Ciovo - Trogir i jego okolice, co warto zobaczyć i zobaczyć

# Ciovo - Trogir i jego okolice, co warto zobaczyć i zobaczyć

Srednja dalmacija

Trogir

Pošalji svoj sadržaj

Komentarz lub Upgrade this article, napisz nowy. Rejestracja nie jest wymagana

Trogir jest jednym z najpiękniejszych miast w Chorwacji, a miasto jest bardzo bogate w historię. Należy administracyjnie do powiatu Split-Dalmacja. Miasto Trogir pisało swoją historię od czasów starożytnych, kiedy greccy koloniści z wyspy Vis w III. ul. Chrystus rozstrzygnął ten obszar. Jest to jedno z najlepiej zachowanych romańsko-gotyckich miast i jest z pewnością piękne. Zamek i wieża otoczone murami tworzą rdzeń Trogiru.

Trogir Što vidjeti i posjetitiWieża Kamerlengo została zbudowana w 15 wieku, a Marin Radoj jest odpowiedzialny za jej budowę. Była niegdyś twierdzą wojskową, a dziś została odrestaurowana na scenie podczas letnich koncertów i występów. Ze szczytu roztacza się piękny widok na romantyczną atmosferę z przeszłości. Cieszył się, że go odwiedzono i wszyscy lubią odwiedzać starą ścianę wieży. Dzięki swojemu położeniu i kształtowi wieża dumnie prezentuje swoją sylwetkę, nadając Trogirowi niepowtarzalny wygląd. Kamerlengo znajduje się na południowo-zachodnim skraju miasta Trogir, w samym jego rogu, a najstarszą częścią jest wieża wielokątna z końca XIV wieku, a mury zyskały swoją obecną formę po przybyciu weneckich rządów. Inżynier budowy został skonsultowany przez inżyniera stanowego Lorenzo Picino, a wykonanie zostało powierzone architektowi marynarki Marin Radoj. Fort został zbudowany w latach 1420-1437 i służył do obsadzenia weneckich załóg wojskowych.

Kula Kamerlengo Trogir

Katedra w Trogir jest jednym z najsłynniejszych zabytków Trogiru i znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Na tym budynku widoczne są style od romów po barok i są w nim cenne dzieła sztuki. Oczywiście myślimy o katedrze św. Patryka. Lawrence. Budowę katedry rozpoczęto w 1213 roku na fundamentach wczesnochrześcijańskiej katedry zniszczonej przez Saracenów w 1123 roku. Podobnie jak poprzednia, katedra ta jest poświęcona św. Lovri, ale jest również znana jako Katedra św. Piotra. Ivan (patron miasta, który zmarł w 1111 r.), Biskup znany ze swego nieskazitelnego życia i oporu wobec króla Kolomana, który okupował Dalmację i Chorwację.

TrogirRynek miasta Trogir - Znajduje się tuż przed wejściem do starego miasta, a lokalni mieszkańcy nazywają go Pazar. Rynek Trogir w tej formie istnieje od około 200 lat i wciąż oferuje swoim gościom szeroki wybór śródziemnomorskich i innych pysznych owoców i warzyw, a także różne inne produkty spożywcze. Oprócz owoców i warzyw rynek jest bardzo dobrze zaopatrzony w oliwę z oliwek, smakowe brandy, różne rodzaje miodu, pekmez, likier i wino, ryby ...

Tržnica TrogirPortal Radovan - Jeśli przybyłeś do Trogiru, lubisz wyglądać i szukać wartości historycznych - portal Radovana to budynek, który musisz odwiedzić. Jest to uderzająca konstrukcja, która przyciąga uwagę na wszystkie możliwe sposoby. To główny portal katedry św. Lovre w Trogirze, znany jako portal Radovana. Został zbudowany w okresie panowania księcia Kolomana, który jako młodszy brat króla Bela IV rządził Chorwacją, Slawonią i Dalmacją. Koloman był niezwykle ważnym władcą chorwackim, który zachęcał do budowy katedry w Trogirze i na jego łasce wzniósł wiele pomników na północy Chorwacji. Dzisiaj wielu z nich lubi oglądać tę imponującą konstrukcję, a dzięki niej poznasz ją jeszcze lepiej. Przejdźmy w tym kierunku, zapoznając się z interesującymi szczegółami tego obiektu.

