Sibenik i jego okolice, co zobaczyć i zobaczyć

# Sibenik i jego okolice, co zobaczyć i zobaczyć

Sjeverna dalmacija

Šibenik

Pošalji svoj sadržaj

Komentarz lub Upgrade this article, napisz nowy. Rejestracja nie jest wymagana

Sibenik jest najstarszym chorwackim samorządnym miastem nad Adriatykiem. Jest głównym kulturalnym, edukacyjnym, administracyjnym i gospodarczym centrum powiatu Šibenik-Knin. Jest wystarczająco dużo powodów, aby odwiedzić Sibenik, ale nie jest nawet blisko tego, co oferuje to miasto.
Przedstawiamy Ci listę najbardziej znanych zabytków i miejsc, które musisz odwiedzić, jeśli jesteś w Sibenik lub w okolicznych miastach, a także w regionie Północna Dalmacja i sugestie co robić w Sibenik.

Po raz pierwszy, Sibenik został wymieniony w 1066 roku w darze Petara Kresimira IV. Dlatego często nazywa się miasto Krešimirov. Warto zauważyć, że Sibenik, aż do epidemii dżumy w połowie XVII wieku, był największym miastem na całym wschodnim wybrzeżu Adriatyku. Była to de facto stolica Chorwacji od grudnia 1944 r. Do maja 1945 r.Šibenik što vidjeti

Sibenik Cathedral - Ten budynek jest interesujący i uderzający, zarówno w Chorwacji, jak i na świecie. Wiele z nich rzuca się w oczy, patrząc na nie oczami ekspertów lub gościem, który kocha historię i stary budynek.Katedra w Sibenik jest z pewnością najważniejszym osiągnięciem architektonicznym od XV do XVI wieku na ziemi chorwackiej. Jest wyjątkowy dla wielu rzeczy, a dziś jest symbolem tego miasta. Katedrę ukończono w 1536 r., Aw 1555 r. Biskup Iwan Lucija Štafilić. Po gruntownej przebudowie w XIX wieku katedra została ponownie oddana w 1860 roku.

Ze względu na swoje wyjątkowe wartości, katedra Sibenik została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO w 2000 roku. Katedra została zbudowana na południowej stronie centralnego rynku starego miasta, w miejscu romańskiego kościoła św. James. Budowa wkrótce się nie skończyła, a nawet więcej - trwała ponad sto lat.

Šibenska katedralaDalmatyńska wioska etno jest wyjątkową atrakcją chorwackiej oferty turystycznej. Ta piękna atmosfera znajduje się zaledwie kilka kroków od morza w turystycznej miejscowości Solaris w Szybeniku. W mieście odbywają się różne imprezy i imprezy.

Tutaj można doświadczyć Dalmacji i zwyczajów dalmatyńskich z niektórych wcześniejszych czasów. Jeśli chcesz zobaczyć, jak domy wyglądały kiedyś, jak zostały zbudowane i jak zostały urządzone w środku, odwiedź wioskę etno i dowiedz się wszystkiego.

Etno selo SolarisAquarium Sibenik - Jeśli jesteś w Sibenik, a szukasz miejsca do odwiedzenia i wzbogacić swój dzień - koniecznie odwiedź akwarium Sibenik. To miejsce jest szczególnie atrakcyjne dla dzieci i młodzieży, ale osoby starsze mają coś do zobaczenia. Oprócz korzystania z różnorodności roślin i zwierząt, jeśli jesteś zainteresowany, możesz dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat natury otaczającej nasze miasto.

Aquarium Šibenik što vidjetiMuzeum miasta Sibenik - założone 20 grudnia 1925 r. Podczas obchodów tysiąclecia chorwackiego królestwa. Znajduje się w pobliżu katedry, w dawnym pałacu Knezevo. Pałac książęcy w swoim czasie był częścią przybrzeżnego systemu obronnego miasta. Został zbudowany w XIII - XIV wieku i dziś służy w zupełnie inny sposób.

Muzeum miejskie w Šibeniku jest kompleksem muzeum. Składa się z działów archeologicznych, kulturalno-historycznych i etnograficznych. Muzeum zajmuje się gromadzeniem, przechowywaniem, przetwarzaniem i prezentacją dziedzictwa kulturowego i historycznego tego regionu. W zbiorach Muzeum w Szybeniku zachowało się wiele obiektów o wartości historycznej, ważnych dla studiowania przeszłości Sibenika, od najdawniejszych czasów po dzień dzisiejszy.

