Poreč i jego okolice - co warto zobaczyć i zrobić

# Poreč i jego okolice - co warto zobaczyć i zrobić

Istra

Poreč

Pošalji svoj sadržaj

Komentarz lub Upgrade this article, napisz nowy. Rejestracja nie jest wymagana

Poreč to miasto położone na zachodnim wybrzeżu półwyspu Istria i jedno z najczęściej odwiedzanych miast turystycznych w Chorwacji. Dziś turystyka jest główną działalnością napędzającą gospodarkę Poreč. Miasto jest bogate w zabytki, dziedzictwo kulturowe oraz silną ofertę turystyczną. Uważa się, że miasto ma około dwóch tysięcy lat. Miasto Porec należy do trzech mniejszych wysp, czasami zamieszkałych lub niezamieszkałych.
W przeszłości Poreč był miastem rolnictwa i rybołówstwa, ale w miarę upływu czasu Poreč kształtował miasto turystyki. Obecnie większość obywateli mieszka bezpośrednio lub opiera się na tej gałęzi rozwoju. Większość ludzi wynajmuje mieszkania i różne atrakcje turystyczne. Oferta w Porec jest znakomita pod każdym względem. Duży wybór wynajmowanych apartamentów i plaż w tym mieście są wyposażone zgodnie z najwyższymi standardami na świecie. Jeśli dodamy bogate dziedzictwo historyczne, będziemy mogli zobaczyć tylko kompletny i kompletny obraz tego miasta.

Przedstawiamy Ci listę najbardziej znanych zabytków i miejsc do odwiedzenia, jeśli jesteś w Poreču lub Poreču i na Istrii.Poreč što vidjeti u Poreču i okolici

Co warto zobaczyć w Porec i okolicach


Bazylika Eufrazjusza w Poreču rozpoczęła się od budowy w 553 roku i jest jednym z najstarszych i najpiękniejszych zachowanych zabytków wczesnej sztuki bizantyjskiej w basenie Morza Śródziemnego. Dziś jest uważany za najpiękniejszy zachowany zabytek sztuki wczesnoszkolnej w basenie Morza Śródziemnego. Bazylika została zbudowana w 6 wieku, w czasach biskupa Eufrazjusza i cesarza Justyniana I. Znaczenie bazyliki można zobaczyć w tym, że w 1997 roku Bazylika Eufrazjana w Porec, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Kompleks składa się z tego, co widzimy dzisiaj Bazylika Eufrazjana, kościół parafialny, zakrystię i cały trik, baptysterium i dzwonnica, Maurus Oratorium, a także pobliski Pałac Biskupi. Warto zauważyć, że najnowsze współczesne badania wykazały, że Pałac Biskupi należy do tego samego okresu bizantyjskiego, co sama Bazylika. Mieści się w nim zbiór sakralny diecezji Porečko-pulske. Kompleks może się poszczycić bogatym zbiorem zabytków sakralnych, obiektów sztuki i, oczywiście, pozostałości archeologicznych znajdujących się w bazylice i jej bezpośrednim sąsiedztwie. Szczególnie cenne mozaiki z III wieku.Jama Baredine jest chronionym pomnikiem przyrody geomorfologicznej i pierwszym speleologicznym miejscem na Istrii przeznaczonym do celów turystycznych. Jama znajduje się w pobliżu Nova Vas, pomiędzy miastami Poreč, Visnjan i Tara. Witryna została otwarta w 1995 roku. Ta jaskinia jest skarbnicą stalaktytów i stalagmitów, podziemnych rzeźb zrealizowanych dzięki cierpliwej pracy dekady.

Poreč

Aquaparku Aquacolors koło Porec, całkowita inwestycja w wysokości 25 milionów euro jest otwarta na sezon 2015. Aquacolors to największy park wodny w Chorwacji, oferujący 500 metrów rzeki, 3 baseny i 4 place zabaw, 12 zjeżdżalni wodnych, 5 restauracji i codzienną zawartość animacji. Park wodny jest przeznaczony dla wszystkich grup wiekowych, więc są atrakcje dla dzieci i dla tych, którzy mają mniej adrenaliny dla dorosłych.