Radovanov Portal TrogirPlaże w okolicach Trogiru i wyspy CiovoPlaża Kava Slatine Ciovo - Jedna z najpiękniejszych plaż na wyspie Ciovo to zdecydowanie plaża Kava. Znajduje się na drugim końcu, na wschodzie i wychodzi na miasto Split. Plaża znajduje się w niezamieszkanej części, oddzielona i całkowicie otoczona pięknem natury. Poza plażą jest tylko jeden bar, w którym można zakwaterować kąpiących się, którzy potrzebują orzeźwiającego drinka. Kontrast kolorów na plaży to coś naprawdę czarującego. Skały, które chronią plażę są częściowo pokryte zielenią, a kolor koloru połączony ze żwirem daje pełny wizualny spektakl.

Plaža Kava ČiovoSlatine beach - W miejscowości Slatine na wyspie Ciovo leży ta sama nazwa, główna lokalna plaża. Jest pięknie urządzony, dobrze wyposażony i oczywiście - popularny wśród turystów. Plaża jest żwirkowa, z dobrym dostępem do morza i jest odpowiednia dla wszystkich grup wiekowych. W pobliżu znajduje się mały port, ale łodzie nie będą przeszkadzały gościom na plaży. Plaża znajduje się w samym centrum tego miejsca, co oznacza, że jedzenie i napoje są dostępne dla wszystkich. W pobliżu plaży znajdują się kawiarnie i restauracje.

Plaža Slatin Ciovo beachTatinje Beach Ciovo - Wystarczy spojrzeć na tę ukrytą plażę. Plaża Tatinje znajduje się w naturalnej scenerii, w małej zatoczce chronionej przez skały, a kamyk w środku. Wejście do morza jest lekkie, a dno morskie jest wykonane z tego samego żwiru co sama plaża. Woda jest czysta, z pięknymi odcieniami niebiesko-zielonych odcieni. Ponad plażą korony z zielonymi igłami sprawiają, że cieniujesz. Jeśli słońce jest zbyt gorące, masz gdzie go wziąć. Chociaż plaża jest oddzielona, w pobliżu znajduje się kilka kwater prywatnych.

Uvala Tatinje Čiovo više slikaOld Porat Čiovo to jedna z najbardziej znanych plaż w Čiovo. Znajduje się w Okrug Donji, w pobliżu lokalnego małego portu. Dno żwiru w dnie morza zapewnia żywe kolory, jak widać na zdjęciach. Sama plaża jest żwirkowa, pięknie zdobiona naturalnym cieniem. Heptines są wykonane z gałęzi sosnowych, które również dają wyjątkowy zapach w powietrzu. Obok plaży znajdują się lokalne kawiarnie i bary, gdzie można usiąść i cieszyć się widokiem. Nieco dalej, na horyzoncie widać często łodzie, które uzupełniają cały obraz. Jeśli chcesz robić zdjęcia z wakacji, tutaj masz wiele możliwości wyboru na piękne tło.

Plaža Porat ČiovoPlaża Labaduša w Čiovo jest bardzo popularna i popularna wśród wielu. Znajduje się w osadzie Okrug Gornji, obok obozu o tej samej nazwie i jest wyposażony we wszystkie niezbędne treści. Oprócz kempingu, plaża otoczona jest kawiarniami i barami oraz restauracja z różnorodnymi posiłkami. Oferta jest wspaniała, a atmosfera i piękno plaży najlepiej ilustrują zdjęcia, które wspieramy. Dla dodatkowej atmosfery umieścimy także krótki filmik, na którym zobaczysz dynamikę plaży, zgromadzenie gości i radość ze słońca.

