Biograd na moru i okolice, co warto zobaczyć i zrobić

# Biograd na moru i okolice, co warto zobaczyć i zrobić

Sjeverna dalmacija

Biograd na moru

Pošalji svoj sadržaj

Komentarz lub Upgrade this article, napisz nowy. Rejestracja nie jest wymagana

Przynosimy Ci listę najbardziej znanych zabytków i miejsc, które musisz odwiedzić, jeśli jesteś w Biograd na moru lub w okolicznych miejscach, jak również w regionie Północnej Dalmacji i sugestie co robić w Biograd na moru.
Miasto położone jest w północnej Dalmacji, 28 km na południe od Zadaru. Jedna część to miasto zbudowane na półwyspie, podczas gdy inne są rozrzucone na kontynencie. W północnej części miasta znajduje się zatoka Bošana z piękną plażą o tej samej nazwie. Południowa strona Biogradu kończy się w zatoce Soline. Biograd na Moru dziś stanowi centrum riwiery, która obejmuje St. Petar na Moru, Turanj, Sveti Filip i Jakov, Biograd, Pakoštane i Dragas. Istnieją również osady na wyspie Pašman Tkon, Kraj, Pasman, Barotul, Mrljane, Neviđane, Dobropoljane, Banj i Ždrelac oraz Vrgada na wyspie o tej samej nazwie.

 

Plaże w BiogradziePlaża Drazica jest główną plażą w Biogradzie, nad morzem, w pobliżu plaży Soline, która ciągnie się na plaży Dražica. Plaża znajduje się w południowo-wschodniej części miasta i zaczyna się od hoteli Ilirija i Adriatyku. Plaża znajduje się wzdłuż lasów sosnowych na całej jej długości, dzięki czemu cień jest zabezpieczony przez wszystkich odwiedzających. Wzdłuż plaży znajduje się promenada, na której znajduje się wiele treści z różnorodnymi ofertami, więc nie ma prawie nic, czego nie można znaleźć na dłużej w tych wspaniałych promenadach. Są bary, kawiarnie, kluby nocne, restauracje fast food, budki, lodziarnie, pamiątki.

 Soline Beach kontynuuje na plaży Dražice. Plaża znajduje się w południowo-wschodniej części miasta i znajduje się w lesie sosnowym, dzięki czemu obfituje w cieniu, z wyjątkiem centralnej części piaszczystej plaży. Plaża prowadzi na plażę od centrum miasta, która ma około kilometra długości, a sama promenada jest pełna udogodnień, takich jak bary, kawiarnie, kluby nocne, restauracje fast food, budki, lodziarnie, pamiątki.

 Red Harbour Biograd NM - Około 3 km od centrum miasta jest plaża Red Harbour. Jest to świetne miejsce, jeśli nie lubisz hałasu i tłumu, które są obecne na plaży w Biogradzie w centrum. Plaża znajduje się w piaszczystej zatoce otoczonej sosnowymi lasami w ośrodku Red Harbour, należącym do francuskiej firmy Pierre & Vacances. Naturalny cień, drobny piasek i rozmycie fal są idyllicznym połączeniem relaksacji. Do plaży można z łatwością dojść pieszo, ale można także dojść do wypożyczonej łodzi na plaży Soline lub Drazica, a na końcu do prywatnego samochodu.

 Plaża Kumenat znajduje się naprzeciwko tego samego kompleksu mieszkalnego, na południe od Biogradu na moru, w obozie Soline. Plaża jest idealna dla wszystkich turystów, którzy chcą cieszyć się spokojem i odległością od tłumu, co jest nieuniknione w centrum Biogradu w lecie. Co zwiedzić w Biograd na moru i okolicachDalmatyńska wioska etno jest wyjątkową atrakcją chorwackiej oferty turystycznej. Ta piękna atmosfera znajduje się zaledwie kilka kroków od morza w turystycznej miejscowości Solaris w Szybeniku. W mieście odbywają się różne imprezy i imprezy.

Tutaj można doświadczyć Dalmacji i zwyczajów dalmatyńskich z niektórych wcześniejszych czasów. Jeśli chcesz zobaczyć, jak domy wyglądały kiedyś, jak zostały zbudowane i jak zostały urządzone w środku, odwiedź wioskę etno i dowiedz się wszystkiego.

 Solaris Šibenik to hotelowy kurort turystyczny składający się z 5 dużych hoteli i dużej liczby przyczep kempingowych i bungalowów, około 5 kilometrów od centrum Sibenik. Ośrodek jest pełen treści dla dorosłych i atrakcji dla dzieci. Niemal nie ma treści, których klient może nie chcieć oferować w systemie Solaris, od cateringu, rozrywki, zajęć sportowych i treści dla dzieci.