Aquacolors Poreč

Aquapark Istralandia to przyjemny park wodny w pobliżu, który znajduje się około 5 kilometrów od Novigradu w kierunku wnętrza Istrii. Park jest otwarty w 2014 roku i jest pierwszym parkiem wodnym na Istrii, o powierzchni 80 000 m2, oferującym wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych.

Istralndia Novigrad Istra

Trg Marafor Poreč to dawne forum rzymskie, na którym odbywały się publiczne zebrania. W przeszłości istniało wielkie rzymskie sanktuarium, czyli świątynia Marsa, z której tylko pozostali zostali dziś. Kwadrat był wtedy znacznie większy niż dziś. Oryginalny bruk jest nadal zachowany wzdłuż północnego porządku domu na placu. Na zachód od tego prostokątnego placu, w obrębie małego parku znajdują się ruiny świątyni Neptuna z I wieku, poświęconej bogu morza.

Trg Poreč što vidjeti

Kościół Matki Bożej z Anđeli znajduje się na Placu Wolności w Poreču, niedaleko od rdzenia Starego Miasta. Kościół został wybudowany w stylu barokowym w 1746 r. W miejscu dawnego romańskiego kościoła. Kościół ma piękną barokową dzwonnicę o wysokości 18 metrów. Wewnątrz kościoła znajduje się kilka ołtarzy, a na głównym ołtarzu znajdują się posągi Matki Bożej, Świętej Katarzyny i Świętego Dominika. W kościele są orgazmy z 1924 r. Przeniesione tu z bazyliki. Biskup Gaspar Negri zbudował tutaj klasztor dominikanów, który został zniesiony w 1806 roku.Crkva Gospe od Anđela Poreč

Miejscowe muzeum Porec lub Porec jest muzeum, które odziedziczyło dwa poprzednie muzea: prowincjonalne Muzeum Archeologiczne Istrii, które zostało założone w 1884 roku, oraz Miejskie Muzeum Sztuki i Historii, założone w 1926 roku. Ich dno muzeum znajduje się w dzisiejszym muzeum. Od 1952 roku fundus ten znajduje się w barokowym pałacu rodziny Sincic. Muzeum opieki nad kilkoma budynkami i miejscami o znaczeniu kulturalnym i historycznym w mieście Poreč i na terenie Poreču. Podstawowym zadaniem Muzeum jest gromadzenie, konserwacja i badania cywilizacyjnych i kulturalnych zasobów Poreča i Poreča. Muzeum przedstawia cenne historyczne momenty dla publiczności poprzez swoją pracę zawodową i naukową.

Muzej Poreč

Akwarium Rovinj znajduje się w wielowiekowym budynku zlokalizowanym w Centrum Badań Morskich Instytutu Ruđera Boškovića, gdzie można doświadczyć różnorodności podwodnego świata Adriatyku. Został otwarty w 1891 roku jako berlińskie zoo i jest jedną z najstarszych tego typu instytucji na świecie. Akwarium jest otwarte dla zwiedzających i obfituje w wzory lokalnej flory i fauny, które reprezentują typowe społeczności żyjące w naszym podwodnym świecie. Akwarium to interesująca i piękna kolekcja różnych gatunków ryb, krabów, muszli, które zamieszkują Adriatyk.

Rovinjski akvarij

 
Kościół św. Eufemii jest również znany jako kościół św. Fume, który jest najbardziej znanym zabytkiem w Rovinju. Na miejscu dzisiejszego kościoła znajdował się kiedyś mały kościół św. Jura, na której miejscu w X wieku budowany jest nowy, większy kościół.

Crkva Rovinj


Muzeum miejskie Rovinj znajduje się na placu Marshal Tito 11, w barokowym pałacu z XVII-wiecznych hrabiów Califfi. Jest czynny codziennie od 10 do 22 godziny. Muzeum zostało założone w 1954 r. Z inicjatywy artystów Rovinja i podzielone na kilka działów. Dział archeologii składa się ze zbiorów archeologicznych i numizmatycznych, Departamentu Etnograficznego, Departamentu Historii, Sztuk Pięknych i Biblioteki. Różne wystawy i zajęcia organizowane są również w muzeum, które są ogłaszane na stronie muzeum muse-rovinj.hr.

