Omis i okolice - co zobaczyć i odwiedzić

# Omis i okolice - co zobaczyć i odwiedzić

Srednja dalmacija

Omiš

Pošalji svoj sadržaj

Komentarz lub Upgrade this article, napisz nowy. Rejestracja nie jest wymagana

Znajduje się przy ujściu rzeki Cetina, tylko 21 kilometrów na południe od Splitu, który jest oddalony o 25 kilometrów. Omiš to miasto o szczególnej, bardzo korzystnej pozycji, które pozwoliło mu bronić się przed atakiem w historii, a dziś oferuje wiele dla turystyki i rozwoju miasta w ogóle.
Przybliżamy listę najbardziej znanych zabytków i miejsc do odwiedzenia, jeśli jesteś w Omiš lub okolicznych miastach w regionie Środkowej Dalmacji.

Omis Zabytki co warto zobaczyćAko posjetite Omiš i poželite se razgledavanja povijesnih građevina, dobre kuhinje i sličnog sadržaja, svakako posjetite tvrđavu Fortica, tvrđavu Mirabela ili župnu crkvu Sv. Mihovila. Sve su to povijesne građevine kojima se mještani ponose i koje svake godine privuku veliki broj turista. 

Fortica Omiš

Rafting Omiš - Najbardziej popularną działalnością w Omišu z tego powodu jest Chorwacja, a na świecie rafting w ujściu Cetiny. Zejście w dół kanionu rozciąga się ponad 2 mile w dół Cetina i oferuje niezapomniane wrażenia ze szczególnym doświadczeniem adrenaliny. Jeśli jesteś w Omiš, z pewnością Ci się spodoba.

Rafting Omiš

Kościół św. Mihovila Arkanđela Omis - Jednym z kościołów wartych odwiedzenia jest z pewnością kościół parafialny w mieście poświęconym św. Michałowi. Kościół św. Michała w Omišu pochodzi z XVII wieku. Kościół parafialny został zbudowany przez lokalnych budowniczych, którym udało się połączyć cechy gotyku, renesansu i wczesnego baroku. Przy wejściu do kościoła znajduje się posąg świętego Mihovila oraz róża okienna, a na bocznych ścianach znajdują się płaszcze weneckich szlachciców i herb miasta Omis.

Crkva OmišPlaże OmišMala Luka Beach Omis - Jeśli wyjdziesz z Omis, według Stanica, zobaczysz tę piękną plażę o nazwie Mala Luka. Jest ukryty w naturalnej zieleni i pięknie ozdobiony kamiennymi ścianami. Little Port to plaża, w której można spędzić dzień. Ma naturalny odcień, piękne i czyste morze i podstawę grubych kamyków. Zabierz ze sobą wszystko, czego potrzebujesz, ponieważ kiedy dojdziesz do tej plaży, trudno jest wyjść, gdy jest słońce. Chociaż na plaży jest cień, należy go zabezpieczyć filtrem przeciwsłonecznym.

Plaža Mala Luka OmišPlaża Stanići - Stanići znajduje się w pobliżu Omis i jest to pierwsza plaża z tego kierunku. Plaża Stanići składa się z większych głazów, z kilkoma skałami zdobiącymi brzeg i płytkie wody. W niektórych miejscach powyżej plaży rosną wysokie sosny, ale nie ma wystarczającej ilości cienia. Pamiętaj, aby zabezpieczyć się do odpoczynku bez obaw. Gdy słońce stanie się zbyt gorące, udaj się do lokalnej restauracji, aby napić się orzeźwiającego drinka lub pysznego posiłku.

Plaža Stanići OmišPlaża Lokva Rogoznica - Plaża znajduje się w osadzie o tej samej nazwie w pobliżu Omis. Jest pięknie urządzony, z kamykami i krawędziami wyłożonymi klifem. Na plaży, a powyżej rosną sosny, które cieniują. Plaża jest dostępna z łagodnym dostępem do wody, a morze ma kilka metrów i połowę płycizny, z których dodaje się dalsze głębokości, aby cieszyć się wodą i wodą. Ponadto istnieje kilka obiektów gastronomicznych, więc napoje i jedzenie są w pobliżu.

