobaczyć i zobaczyć w okolicy

# Rabac - Labin, co zobaczyć i zobaczyć w okolicy

Istra

Labin

Pošalji svoj sadržaj

Komentarz lub Upgrade this article, napisz nowy. Rejestracja nie jest wymagana

Przedstawiamy Ci listę najsłynniejszych zabytków i miejsc, które musisz odwiedzić, jeśli jesteś w miastach Rabac, Labin lub w okolicznych miastach Istrii i sugestie dotyczące pracy w pobliżu tych miast na południowej stronie półwyspu Istria.
Labin jest w rzeczywistości z dala od morza, ale tylko 3 km od hotelu i jedna z jego osiedli - Rabac znajduje się wzdłuż wybrzeża i jest głównym ośrodkiem turystycznym. W przeszłości nazywał się Albona i po raz pierwszy wspomniano o nim w 285 roku. Ze względu na swoje bogate dziedzictwo, Labin jest ulubionym celem turystów poszukujących turystyki kulturalnej i staroświeckich entuzjastów. Ze szczytu starego miasta roztacza się widok na morze, ale masz także doskonały widok na okoliczne wioski, szczególnie w Rabac. Z tej elewacji można zobaczyć Kvarner, Gorski Kotar i Velebit oraz pobliską zatokę Prklog. Zatoka krzewu jego piękna została ogłoszona chronionym krajobrazem.

Rabac Labin što vidjeti posjetiti

Labin Rabac zabytki - co warto zobaczyćKościół Najświętszej Maryi Panny Labin znajduje się w obrębie murów Starego Miasta, przy jednej z najpiękniejszych ulic starego miasta w Labin. Na fasadzie kościoła znajduje się herb miasta, lew wenecki, barokowa rzeźba senatora Antoniny Bollanii, wojownika przeciw Turkom i gotyckie rozety. Kościół został odrestaurowany w 1993 roku. Kościół został zbudowany w 1336 roku na fundamentach starszego kościoła z XI wieku.

Crkva Rabac 

Plaże RabacPlaża Rabac - W małej zatoczce nad wsią Rabac, Prižinjska plaža Rabac - W małej zatoczce nad wsią, przy Promenadzie, znajduje się plaża o tej samej nazwie. Plaża Prižinj położona jest w naturalnym środowisku, pomiędzy skałami i zielonymi gałęziami. Jest żwirowa i bardzo piękna. Plaża jest bardzo popularna, bardzo dobrze odwiedzana, co widać na zdjęciach, które stworzyliśmy. Zejdziesz do głównej części betonowymi schodami, a po dotarciu na plażę pozostaniesz tam do końca dnia.

Plaža Prižinja RabacPlaża Vela Đirina znajduje się w zatoce Maslinica w Rabac, poniżej kempingu Mimos i Maslinica. Plaża jest największą plażą w Rabac i ma flagę z niebieską flagą dla czystości morza, bezpieczeństwa i oferty gastronomicznej. Plaża jest żwirkowa i ma około 400 metrów długości.

Plaža Vela Đirina Rabac

Co zobaczyć w Rabacu - Labin?Arena w Puli jest największym zabytkiem antycznej budowli w Chorwacji, szóstym co do wielkości amfiteatrem na świecie i jednym z najlepiej zachowanych gatunków na świecie. Zbudowany w pierwszym wieku, zakłada się, że jest poszukiwany przez cesarza Augustę, a budowę kontynuował Vespazian Vespaziano, który był odpowiedzialny za budowę rzymskiego Koloseum.

Park Narodowy Brijuni, choć znany jako rezydencja marszałka Josipa Broża Tito, prezydenta byłej Jugosławii, ma znacznie więcej do zaoferowania swoim gościom. Zaledwie 3 km od wybrzeża Istrii, Brijuni to oaza życia roślinnego i zwierzęcego, złożona z około 700 gatunków roślin i około 250 gatunków ptaków. Oprócz specyficznej fauny, która powstała w wyniku pochówku lasów i ich konwersji na rozległe łąki, istnieje również flora, która wywarła znaczny wpływ na czynnik ludzki, który świat zwierząt wzbogacił o wiele importowanych gatunków, które nie były pierwotnie w tym środowisku. Można powiedzieć, że Brijuni reprezentują harmonię natury i wpływ człowieka na nią.