Plaże Poreč


W centrum Porec znajduje się duża plaża w pełni wyposażona do pływania i korzystania z wybrzeża. To główna plaża miejska, a ponieważ Poreč jest jednym z najbardziej znanych miast turystycznych, nie jest zaskakujące, że mamy bogatą ofertę dla turystów. W pobliżu plaży jest Plava Laguna Poreč. Plaża jest maksymalnie przystosowana dla osób w każdym wieku. Płytki są pokryte kamieniem. Plaża ma łagodny dostęp do wody i jest dobrze wyposażona.

Kupalište Poreč


Na niewielkim półwyspie w Porec, pomiędzy restauracją a luksusowym hotelem znajduje się plaża Perentium. Jest przestronny i przyjmuje dużą liczbę gości. Plaża jest naturalnie kamienista, ale w większości betonowa i pokryta kamieniem. Wszystko to ułatwia chodzenie po plaży, wchodzenie do morza i wyjście po orzeźwiającej kąpieli. Za plażą jest las sosnowy, idealne miejsce na odpoczynek od słońca. Po kąpieli i kąpieli słonecznej zalecamy udać się do pobliskiej restauracji i zamówić swój ulubiony posiłek. Zjedz smaczne przekąski i obserwuj scenerię z tarasu restauracji. Zapraszamy Cię do odwiedzenia naszej plaży.

Perentium PorečParentium Poreč Więcej informacjiW miejscowości Špadići plaża Poreč znajduje się w Poreču. Rozciąga się wzdłuż wybrzeża, jest popularny i bardzo zajęty. Oprócz pływaków, plaża odwiedza gości spacerujących i spacerujących wzdłuż wybrzeża. Obok plaży znajdują się punkty gastronomiczne, kawiarnie i restauracje z tarasami, które idealnie nadają się do podziwiania zachodu słońca. Jeśli byłeś gdzieś niedaleko, przyjedź i spędź ten wieczór na tej części wybrzeża. Widok na otwarte morze jest czarujący, zrelaksowany i na pewno inspiruje piękne uczucia w człowieku. Doświadczenie będzie kompletne, jeśli zdecydujesz się usiąść i spędzić czas z przyjemną rozmową z osobą obok ciebie....

Przy samym wejściu do Poreča, po północnej stronie, znajduje się ta piękna plaża. Jest wyjątkowy na kamienistej części z jednej strony, podczas gdy na końcu skały kołyszą się w morzu. Za plażą jest trawiasta, zielona równina z towarzyszącymi obiektami i treścią turystyczną. Jak zrobić plażę w turystycznym kurorcie, a nasza plaża jest bardzo dobrze urządzona i dobrze wyposażona. Na plaży nie ma naturalnego cienia, dlatego dobre parasole są dobre. Jeśli nie masz parasola słonecznego, możesz go wypożyczyć, podobnie jak leżak.

Poreč Materada što raditi u PorečuPlaże w okolicach PorečAmber Beach to jedna z najpopularniejszych plaż w Puli, położona w turystycznej miejscowości Verudela, po zachodniej stronie półwyspu i kontynuuje plażę Brioni. W pobliżu znajduje się popularna plaża Puljska Hajvajka. Od centrum Puli jest około 4 kilometrów. Plaża ma niebieską flagę dla czystości morza, schludności plaży i oferty. Ze względu na łagodne wejścia do morza, żwirowe powierzchnie Ambrel są bardzo popularne wśród rodzin z dziećmi. Na plaży można wypożyczyć parasole i leżaki i uprawiać różne sporty i sporty adrenalinowe. Jeśli jesteś trochę daleko od centralnej części żwirowej plaży, możesz znaleźć cień w pobliskim lesie sosnowym, w tych częściach jest kamienista plaża z mniejszymi plażami żwirowymi.
Pula plaže