Plaža Lokva RogoznicaPlaża Galeb Omis - Ta plaża jest wyjątkowa dla małych piasku i znajduje się w centrum Omis. Plaża powstała na brzegu ujścia rzeki Cetiny i jest naturalnym środowiskiem, w którym wielu ludzi cieszy się dzisiaj. Obóz Galeb znajduje się w pobliżu i zajmuje większą powierzchnię tuż przy ujściu, a kempingi wychodzą na plażę.

Plaža Galeb OmišMiasta i atrakcje w pobliżu OmisPałac Dioklecjana Jeśli wspominamy o Splicie w kontekście historii, kultury, a nawet dzisiejszego wyglądu tego miasta - wszyscy możemy się zgodzić, że nasze myśli zdominują pałac Dioklecjana. Pałac Dioklecjana jest starożytnym pałacem cesarza Dioklecjana w Splicie. Został zbudowany około 300 lat podczas panowania rzymskiego cesarza Dioklecjana. Dioklecjan pozostał w pałacu po przejściu na emeryturę z tronu (305) aż do swojej śmierci (316).

Dioklecijanova palača Split što vidjetiKatedra św Duje Split. Jednym z najważniejszych zabytków Splitu jest z pewnością katedra św. Duje. Mówią, że jest to najstarsza katedra na świecie, więc postaramy się ją jak najlepiej opisać. Katedra w Splicie jest poświęcona Wniebowzięciu Najświętszej Maryi Panny. Jest znany jako Katedra św. Dujma i Sv. Duje. Katedra w Splicie znajduje się w kompleksie Pałacu Dioklecjana, Perystyl i oryginalnie mauzoleum cesarskim. Pierwszy budynek został zbudowany na początku 4 wieku, a później odnowiony w katedrze. Uważa się, że ta katedra jest najstarszą katedrą na świecie.

Katedrala SplitSplitska riva przyjął swoją obecną formę na początku XIX wieku. W tym okresie Francuzi rządzili Francuzami, którym możemy przypisać większość zalet jej wyglądu, która jest po prostu urzekająca. Setki lat później autochtoniczne gatunki roślin zastąpiono palmami, a nowa wielka zmiana nastąpiła przed końcem XX wieku, kiedy Riva ostatecznie została zamknięta dla ruchu.

Split rivaCo warto zobaczyć w Omišu i jego okolicachPark Narodowy Mljet został ogłoszony 11 listopada 1960 roku, a jego powierzchnia pokrywa północno-zachodnią część wyspy Mljet i otaczającą ją część morza.

NP Mljet jest pierwszą zinstytucjonalizowaną próbą ochrony pierwotnego ekosystemu na Adriatyku.

Park z jego powierzchnią pokrywa zachodnią trzecią wyspę Mljet. Granice parku pochodzą z obszaru Kosów do najgłębszego punktu wyspy, Cape Goli. Niektóre parki narodowe to Polače (główny port turystyczny i turystyczny), Goveđari (najstarsza wioska na Jezerze), Soline (małe miejsce przy wejściu do jeziora Veliko) i Prisztina (poczta i park narodowy) oraz Pomena (jedyny hotel na wyspie).Mljet National ParkPlaże w okolicach OmišPlaża Podraće to mała piękna zatoka otoczona skałami w Breli, położona pod tą samą drogą w Breli. Jest to żwirowa plaża z łagodnym podejściem do morza. Jest to jedna z najbardziej znanych plaż na tej części naszego wybrzeża, a ponieważ znajduje się ona w wiosce, obok plaży znajduje się wiele restauracji i kawiarni.

Plaža Podraće BrelaPlaża Baska Voda - Main Beach zdecydowanie zasługuje na swoją nazwę. Znajduje się wzdłuż lokalnego portu, który jest jedną z najlepiej wyposażonych plaż na tej części wybrzeża Adriatyku. Żwirowa plaża zagłębia się w brzeg, a kamyk w płytkich wodach troszczy się o niebieskie odcienie czystego morza. Najlepszym kontrastem do zdjęć jest zieleń sosen i duża liczba parasoli na plaży. Plaża jest wyposażona w prysznice, przebieralnie i oferuje pełną ofertę turystyczną. Duża liczba kawiarni i restauracji zapewnia bogatą ofertę, więc każdy znajdzie to, co dla siebie najlepsze. Obok plaży znajduje się plac zabaw dla dzieci, a także różne oferty sportowe dla dorosłych. Nie przegap tego, ani nie zrelaksujesz się dla tych ciszej ludzi. Jeśli masz bryłę, masz dużo wolnych leżaków do wynajęcia.