Plaža Labduša Čiovo ebachPlaża Bočići jest jedną z największych, bardzo popularnych plaż na wyspie Ciovo, w pobliżu plaży Mavarštica. Plaża, jeśli spojrzymy na teren, o różnym składzie, więc mogą być miejsca dla wszystkich. Jest częściowo skalisty, z betonowymi platformami do opalania i łatwiejszym dostępem do morza. W kilku miejscach małe kamienne zatoczki zostały ukryte pomiędzy naturalnymi skałami. Świetnie nadają się do pływania, a także do opalania się w mniejszym tłumie.

Plaža Bočići ČiovoCo warto zobaczyć na wyspie Ciovo i okolicach TrogiruPałac Dioklecjana Jeśli wspominamy o Splicie w kontekście historii, kultury, a nawet dzisiejszego wyglądu tego miasta - wszyscy możemy się zgodzić, że nasze myśli zdominują pałac Dioklecjana. Pałac Dioklecjana jest starożytnym pałacem cesarza Dioklecjana w Splicie. Został zbudowany około 300 lat podczas panowania rzymskiego cesarza Dioklecjana. Dioklecjan pozostał w pałacu po przejściu na emeryturę z tronu (305) aż do swojej śmierci (316).

Dioklecijanova palača Split što vidjetiKatedra św Duje Split. Jednym z najważniejszych zabytków Splitu jest z pewnością katedra św. Duje. Mówią, że jest to najstarsza katedra na świecie, więc postaramy się ją jak najlepiej opisać. Katedra w Splicie jest poświęcona Wniebowzięciu Najświętszej Maryi Panny. Jest znany jako Katedra św. Dujma i Sv. Duje. Katedra w Splicie znajduje się w kompleksie Pałacu Dioklecjana, Perystyl i oryginalnie mauzoleum cesarskim. Pierwszy budynek został zbudowany na początku 4 wieku, a później odnowiony w katedrze. Uważa się, że ta katedra jest najstarszą katedrą na świecie.

Katedrala SplitProkuratywny lub oficjalnie Plac Republiki, to prestiżowy śródziemnomorski plac w centrum Splitu. Znajduje się na zachód od Pałacu Dioklecjana i jest znana jako scena wydarzeń kulturalnych w mieście Marjan. To tutaj odbywa się tradycyjny festiwal rozrywkowy Split od blisko pięćdziesięciu lat.

Split što posjetiti what to visitSplitska riva przyjął swoją obecną formę na początku XIX wieku. W tym okresie Francuzi rządzili Francuzami, którym możemy przypisać większość zalet jej wyglądu, która jest po prostu urzekająca. Setki lat później autochtoniczne gatunki roślin zastąpiono palmami, a nowa wielka zmiana nastąpiła przed końcem XX wieku, kiedy Riva ostatecznie została zamknięta dla ruchu.

Split rivaPomnik Grzegorza z Nin. Jeden posąg znajduje się w Varaždin, Nin i Split, gdzie najbardziej znany jest Split. Statua w Splicie została założona 29 września 1929 r. W Peristil. Split otrzymał swoją wersję Grzegorza z Ninu pomimo wielkiej dezaprobaty części Splinica. Wśród nich był znany konserwator i archeolog o. Frane Bulić. Niemniej jednak, w 1954 roku pomnik został przeniesiony do dzisiejszej lokalizacji - pomiędzy Złotą Bramą a Dardanem.

Omiš Położony u ujścia rzeki Cetina, tylko 21 kilometrów na południe od Splitu, który jest oddalony o 25 kilometrów. Omiš to miasto o szczególnej, bardzo korzystnej pozycji, które pozwoliło mu bronić się przed atakiem w historii, a dziś oferuje wiele dla turystyki i rozwoju miasta w ogóle.Rafting Omiš - Najbardziej popularną działalnością w Omišu z tego powodu jest Chorwacja, a na świecie rafting w ujściu Cetiny. Zejście w dół kanionu rozciąga się ponad 2 mile w dół Cetina i oferuje niezapomniane wrażenia ze szczególnym doświadczeniem adrenaliny. Jeśli jesteś w Omiš, z pewnością Ci się spodoba.