Nacionalni Park Brijuni što vidjeti PulaMotovun - Motovun to malownicze miasteczko położone na szczycie wzgórza w centrum Istrii i najlepiej zachowanej średniowiecznej istryjskiej fortecy, jednego z symboli Istrii. Historia Motovuna sięga czasów rzymskich, kiedy w tym miejscu wzniesiono osadę celtyckiego plemienia. Dziś Motovun ma około 1000 stałych mieszkańców. Najsłynniejszym wydarzeniem w Motovun jest festiwal filmowy w Srpnja.

Motovun Istria što posjetiti what to visit

Opatija - Znajduje się u podnóża góry i parku przyrody Učka, co w każdym razie sprzyja turystyce tego miasta. Piękna przyroda i liczne parki to tylko część oferty Opatiji. Stare wille austro-węgierskie są specjalną ofertą dla miłośników zabytków, ale są tu również promenady i plaże, które od lat przyciągają turystów z Europy i świata. Oprócz turystyki letniej, to istryjskie miasto jest głównie organizowane przez kongresy, seminaria i różne konsultacje. W Opatiji regularnie organizowane są festiwale, koncerty, wystawy i inne wydarzenia kulturalne i sportowe.

Muzej Turizma Opatija

Muzeum Sztuki Współczesnej Istrii w Puli zostało założone w 2008 roku, kiedy zostało zarejestrowane z inicjatywy Istrii County. Muzeum nadal ma własny budynek muzealny, ale zostało wykorzystane do celów galerii starego druku w Puli, St. John 1, Pula, który został przekazany do Muzeum Miasta Pula do użytku przez 10 lat na mocy Umowy o używaniu starego druku z dnia 1 czerwca 2011 r.

Što vidjeti u IstriMuzeum Historyczne i Morskie Istrii. Jest to specjalistyczne muzeum o zasięgu regionalnym. Muzeum działa jako publiczna instytucja kulturalna i naukowa, prowadząc działalność muzealną zgodnie z ustawą o muzeach w Republice Chorwacji i działa na obszarze Istrii. Historyczne i morskie muzeum Istrii znajduje się w weneckiej fortecy lub starej Kašteli z XVII wieku. Kaštel został zbudowany przez władze Republiki Weneckiej w celu obrony swoich zasobów w południowej Istrii.

Bazylika Eufrazjusza w Poreču rozpoczęła się od budowy w 553 roku i jest jednym z najstarszych i najpiękniejszych zachowanych zabytków wczesnej sztuki bizantyjskiej w basenie Morza Śródziemnego. Dziś jest uważany za najpiękniejszy zachowany zabytek sztuki wczesnoszkolnej w basenie Morza Śródziemnego. Bazylika została zbudowana w VI wieku w czasach biskupa Eufrazjusza i cesarza Justyniana I. Znaczenie tej bazyliki wystarczy, aby wskazać, że w 1997 roku bazylika Eufrazjusza w Poreču została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.

Aquaparku Aquacolors koło Porec, całkowita inwestycja w wysokości 25 milionów euro jest otwarta na sezon 2015. Aquacolors to największy park wodny w Chorwacji, oferujący 500 metrów rzeki, 3 baseny i 4 place zabaw, 12 zjeżdżalni wodnych, 5 restauracji i codzienną zawartość animacji. Park wodny jest przeznaczony dla wszystkich grup wiekowych, więc są atrakcje dla dzieci i dla tych, którzy mają mniej adrenaliny dla dorosłych.

Aquacolors Poreč

Aquapark Istralandia to przyjemny park wodny w pobliżu, który znajduje się około 5 kilometrów od Novigradu w kierunku wnętrza Istrii. Park jest otwarty w 2014 roku i jest pierwszym parkiem wodnym na Istrii, o powierzchni 80 000 m2, oferującym wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. Porównanie cen Aquacolors vs Istranadia i zawartości.

Istralndia Novigrad Istra

Otok CresIstnieje regularna linia promowa z Brestova, która jest tylko 10 km od Rapca, na wyspę Cres.

Zatoka Žanja Cres - kolejna ukryta i naturalna zatoczka, która nęka piękno, niedaleko od pięknej zatoki Sv. Ivan Cres. Najczęstszymi gośćmi są żeglarze i osoby przybywające zorganizowanym transportem morskim. Istnieją jednak szlaki turystyczne dla alpinistów i osób zdolnych do długich spacerów po nierównym terenie. Jeśli masz w sobie ducha awanturniczego, zapraszamy Cię do podziwiania pięknej plaży w zatoce Žanja. Opłacisz się, aby zaufać nam w słowo. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, zerknij na te kilka zdjęć, które przygotowaliśmy dla Ciebie.