Muzej Grada ŠibenikaTwierdza św. Michała jest nadal jednym z wielu wartych odwiedzenia budynków w Szibeniku. Jest to zabytek historyczny i przypomina nam czas, przez który przeszło miasto. Twierdza wznosi się na szczyt starej aglomeracji miejskiej, na skalistym wzgórzu, 60 metrów nad poziomem morza. Poprzez swoją płonącą historię często zmieniał imię. Ta twierdza ma znaczącą rolę i jest swoistym epicentrum Sibenik. Na tej stronie znaleziono najstarsze dowody na istnienie cywilizacji na obszarze Šibenika.

Tvrđava svetog Mihovila Šibenik

Šubićevac Fort Šibenik znajduje się kilkaset metrów na południowy wschód od St. Ivana. Znajduje się na wysokości 80 metrów, na wzgórzu zwanym Vidakuša. Wzgórze nazywa się Vidakuša, ponieważ na nim przed budynkiem fortu znajdował się mały kościół św. Vida. Kościół został zbudowany w 1646 roku, w tym samym czasie co twierdza św. Ivana, a wraz z nią odegrała znaczącą rolę w obronie miasta przed Turkami w 1647 roku.

Tvrđava Šubićevas Šibenik what to visit what to see Šibenik

Sv. Nikole znajduje się przy wejściu do Św. Ante. Został zbudowany w 16 wieku w celu ochrony miasta przed napadami tureckimi. Dziś stoi i pokazuje status miasta i jego rozwój w tym okresie. Został zaprojektowany przez wenecką budowniczkę wojskową Michiele Sammichelle. Dolne części fortecy wykonane są z białego kamienia i górnej części muru. Sv. Mikołaj należy do najsilniejszych fortyfikacji morskich na chorwackim wybrzeżu Adriatyku. Ponadto jest to jeden z najbardziej imponujących budynków tego typu w Europie i odważyłby się również pisać w świecie.

Tvrđava Sv. NikoleWyspa Krapanj - Ta interesująca wyspa znajduje się niedaleko Šibenika, a masz okazję odwiedzić muzeum klasztorne i różne umiejętności nurkowania z przeszłości. Wyspa jest również interesująca, ponieważ istnieje miejsce o najniższej wysokości wśród osad wyspy na Adriatyku. Jest to miejscowość Krapanj na wyspie o tej samej nazwie, o najwyższej wysokości nie przekraczającej 1,25 metra. W latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku, z ponad 1500 mieszkańców, była to najbardziej zaludniona wyspa na Adriatyku.Plaże w SzybenikuPlaża Banj jest najpopularniejszą plażą w Sibenik, która jest wyjątkowa, ponieważ oferuje piękne widoki na Šibenik jako całość. Plaża jest żwirowa, a plaża w samym mieście jest bardzo bogata w treści, więc nie brakuje kawiarni, restauracji, sportu i rozrywki.

Plaža Banj Šibenik više informacijaSolaris Šibenik to hotelowy kurort turystyczny składający się z 5 dużych hoteli i dużej liczby przyczep kempingowych i bungalowów, około 5 kilometrów od centrum Sibenik. Ośrodek jest pełen treści dla dorosłych i atrakcji dla dzieci. Niemal nie ma treści, których klient może nie chcieć oferować w systemie Solaris, od cateringu, rozrywki, zajęć sportowych i treści dla dzieci.

Solaris Šibenik

Sv Nikola Beach - Plaża żwirowa w pobliżu wysepki, na której znajduje się twierdza św. Mikołaja, który jest pod ochroną UNESCO. Dzika plaża z mnóstwem cieni drzew sosnowych, bez zaplecza gastronomicznego, jedyną rzeczą, którą można kupić na odświeżenie, są lody. Niemniej jednak, ładne i spokojne miejsce do opieki dziennej na plaży, opalania, pływania i podziwiania pięknego widoku na promenadę ciągnącą się wzdłuż całego kanału św. Antoniego i ucieczki od letnich tłumów.

Sveti Nikola Šibenik

Plaże w okolicach SibenikPlaże w Biogradzie na Moru - Dražica jest główną plażą w Biogradzie na morzu w pobliżu plaży w Soline, która trwa nadal na plaży Dražica. Plaża znajduje się w południowo-wschodniej części miasta i zaczyna się od hoteli Ilirija i Adriatyku. Plaża znajduje się wzdłuż lasów sosnowych na całej jej długości, dzięki czemu cień jest zabezpieczony przez wszystkich odwiedzających. Wzdłuż plaży znajduje się promenada, na której znajduje się wiele treści z różnorodnymi ofertami, więc nie ma prawie nic, czego nie można znaleźć na dłużej w tych wspaniałych promenadach. Są bary, kawiarnie, kluby nocne, restauracje fast food, budki, lodziarnie, pamiątki.