Rafting Omiš

Sibenik Cathedral (tylko 15 km od Vodic) Ten budynek jest interesujący i uderzający, zarówno w Chorwacji, jak i na świecie. Wiele z nich rzuca się w oczy, patrząc na nie oczami ekspertów lub gościem, który kocha historię i stary budynek.Katedra w Sibenik jest z pewnością najważniejszym osiągnięciem architektonicznym od XV do XVI wieku na ziemi chorwackiej. Jest wyjątkowy dla wielu rzeczy, a dziś jest symbolem tego miasta.

Ze względu na swoje wyjątkowe wartości, katedra Sibenik została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO w 2000 roku. Katedra została zbudowana na południowej stronie centralnego rynku starego miasta, w miejscu romańskiego kościoła św. James. Budowa wkrótce się nie skończyła, a nawet więcej - trwała ponad sto lat.

Idea budowy dużej świątyni katedralnej pochodzi z 1298 roku. W tym okresie Sibenik otrzymał własne biskupstwo i tytuł miasta. W ten sposób potrzeba katedry przyszła z naturalną sekwencją, która miała miejsce w większości innych miast.

Šibenska katedralaDalmatyńska wioska etno jest wyjątkową atrakcją chorwackiej oferty turystycznej. Ta zdobiona przestrzeń wraz ze wszystkimi obiektami na podwórku znajduje się w samym sercu Solaris Beach Resort, o którym już pisaliśmy. Kamienne brukowane podwórka i kamienne domy odsłaniają zupełnie nowy świat. W rzeczywistości ujawniają świat minionych czasów, dziś prawie zapomnianych. Jest to okazja, aby przypomnieć sobie niektóre rzeczy, od czasu od początku stulecia.

Brama dalmatyńskiej wioski etnicznej jest otwarta dla wszystkich. Szczególna uwaga zostanie zwrócona na ludzi, którzy kochają i szanują jakość oferty, a jednocześnie cenią głęboko zakorzenioną tradycję dalmatyńską.

Etno selo SolarisPark Narodowy Krka, słynący ze wspaniałych wodospadów, znajduje się w pobliżu Skradina, w powiecie Šibenik-Knin. Drugi najczęściej odwiedzany park narodowy w Chorwacji oferuje turystom wiele wartości, od niezwykle zachowanej przyrody i pięknych krajobrazów po atrakcje kulturalne i aktywne wakacje. Jeśli jesteś miłośnikiem przyrody lub chcesz poznać kulturę miejscowej ludności, NP Krka jest idealnym miejscem dla Ciebie. Jedną z najważniejszych rzeczy, o których często zapomina się wspomnieć, jest piękne miasteczko Skradin, z którego zaczyna się prawie każda podróż do NP Krka. Z mniej niż 500 mieszkańców, Skradin oferuje historię i dziedzictwo kulturowe, które można zobaczyć w wielu większych miastach.

KrkaPark przyrody Biokovo jest pięknym masywem górskim, wyjątkowym ze względu na szczyty krasowe, niezapomnianą altanę, różnorodność biologiczną i ogród botaniczny. Biokovo zostało uznane za park przyrody w 1981 roku i jest częścią łańcucha górskiego Dinarida. Charakteryzuje się stromymi i wysokimi szczytami, które opadają lekko na piękne Morze Adriatyckie i lokalne osady, w szczególności na miasto Makarska.Par Prirode BiokovoPark Narodowy Mljet został ogłoszony 11 listopada 1960 roku, a jego powierzchnia pokrywa północno-zachodnią część wyspy Mljet i otaczającą ją część morza.