Uvala Žanja Cres

Mali Bok, Koromačna Island Cres - Jeśli pojedziesz lokalną drogą z Orlec, na wschodnie wybrzeże wyspy Cres, dotrzesz do tej samotnej małej plaży. Plaża nazywa się Mali Bok, piękne i ukryte w naturalnym kanionie. Główna część plaży wykonana jest z grubszego bruku, jest przejezdna i odpowiednia dla wszystkich. Musisz jednak iść na plażę, która może nie dla wszystkich. Prawdziwi miłośnicy przyrody szczególnie docenią fakt, że do plaży nie można dojechać samochodem, dlatego szczególnie ucieszy widok, gdy zjeżdżają i schodzą na poziom morza. Kolor morza to krystalicznie czyste, mieszane niebiesko-zielone odcienie.

Mali Bok KoromačnaSv. Ivan Cres - słynny znajduje się na zachodnim wybrzeżu wyspy Cres. Znajduje się w pobliżu Lubenic na wspomnianej wyspie, ale poza strefą zamieszkałą. Jest naturalny w całości i jako taki zachwyca swoim pięknem. Żeglarze szczególnie lubią tu przyjeżdżać z powodu trudności z przybyciem z lądu. Tylko prawdziwi poszukiwacze przygód mają odwagę chodzić po tej pięknej plaży.

Plaże w pobliżu Labin i RapcaPlaża Stupva znajduje się w Zagora koło Brsec i jest to piękna, żwirowa zatoka, dobrze ukryta i nieco trudniejsza do zdobycia. Na plażę można dotrzeć tylko łodzią lub lasem. To jest administracyjnie główna cecha tej plaży, więc nie ma dużych tłumów nawet w środku lata.Plaža Stupova Istra

Plaża Kalavojna znajduje się w miejscowości Rakalj i pobliskiej Rapci w pięknej zatoce z bardzo czystym morzem, w większości bez zatłoczenia, dojazd samochodem, chociaż droga nie zawsze jest w najlepszym stanie. Pływanie na tej plaży jest również możliwe z psami.

Plaža Rakalj IstraAmber Beach to jedna z najpopularniejszych plaż w Puli, położona w turystycznej miejscowości Verudela, po zachodniej stronie półwyspu i kontynuuje plażę Brioni. W pobliżu znajduje się popularna plaża Puljska Hajvajka. Od centrum Puli jest około 4 kilometrów. Plaża ma niebieską flagę dla czystości morza, schludności plaży i oferty. Ze względu na łagodne wejścia do morza, żwirowe powierzchnie Ambrel są bardzo popularne wśród rodzin z dziećmi. Na plaży można wypożyczyć parasole i leżaki i uprawiać różne sporty i sporty adrenalinowe. Jeśli jesteś trochę daleko od centralnej części żwirowej plaży, możesz znaleźć cień w pobliskim lesie sosnowym, w tych częściach jest kamienista plaża z mniejszymi plażami żwirowymi.

Pula plažePlaża Grotte Von Pula Chroniona plaża w zatoce Mužilj jest naturalnym środowiskiem, które wielu kocha i docenia. Dostęp do plaży pochodzi od lasu, małego szlaku prowadzącego na żwirową plażę. Plaża jest głównie kamienista, z boku, ale dostępna i nadaje się do opalania. Chcą tu przybywać poszukiwacze przygód, ludzie, którzy nie cierpią tłumów i kochanków w nietkniętej naturze. Morze jest niezwykle czyste, przyjemnie ciepłe i piękne w kolorze. Skały podwodne dają odbicie, które ożywia odcienie niebieskiego i zielonego.

Plaża - zatoka Klančac Brseč jest uważana za jedną z najpiękniejszych plaż na Adriatyku. Piękna mała plaża z czystymi wodami z łagodnymi stokami. Na plaży nie ma udogodnień usługowych, aw pobliżu plaży nie ma miejsca parkingowego. Z trzech stron otoczone skałami, na podłodze białe żwirowe zbocza unoszące się w krystalicznie czystym, zielonkawym morzu.