Dražica Biograd na moru beachSoline Beach kontynuuje na plaży Dražice. Plaża znajduje się w południowo-wschodniej części miasta i znajduje się w lesie sosnowym, dzięki czemu obfituje w cieniu, z wyjątkiem centralnej części piaszczystej plaży. Plaża prowadzi na plażę od centrum miasta, która ma około kilometra długości, a sama promenada jest pełna udogodnień, takich jak bary, kawiarnie, kluby nocne, restauracje fast food, budki, lodziarnie, pamiątki.

Plaža Soline BiogradPlaża Podvrák Murter Jedną z plaż, którą mogą się wyspać, jest plaża Podvrák. Chociaż wydaje się, że miejscowi Murter ukrywają ten klejnot i zatrzymują go dla siebie, z pewnością nie jest to prawda. Wszyscy goście są mile widziani, a mieszkańcy wyspy starają się pokazać im swoje naturalne piękno w najlepszym świetle. Plaża wyróżnia się przede wszystkim białym piaskiem, który nadaje morzu lazurowy i krystalicznie czysty kolor. Morze, które nęka plażę, nie jest głębokie, co oznacza, że słabsi pływacy będą mogli w pełni cieszyć się nią, a także rodzice, którzy przyjeżdżają ze swoimi maluchami. Jeśli szukasz miejsca na relaks i uspokojenie, Submarine to plaża dla Ciebie.

Podvrške MurterPlaża Pine Pakoštane znajduje się w pobliżu Pine Beach Pakostane Resort i jest ulubionym miejscem dla wszystkich gości ośrodka, jak również innych gości, a także gospodarzy dla ich piękna i różnorodności. Centrum tej plaży jest mała piaszczysta zatoka, która jest całkowicie naturalna i jest prawdziwą atrakcją. Wokół piaszczystej zatoki znajduje się głównie skalisty teren, części i żwir, a wszystko to w sosnowym lesie, który dociera do morza i zapewnia cień dla wszystkich gości.

Plaža Pine PakoštanePlaża Slanica jest główną plażą na wyspie Murter. Znajduje się na południowej stronie wyspy, w pobliżu hotelu Colentum. Jest to piaszczysta plaża, a wielu twierdzi, najpiękniejsza plaża w okolicy. Z powodu płytkiej wody, która pogrąża się na plaży, nadaje się dla dzieci i osób, które i tak nie pływają ani nie pływają. Ponadto, plaża jest doskonałym wyborem dla miłośników sportów wodnych, więc dobrze będzie grać w piki, siatkówkę i podobne zajęcia, które są charakterystyczne dla naszego morza.Slanica MurterPlaża Oasis of Peace znajduje się w Drage koło Biogradu. Plaża jest w większości żwirkowa, a część plaży jest skalista i kamienista. Plaża znajduje się obok obozu Oasis of Peace. Plaża prowadzi od plaży do samej plaży, a do centrum jest 10 minut spacerem na promenadzie. Plaża obfituje w sosny, a cień jest zabezpieczony dla wszystkich gości.

Plaža Oaza Mira DrageHotel Hangar Beach znajduje się w Vodicach, niedaleko centrum miasta, naprzeciwko hotelu Olympia oraz niedaleko hoteli Imperial i Miramare. Lokalizacja hoteli i niedaleko od centrum Vodice sugeruje, że oferta na plaży jest bogata, więc prawie nie ma treści, których można sobie życzyć, jeśli nie można jej znaleźć w pobliżu plaży. Brak pozycji na plaży jest dużym tłumem w miesiącach letnich, więc na plażę trudno znaleźć miejsce na ręcznik. Plaża jest żwirkowa z częściami, które są wybrukowane. Wieczorem na plaży organizowane są różne imprezy i imprezy na plaży, więc ta plaża to nie tylko kąpiel i opalanie.