NP Mljet jest pierwszą zinstytucjonalizowaną próbą ochrony pierwotnego ekosystemu na Adriatyku.

Park z jego powierzchnią pokrywa zachodnią trzecią wyspę Mljet. Granice parku pochodzą z obszaru Kosów do najgłębszego punktu wyspy, Cape Goli. Niektóre parki narodowe to Polače (główny port turystyczny i turystyczny), Goveđari (najstarsza wioska na Jezerze), Soline (małe miejsce przy wejściu do jeziora Veliko) i Prisztina (poczta i park narodowy) oraz Pomena (jedyny hotel na wyspie).

Mljet National ParkPark Narodowy Kornati został ogłoszony w 1980 r., Kiedy został objęty ochroną. Całkowita powierzchnia tego parku wynosi około 220 kilometrów kwadratowych i składa się z większych i mniejszych wysp oraz skał, które wynurzają się z błękitnego morza Morza Adriatyckiego. Z ogólnej powierzchni Kornati tylko 1/4 powierzchni lądowej jest zajęta. Reszta Parku Narodowego to morze i żyjący świat, który tam mieszka.

Chociaż na pierwszy rzut oka Kornati jest pustynnym i bardzo odosobnionym miejscem, ten park obfituje w bogactwa naturalne i kulturowe. Ponadto świat zwierząt i roślin nadal jest specjalnością parku. Posiada cechy naturalne i kulturowe. Szczególnie wyróżnia się pionowe klify, zwrócone w stronę otwartego morza, tzw. Korony. Są rodzajem fenomenu Kornati, a siedliska są rzadkimi gatunkami roślin i zwierząt. Piękno wyróżnia przede wszystkim naturalna różnorodność i potężna sylwetka tej wyspy. Dziedzictwo kulturowe doda tylko uroku Kornati i da specjalną ofertę tym, którzy chcą odwiedzić Park Narodowy. Mapy Kornati można kupić w wielu biurach turystycznych w Vodicach.

Nacionalni park KornatiPlaże w okolicach ČiovoPlaża Bačvice Split. Jeśli dowiedział się o Splicie, usłyszał także o Bacvicach. Warto i na odwrót. Bačvice to główna miejska plaża i najsłynniejsza plaża w Splicie. Jeśli byłeś kiedyś na Bacvice, słyszałeś, a może nawet grałeś na piciginie. Oprócz tego, że jest popularnym miejscem spotkań turystów, lokalni ludzie są często odwiedzani przez lokalnych chłopaków, więc dziewczyny grają w najpopularniejszą grę w Splicie - oczywiście po piłce nożnej. Baffle, ze względu na specjalne płycizny, nadają się do tej gry, a przez to stały się popularne na planetach. Nawet poza sezonem, w płytkiej wodzie prawie codziennie można zobaczyć miłośników picigin, gdy skaczą, łapiąc małą piłkę.

Bačvice SplitPlaża Kašjuni Split. W lesie Marjan znajduje się kolejna piękna plaża w Splicie. Plaża Kašjuni znajduje się w zatoce o tej samej nazwie, w południowej części wybrzeża Marjan. Jest bardzo popularny i oczywiście wypełniony. Możesz dotrzeć do plaży samochodem, zaparkuj ją w pobliżu i kontynuuj na czystych białych kamykach. Jedna część jest stale w słońcu, z rozmieszczonymi salonami, podczas gdy drugi koniec jest ukryty w zielonym lesie sosnowym. Plaża jest w pełni wyposażona i jest odpowiednia dla wszystkich gości.