Plaża Grotte Von Pula Chroniona plaża w zatoce Mužilj jest naturalnym środowiskiem, które wielu kocha i docenia. Dostęp do plaży pochodzi od lasu, małego szlaku prowadzącego na żwirową plażę. Plaża jest głównie kamienista, z boku, ale dostępna i nadaje się do opalania. Chcą tu przybywać poszukiwacze przygód, ludzie, którzy nie cierpią tłumów i kochanków w nietkniętej naturze. Morze jest niezwykle czyste, przyjemnie ciepłe i piękne w kolorze. Skały podwodne dają odbicie, które ożywia odcienie niebieskiego i zielonego.Sv. Ivan Pula znajduje się na tej samej nazwie Cape i jest w kontakcie z morzem od zatoki Sveti Ivan. Jest bardzo piękny, czysty i dobrze wyposażony. Ta plaża jest popularna, co nie jest zaskakujące ze względu na lokalizację, bo siatkówka plażowa jest bezdyskusyjna, po prostu trzeba ją przeżyć. Mimo to ludzie, którzy nie szukają wielkich korzyści, powinni tu przybyć. Obok plaży nie masz żadnych udogodnień ani oferty gastronomicznej. Czujesz ulgę dla siebie, aby w pełni cieszyć się naturą. Morze jest bardzo czyste i piękne. Jest wygodny do pływania, a dostęp do morza jest łatwy i wygodny dla wszystkich ludzi.

Pula what to visit


Kamenjak Beach Premantura Ta plaża w pełni opisuje swoją nazwę - Kamenjak to po prostu kamienista plaża, dokładniej skaliste skały. Do plaży można dotrzeć samochodem, pozostawiając ją na plaży i pieszo. Po zejściu do morza powitają Cię wielkie kamienne powierzchnie i oczywiście morze, które ich dotyka.

Kamenjak premanturaPlaża - Zatoka Klancac Brseč, piękna plaża otoczona skałami z trzech stron, w pobliżu Opatija.

Istria best beachesW pobliżu Rakalj znajduje się plaża Luka. Znajduje się w zatoczce, zbudowanej z średnich kostek brukowych i otoczonej skałami. W pobliżu znajduje się zatoka Žbirac. To interesujący szczegół, szczególnie jeśli pracujesz nad zdjęciami z wakacji. Sylwetka pochylonych łodzi będzie wspaniałym tłem dla dobrych zdjęć z morza.

Plaża Kanica Peruški znajduje się pomiędzy Peruškami i Krnica. Niektórzy mogą pochwalić się tą piękną plażą. Jeśli spojrzysz na zdjęcia, zobaczysz piękną plażę otoczoną białymi skałami. Plaża zbudowana jest ze średnich krzaków, które są całkowicie białe i dają najlepszy blask w letnim słońcu. Z tego powodu kolor morza jest tutaj szczególny. Morze jest czyste i przyjemnie ciepłe, a sama plaża jest bardzo przystępna. Wchodzenie do morza jest łagodne i odpowiednie dla wszystkich ludzi. Nasza plaża wie, jak zawirować fale, ale nie wspaniale przeszkadzać w kąpieli. Jeśli nas odwiedzicie, jesteśmy pewni, że wam się spodoba. Zapraszamy do spędzenia wakacji i dobrej zabawy na naszej plaży.

Plaže Bech Strand IstriaPlaża Guboka Rabac Labin znajduje się w całkowicie naturalnym otoczeniu, w pobliżu plaży Sveta Marina. Dojdziesz do szlaku przez las i głęboki cień. Sama plaża jest ze żwiru, jest bardzo piękna i czysta. Morze tutaj jest spokojne, wygodne, ciepłe i wyjątkowo czyste. Z boku znajduje się skaliste wybrzeże porośnięte zielenią, co stanowi doskonały kontrast z błękitnymi kolorami morza.

The Forest Park Zlatni rt to największa naturalna atrakcja Rovinj, idealne miejsce do uprawiania różnych sportów i korzystania z naturalnego otoczenia i plaż. Park jest także największym zgromadzeniem pływaków, którzy latem przebywają w Rovinju z powodu rozległej linii brzegowej obfitującej w żwirowe zatoczki, głównie dębowe. Niedaleko plaży Zlatni rt znajduje się plaża Cuvi Rovinj.