Blue Beach Vodice znajduje się przy wyjściu z Vodice w kierunku Tribunj i jest jedną z głównych łaźni dla Przewodnika i jego gości. Plaża obfituje w rozrywkę i gastronomię. W pobliżu znajdują się bary kawowe Beach Bar Bamboo, restauracje Tropicana Grill Blue beach, TonIvan i różne stragany z lodami, frytkami, pałacami, napojami ... Ta plaża ma dobrze wyposażoną rampę dla łatwiejszego dostępu dla osób niepełnosprawnych i osób starszych do morza. Podstawa jest żwirkowa i przy wejściu, a morze w niektórych miejscach przechodzi w piaszczyste i jest idealne dla małych dzieci i istnieją konkretne sześciokąty, które są odpowiednie do skoków do morza.

plaža VodicePlaża Primosten znajduje się w nadmorskiej zatoce, jest bardzo przestronna i dobrze urządzona. Na plaży w Primošten masz prysznice, przebieralnie, aw sezonie ratownik, który uważnie obserwuje bezpieczeństwo gości. Żwir to ta plaża, wystarczająco długo, aby przyjąć wszystkich gości, i znowu mieć miejsca na nowe. Obok plaży znajdują się kwatery prywatne, hotele i sklepy. Wszystko, czego potrzebujesz, jest w pobliżu. Blisko plaży jest Velika Rudača.

Co warto zobaczyć w Sibenik i okolicachPark Narodowy Krka, który słynie ze wspaniałych wodospadów, znajduje się w pobliżu Skradina w żupani szybenicko-knińskiej w Vodicach, około 25 kilometrów. Drugi najczęściej odwiedzany park narodowy w Chorwacji oferuje turystom wiele wartości, od niezwykle zachowanej przyrody i pięknych krajobrazów po atrakcje kulturalne i aktywne wakacje. Naturalne piękno parku jest najbardziej widoczne w wodospadach rzeki Krka, które mają 7 i razem tworzą naturalne zjawisko krasowe. Możesz doświadczyć najpiękniejszego naturalnego "pokazu" wiosną i latem, kiedy wodospady są pełne przepychu, a temperatury pozwalają na odświeżenie wody w pobliżu wodospadów.

KrkaPark Narodowy Kornati został ogłoszony w 1980 r., Kiedy został objęty ochroną. Całkowita powierzchnia tego parku wynosi około 220 kilometrów kwadratowych i składa się z większych i mniejszych wysp oraz skał, które wynurzają się z błękitnego morza Morza Adriatyckiego. Z ogólnej powierzchni Kornati tylko 1/4 powierzchni lądowej jest zajęta. Reszta Parku Narodowego to morze i żyjący świat, który tam mieszka.

Chociaż na pierwszy rzut oka Kornati jest pustynnym i bardzo odosobnionym miejscem, ten park obfituje w bogactwa naturalne i kulturowe. Ponadto świat zwierząt i roślin nadal jest specjalnością parku. Posiada cechy naturalne i kulturowe. Szczególnie wyróżnia się pionowe klify, zwrócone w stronę otwartego morza, tzw. Korony. Są rodzajem fenomenu Kornati, a siedliska są rzadkimi gatunkami roślin i zwierząt. Piękno wyróżnia przede wszystkim naturalna różnorodność i potężna sylwetka tej wyspy. Dziedzictwo kulturowe doda tylko uroku Kornati i da specjalną ofertę tym, którzy chcą odwiedzić Park Narodowy. Mapy Kornati można kupić w wielu biurach turystycznych w Vodicach.

Nacionalni park KornatiPark Narodowy Paklenica, około 70 kilometrów od Vodic. Po ogłoszeniu proklamacji Nacional Paklenica Paklenica jest drugim w Chorwacji. Został ogłoszony parkiem narodowym od 1949 roku, a dokładniej 19 października 1949 roku. Paklenica została ogłoszona parkiem i kilka miesięcy po Parku Narodowym Jezior Plitwickich.

Warto zauważyć, że Paklenica została po raz pierwszy ogłoszona parkiem narodowym w 1929 roku, ale zgodnie z ówczesnymi przepisami, proklamacja powinna być corocznie korygowana - co nie zostało zrobione, a przez lata Paklenica nie miała statusu Parku Narodowego.

W dniu 7 lipca 2017 r. Park Narodowy Paklenica znalazł się również na liście światowego dziedzictwa UNESCO w Europie, w ramach wspólnego dziedzictwa 13 krajów zwanych "Bukowymi lasami w Karpatach i innych częściach Europy". Na pewno warto wspomnieć, że w parku obfituje wiele gatunków roślin, wśród których szczególnie podkreśla się zbiorowiska leśne. Lasy składają się z czarnej sosny (Pinus nigra), której żywica "Paklina" to Paklenica i jej nazwa.

Oprócz sosen, lasy Paklenica są bogate w buki (Fagus sylvatica), a także krzywa brzozowa. Paklenica, dzięki swojej powierzchni, jest właścicielem największego zachowanego kompleksu leśnego w Dalmacji. Ponad połowa parku pokryta jest roślinnością, a reszta to relief krasowy.