 

Najpiękniejsze plaże w okolicy ČiovoZlatni rat Beach Bol Brač. Ta plaża jest z pewnością najsłynniejsza na całej wyspie i jedna z najbardziej znanych w Chorwacji. Plaża Zlatni Rat jest wyjątkowa ze względu na swoją figurę, szczególnie jeśli ogląda się ją z powietrza. Jest to znak rozpoznawczy chorwackiej turystyki i jest głównym szczegółem wielu broszur lub kart okolicznościowych. Jest popularny, oczywiście i bardzo dobrze wyposażony. Plaża ma wszystko, co musi mieć. Są kabiny do przebierania się, prysznice i eskorty dla obudzonych ratowników, którzy dbają o bezpieczeństwo pływaka.

Zlatni Rat Bol BračStiniva Vis Beach Vis Island jest chyba najbardziej imponującą plażą w zatoce Stiniva. Jest bardzo popularny, szczególnie ze względu na wygląd i skały otaczające plażę. Niewiele można powiedzieć, że skały są niedostępne. Kiedy patrzysz na zdjęcia, zrozumiesz, o co nam chodzi. Jednak na plaży Stiniva nadchodzą ludzie, którzy lubią wspinać się na wysokich i stromych klifach. Adrenalina jest sportem dla tych rzadkich, dobrze wyszkolonych i odważnych, by zrobić coś takiego.

Stiniva VisPlaża Vinišće - Zadaszona zatoka może się poszczycić małą, ale czarującą żwirową plażą z betonowym płaskowyżem po jednej stronie i skałami po drugiej. Plaża znajduje się w naturalnej scenerii z minimalnymi śladami ludzkiej budowy. Naturalny krajobraz nadaje mu prawdziwy wygląd, szczególnie gdy patrzymy z pobliskich apartamentów na drugą stronę zatoki.

Plaža VinišćeLučišća zatoka Hvaru to piękna zatoka, położona około dwóch kilometrów na północ od Sveta Nedjelja na wyspie Hvar. Plaża jest bardzo mała i nie może pomieścić dużej liczby osób, ale na szczęście jest bardzo trudno dotrzeć, w większości nie będąc zalewaną. Na Świętą Niedzielę trzeba iść na plażę.

Plaża Mala Luka Omiš. Jeśli opuścisz Omiš, przy miejscu Stanići, zobaczysz tę piękną plażę o nazwie Mala Luka. Jest ukryty w naturalnej zieleni i pięknie ozdobiony kamiennymi ścianami. Little Port to plaża, w której można spędzić dzień. Ma naturalny odcień, piękne i czyste morze i podstawę grubych kamyków. Zabierz ze sobą wszystko, czego potrzebujesz, ponieważ kiedy dojdziesz do tej plaży, trudno jest wyjść, gdy jest słońce. Chociaż na plaży jest cień, należy go zabezpieczyć filtrem przeciwsłonecznym

Plaża Primosten znajduje się w nadmorskiej zatoce, jest bardzo przestronna i dobrze urządzona. Na plaży w Primošten masz prysznice, przebieralnie, aw sezonie ratownik, który uważnie obserwuje bezpieczeństwo gości. Żwir to ta plaża, wystarczająco długo, aby przyjąć wszystkich gości, i znowu mieć miejsca na nowe. Obok plaży znajdują się kwatery prywatne, hotele i sklepy. Wszystko, czego potrzebujesz, jest w pobliżu. Blisko plaży jest Velika Rudača.
Privatni smještaj direktno od vlasnika na www.SMJESTAJ.com.hr/trazi
Prati nas na facebooku za više članaka o Hrvatskoj. Podijeli ovaj članak klikom na gumbe desno. Hvala
  Upgrade this article

Bio si na ovom mjestu? Podijeli s nama svoja iskustva ili fotografije.
Napiši svoju verziju članka. Nagrađujemo vlasnike apartmana.

Pišete kao gost. Registrirajte se ili prijavite i potpišite vaš tekst sa vašim imenom ili nickom i zadržite opciju editiranja unosa u bilo koje vrijeme.
Ako ste vlasnik apartmana koji je oglašen na rezerviraj.hr, link prema vašem oglasu će biti ispod teksta koji unosite kao nagrada za vaš trud.
Gost
odaberi sliku sa računala