Glavna Plaža Baška VodaPlaża Bačvice Split. Jeśli dowiedział się o Splicie, usłyszał także o Bacvicach. Warto i na odwrót. Bačvice to główna miejska plaża i najsłynniejsza plaża w Splicie. Jeśli byłeś kiedyś na Bacvice, słyszałeś, a może nawet grałeś na piciginie. Oprócz tego, że jest popularnym miejscem spotkań turystów, lokalni ludzie są często odwiedzani przez lokalnych chłopaków, więc dziewczyny grają w najpopularniejszą grę w Splicie - oczywiście po piłce nożnej. Baffle, ze względu na specjalne płycizny, nadają się do tej gry, a przez to stały się popularne na planetach. Nawet poza sezonem, w płytkiej wodzie prawie codziennie można zobaczyć miłośników picigin, gdy skaczą, łapiąc małą piłkę.

Bačvice SplitZlatni rat Beach Bol Brač. Ta plaża jest z pewnością najsłynniejsza na całej wyspie i jedna z najbardziej znanych w Chorwacji. Plaża Zlatni Rat jest wyjątkowa ze względu na swoją figurę, szczególnie jeśli ogląda się ją z powietrza. Jest to znak rozpoznawczy chorwackiej turystyki i jest głównym szczegółem wielu broszur lub kart okolicznościowych. Jest popularny, oczywiście i bardzo dobrze wyposażony. Plaża ma wszystko, co musi mieć. Są kabiny do przebierania się, prysznice i eskorty dla obudzonych ratowników, którzy dbają o bezpieczeństwo pływaka.

Zlatni Rat Bol BračStiniva Vis Beach Vis Island jest chyba najbardziej imponującą plażą w zatoce Stiniva. Jest bardzo popularny, szczególnie ze względu na wygląd i skały otaczające plażę. Niewiele można powiedzieć, że skały są niedostępne. Kiedy patrzysz na zdjęcia, zrozumiesz, o co nam chodzi. Jednak na plaży Stiniva nadchodzą ludzie, którzy lubią wspinać się na wysokich i stromych klifach. Adrenalina jest sportem dla tych rzadkich, dobrze wyszkolonych i odważnych, by zrobić coś takiego.

Stiniva VisLučišća zatoka Hvaru to piękna zatoka, położona około dwóch kilometrów na północ od Sveta Nedjelja na wyspie Hvar. Plaża jest bardzo mała i nie może pomieścić dużej liczby osób, ale na szczęście jest bardzo trudno dotrzeć, w większości nie będąc zalewaną. Na Świętą Niedzielę trzeba iść na plażę.

Sąsiedztwo miast OmisKatedra w Trogirze jest jednym z najsłynniejszych zabytków Trogiru i znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Na tym budynku widoczne są style od romów po barok i są w nim cenne dzieła sztuki. Oczywiście myślimy o katedrze św. Patryka. Lawrence.

TrogirKamerlengo Tower Trogir - W zachowanym historycznym centrum Trogiru znajduje się wiele zabytków, z których jednym jest na pewno wieża Kamenlergo. Wieża została zbudowana w 15 wieku, a Marin Radoj jest odpowiedzialny za jej budowę. Była niegdyś twierdzą wojskową, a dziś została odrestaurowana na scenie podczas letnich koncertów i występów. Ze szczytu roztacza się piękny widok na romantyczną atmosferę z przeszłości. Cieszył się, że go odwiedzono i wszyscy lubią odwiedzać starą ścianę wieży.

Prati nas na facebooku za više članaka o Hrvatskoj. Podijeli ovaj članak klikom na gumbe desno. Hvala
  Upgrade this article

Bio si na ovom mjestu? Podijeli s nama svoja iskustva ili fotografije.
Napiši svoju verziju članka. Nagrađujemo vlasnike apartmana.

Pišete kao gost. Registrirajte se ili prijavite i potpišite vaš tekst sa vašim imenom ili nickom i zadržite opciju editiranja unosa u bilo koje vrijeme.
Ako ste vlasnik apartmana koji je oglašen na rezerviraj.hr, link prema vašem oglasu će biti ispod teksta koji unosite kao nagrada za vaš trud.
Gost
odaberi sliku sa računala