 Środowisko Biograd na moru miastSplit Diocletian's Palace - Jeśli wspomnimy o Splicie w kontekście historii, kultury, a nawet dzisiejszego wyglądu tego miasta, wszyscy możemy się zgodzić, że nasze myśli zdominują pałac Dioklecjana. Nie musimy się dziwić, ponieważ pałac Dioklecjana jest swoistym symbolem miasta i jest pierwszym ogniwem łączącym piękno Splitu, bogactwa historyczne i kulturowe.

Poznaj lepiej Pałac Dioklecjana, zerknij w sekrety i ciesz się pięknem historycznych faktów, które mówią nam szczegóły ścian zewnętrznych i wnętrza.

Pałac Dioklecjana jest starożytnym pałacem cesarza Dioklecjana w Splicie. Został zbudowany około 300 lat podczas panowania rzymskiego cesarza Dioklecjana. Dioklecjan pozostał w pałacu po przejściu na emeryturę z tronu (305) aż do swojej śmierci (316).

DioklecijanovaPozdrowienia dla Słońca Pozdrowienia dla słońca to instalacja architekta Nikoli Bašicia, znajdującego się w porcie Zadar w kamiennym bruku na nabrzeżu miasta.

Riva w Zadarze stała się atrakcją turystyczną i jest ulubionym miejscem spotkań dla wielu gości, a także dla gości przybywających do Zadaru. Widok z brzegu zachwyci wszystko, co przechodzi, zwłaszcza wieczorem, gdy słońce zachodzi, a efekty świetlne zaczynają się w instalacji.

Pozdrav SuncuKościół św. Donata Zadar Ten kościół Zadar jest również znakiem rozpoznawczym miasta i należy do najbardziej znanych i najważniejszych europejskich kościołów przedromańskich.

Pierwotnie poświęcony Świętej Trójcy, a od 15 wieku z obecną nazwą, nazwany od biskupa Zadar Donat, który zainicjował budowę. Kościół ma niezwykły cylindryczny kształt z podwójną przestrzenią wewnętrzną, dzięki czemu wyróżnia się oryginalnością i wyjątkowością. Nie łączyliśmy niektórych wzorów z konstrukcją, a tylko niektóre z nich były połączone z baptysterią Carli Velika lub z kościołem św. Vitalea in Ravenni. Jest to duma i symbol Zadaru, z pozostałościami forum rzymskiego w jego fundamentach, wielkim pod względem czasu budowy. Dziś w kościele odbywają się Wieczory Muzyczne w Donacie, ze względu na jego wyjątkowe cechy akustyczne i długą nieobecność funkcji sakralnej.Donat ZadarKatedra w Zadarze - Zadarska Katedra św. Stošiji lub Anastazji to trójnawowa budowla romańska. Jest to także największy kościół w Dalmacji.

Zbudowano go dwukrotnie, w XII i XIII wieku, z zachowanymi starszymi 9. i 11. wiekiem, które powstały w miejscu wczesnochrześcijańskiej bazyliki. Początki budowy katedry w Zadarze sięgają daleko sięgającej historii, w IV lub V wieku.

Sarkofag z mocami św. Stošije zostało stworzone przez biskupa Zadar Donata. Jest przechowywany w katedrze na ołtarzu w północnej absydzie lub na lewym trawniku kościoła. W listopadzie 1202 r. Miasto Zadar, po oblężeniu, podbiło i zdewastowało Wenecjan z pomocą Rycerzy IV. wojskowy krzyżowiec, gdy katedra została poważnie uszkodzona. Odbudowa katedry trwała przez cały XIII wiek, a po jej odnowieniu została ponownie poświęcona 27 maja 1285 r. Przez arcybiskupa Lovro Periandara.


Privatni smještaj direktno od vlasnika na www.SMJESTAJ.com.hr/trazi
Prati nas na facebooku za više članaka o Hrvatskoj. Podijeli ovaj članak klikom na gumbe desno. Hvala
  Upgrade this article

Bio si na ovom mjestu? Podijeli s nama svoja iskustva ili fotografije.
Napiši svoju verziju članka. Nagrađujemo vlasnike apartmana.

Pišete kao gost. Registrirajte se ili prijavite i potpišite vaš tekst sa vašim imenom ili nickom i zadržite opciju editiranja unosa u bilo koje vrijeme.
Ako ste vlasnik apartmana koji je oglašen na rezerviraj.hr, link prema vašem oglasu će biti ispod teksta koji unosite kao nagrada za vaš trud.
Gost
odaberi sliku sa računala