Istria best beachesW pobliżu Rakalj znajduje się plaża Luka. Znajduje się w zatoczce, zbudowanej z średnich kostek brukowych i otoczonej skałami. Plaża jest piękna, w środowisku naturalnym oddzielonym od osady. Możemy szczególnie podkreślić, dlaczego nasza plaża jest rozpoznawalnym starym wrakiem łodzi rybackiej położonej w płytkim miejscu, kilka metrów od brzegu.

Kamenjak Beach Premantura Ta plaża w pełni opisuje swoją nazwę - Kamenjak to po prostu kamienista plaża, dokładniej skaliste skały. Do plaży można dotrzeć samochodem, pozostawiając ją na plaży i pieszo. Po zejściu do morza powitają Cię wielkie kamienne powierzchnie i oczywiście morze, które ich dotyka.

Kamenjak premanturaPlaża Guboka Rabac Labin znajduje się w całkowicie naturalnym otoczeniu, w pobliżu plaży Sveta Marina. Dojdziesz do szlaku przez las i głęboki cień. Sama plaża jest ze żwiru, jest bardzo piękna i czysta. Morze tutaj jest spokojne, wygodne, ciepłe i wyjątkowo czyste. Z boku znajduje się skaliste wybrzeże porośnięte zielenią, co stanowi doskonały kontrast z błękitnymi kolorami morza.

Miasta w pobliżu LabinRovinj i Poreč. Rovinj znajduje się około 30 kilometrów na północ od Puli, razem z Poreč (położonym około 50 kilometrów na północ od Puli) jest najsilniejszym turystycznym centrum Istrii i jednym z najsilniejszych na Adriatyku. Oba miasta są bogate w swoje kulturalne i historyczne zabytki oraz silną ofertę turystyczną.

Rovinj

Rovinj

Poreč

Miasto Rijeka - Rijeka to miasto, które żyje przez cały rok, ale wciąż, ponieważ znajduje się na naszym wybrzeżu, turystyka tutaj przeżywa swój szczyt w miesiącach letnich. Jedną ze specjalności Rijeki jest promenada - Korzo. Wielu twierdzi, że jest to najpiękniejsza promenada w Chorwacji i jedna z najczęściej odwiedzanych. Na rzece Korz jest stały tłum, ale nie tłum w sensie unikania przechodzenia w ten sposób. Wręcz przeciwnie, Korzo jest wypełnione turystami i różnymi animatorami, którzy uzupełnią doświadczenie spacerując wzdłuż promenady. Od początku XIX wieku Korzo stało się winnicą miasta. Tutaj odbywają się główne wydarzenia miejskie i różne ciekawe rzeczy. Korzo stało się symbolem miasta, miejscem spotkań i zabawy. Goście przybywający do Rijeki również muszą przyjechać do Korzo - bo nie powiedziałoby "jeśli nie byłeś na Korz, jakbyś nie odwiedził Rijeki.

Rijeka

Park Narodowy Risnjak - W Gorski Kotar znajduje się Park Narodowy Risnjak, założony w 1953 roku. Para zajmuje powierzchnię 3041 ha. Park składa się z potężnej góry o tej samej nazwie. Szczyt Risnjak Mountain znajduje się 1528 metrów nad poziomem morza. Pierwotna granica parku została zmieniona w 1997 r., Kiedy obszar ten został powiększony do obecnych 6400 hektarów, kiedy źródło rzeki Kupa znalazło się w granicach parku. Wielu gości odwiedza park na wędrówki i jest to możliwe w kilku kierunkach. Jeśli chcesz prawdziwego alpinizmu, możesz rozpocząć podróż od kierownictwa Parku Narodowego w Białej Vodice, od strony Gornji Jelenja lub od strony Platki.

Np Risnjak more info


Privatni smještaj direktno od vlasnika na www.SMJESTAJ.com.hr/trazi
Prati nas na facebooku za više članaka o Hrvatskoj. Podijeli ovaj članak klikom na gumbe desno. Hvala
  Upgrade this article

Bio si na ovom mjestu? Podijeli s nama svoja iskustva ili fotografije.
Napiši svoju verziju članka. Nagrađujemo vlasnike apartmana.

Pišete kao gost. Registrirajte se ili prijavite i potpišite vaš tekst sa vašim imenom ili nickom i zadržite opciju editiranja unosa u bilo koje vrijeme.
Ako ste vlasnik apartmana koji je oglašen na rezerviraj.hr, link prema vašem oglasu će biti ispod teksta koji unosite kao nagrada za vaš trud.
Gost
odaberi sliku sa računala