Zlatni Rt RovinjCisterna Beach Rovinj. W przybrzeżnej części Rovinj znaleziono również tę piękną plażę Cisterna. Wykonany jest ze średnich kostek brukowych, jest izolowany i znajduje się w środowisku naturalnym. Jednak na plaży jest kawiarnia, która będzie orzeźwiająca po opalaniu. Morze jest spokojne i przyjemnie ciepłe, a dostęp do wody jest łagodny. Jest to idealna plaża dla rodzinnych wycieczek lub dla młodych par, które chcą cieszyć się spokojem, a nie tłumami.

Rovinj ZnamenitostiMulini to plaża w atrakcyjnej okolicy Rovinj, która kończy się w zielonej okolicy parku Zlatni Rt. Plaża, od centrum miasta, po tereny zielone, rozciąga się na pięknie zagospodarowaną promenadę. Plaża jest jedną z najpopularniejszych w mieście, a na pewno jedną z najpiękniejszych.

Plaža Mulini RovinjCo zobaczyć w okolicach Porec


Park Narodowy Brijuni, choć znany jako rezydencja marszałka Josipa Broża Tito, prezydenta byłej Jugosławii, ma znacznie więcej do zaoferowania swoim gościom. Zaledwie 3 km od wybrzeża Istrii, Brijuni to oaza życia roślinnego i zwierzęcego, złożona z około 700 gatunków roślin i około 250 gatunków ptaków. Z interesujących danych liczbowych jest 14 wysepek rozciągających się na około 7,4 km² powierzchni, natomiast całkowita powierzchnia parku narodowego wynosi około 34 km². Największa wyspa, Great Brijun, zajmuje około 75% całkowitej powierzchni. Co ciekawe, Wyspy Brijuni nigdy nie były wyspami, które mówią nam o głębokości kanału Fažana, zaledwie 12 metrów. Mianowicie, około dziesięć tysięcy lat temu, Brijuni stanowiły integralną część wybrzeża Istrii.

Nacionalni Park Brijuni što vidjeti Pula

Arena w Puli jest największym zabytkiem antycznej budowli w Chorwacji, szóstym co do wielkości amfiteatrem na świecie i jednym z najlepiej zachowanych gatunków na świecie. Zbudowany w pierwszym wieku, zakłada się, że jest poszukiwany przez cesarza Augustę, a budowę kontynuował Vespazian Vespaziano, który był odpowiedzialny za budowę rzymskiego Koloseum.Muzeum Sztuki Współczesnej Istrii w Puli zostało założone w 2008 roku, kiedy zostało zarejestrowane z inicjatywy Istrii County. Muzeum nadal ma własny budynek muzealny, ale zostało wykorzystane do celów galerii starego druku w Puli, St. John 1, Pula, który został przekazany do Muzeum Miasta Pula do użytku przez 10 lat na mocy Umowy o używaniu starego druku z dnia 1 czerwca 2011 r.

Što vidjeti u Istri


Miasta w pobliżu Poreč


Miasta Pula i Rovinj. Oba miasta są bogate w swoje kulturalne i historyczne zabytki oraz silną ofertę turystyczną.

Rovinj

Rovinj

Poreč

Prati nas na facebooku za više članaka o Hrvatskoj. Podijeli ovaj članak klikom na gumbe desno. Hvala
  Upgrade this article

Bio si na ovom mjestu? Podijeli s nama svoja iskustva ili fotografije.
Napiši svoju verziju članka. Nagrađujemo vlasnike apartmana.

Pišete kao gost. Registrirajte se ili prijavite i potpišite vaš tekst sa vašim imenom ili nickom i zadržite opciju editiranja unosa u bilo koje vrijeme.
Ako ste vlasnik apartmana koji je oglašen na rezerviraj.hr, link prema vašem oglasu će biti ispod teksta koji unosite kao nagrada za vaš trud.
Gost
odaberi sliku sa računala