Solaris ŠibenikSibenik Cathedral - Ten budynek jest interesujący i uderzający, zarówno w Chorwacji, jak i na świecie. Wiele z nich rzuca się w oczy, patrząc na nie oczami ekspertów lub gościem, który kocha historię i stary budynek.Katedra w Sibenik jest z pewnością najważniejszym osiągnięciem architektonicznym od XV do XVI wieku na ziemi chorwackiej. Jest wyjątkowy dla wielu rzeczy, a dziś jest symbolem tego miasta. Katedrę ukończono w 1536 r., Aw 1555 r. Biskup Iwan Lucija Štafilić. Po gruntownej przebudowie w XIX wieku katedra została ponownie oddana w 1860 roku.

Ze względu na swoje wyjątkowe wartości, katedra Sibenik została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO w 2000 roku. Katedra została zbudowana na południowej stronie centralnego rynku starego miasta, w miejscu romańskiego kościoła św. James. Budowa wkrótce się nie skończyła, a nawet więcej - trwała ponad sto lat. Park Narodowy Krka, który słynie ze wspaniałych wodospadów, znajduje się w pobliżu Skradina w żupani szybenicko-knińskiej w Vodicach, około 25 kilometrów. Drugi najczęściej odwiedzany park narodowy w Chorwacji oferuje turystom wiele wartości, od niezwykle zachowanej przyrody i pięknych krajobrazów po atrakcje kulturalne i aktywne wakacje. Jeśli jesteś miłośnikiem przyrody lub chcesz poznać kulturę miejscowej ludności, NP Krka jest idealnym miejscem dla Ciebie. Jedną z najważniejszych rzeczy, o których często zapomina się wspomnieć, jest piękne miasteczko Skradin, z którego zaczyna się prawie każda podróż do NP Krka. Z mniej niż 500 mieszkańców, Skradin oferuje historię i dziedzictwo kulturowe, które można zobaczyć w wielu większych miastach.

 Vrana Lake Nature Park - Jezioro znajduje się pomiędzy dwoma zabytkowymi miastami Zadar i Sibenik. Jezioro Vransko wraz z okolicą zostało uznane za Park Przyrody w 1999 roku. Wynikało to z przepełnienia pola krasowego przez pojawienie się kryptodepresji. Jezioro Vransko dopełniają kilka naturalnych, mniejszych źródeł. Na tym obszarze jest wiele rzadkich ptaków bagiennych. Jezioro obfituje w różnorodne ryby słodkowodne i dlatego jest małym rajem dla wędkarzy sportowych. Szczególnie cenny jest mieszkaniec śródziemnomorskiego podmorskiego podmorskiego (Scardinius erythrophtalamus), który uważamy za położony w całej Chorwacji tylko na tym jeziorze.

 Park Narodowy Kornati został ogłoszony w 1980 r., Kiedy został objęty ochroną. Całkowita powierzchnia tego parku wynosi około 220 kilometrów kwadratowych i składa się z większych i mniejszych wysp oraz skał, które wynurzają się z błękitnego morza Morza Adriatyckiego. Z ogólnej powierzchni Kornati tylko 1/4 powierzchni lądowej jest zajęta. Reszta Parku Narodowego to morze i żyjący świat, który tam mieszka.

Chociaż na pierwszy rzut oka Kornati jest pustynnym i bardzo odosobnionym miejscem, ten park obfituje w bogactwa naturalne i kulturowe. Ponadto świat zwierząt i roślin nadal jest specjalnością parku. Posiada cechy naturalne i kulturowe. Szczególnie wyróżnia się pionowe klify, zwrócone w stronę otwartego morza, tzw. Korony. Są rodzajem fenomenu Kornati, a siedliska są rzadkimi gatunkami roślin i zwierząt. Piękno wyróżnia przede wszystkim naturalna różnorodność i potężna sylwetka tej wyspy. Dziedzictwo kulturowe doda tylko uroku Kornati i da specjalną ofertę tym, którzy chcą odwiedzić Park Narodowy. Mapy Kornati można kupić w wielu biurach turystycznych w Vodicach.

 Park Narodowy Paklenica, około 70 kilometrów od Vodic. Po ogłoszeniu proklamacji Nacional Paklenica Paklenica jest drugim w Chorwacji. Został ogłoszony parkiem narodowym od 1949 roku, a dokładniej 19 października 1949 roku. Paklenica została ogłoszona parkiem i kilka miesięcy po Parku Narodowym Jezior Plitwickich.

Warto zauważyć, że Paklenica została po raz pierwszy ogłoszona parkiem narodowym w 1929 roku, ale zgodnie z ówczesnymi przepisami, proklamacja powinna być corocznie korygowana - co nie zostało zrobione, a przez lata Paklenica nie miała statusu Parku Narodowego.

W dniu 7 lipca 2017 r. Park Narodowy Paklenica znalazł się również na liście światowego dziedzictwa UNESCO w Europie, w ramach wspólnego dziedzictwa 13 krajów zwanych "Bukowymi lasami w Karpatach i innych częściach Europy". Na pewno warto wspomnieć, że w parku obfituje wiele gatunków roślin, wśród których szczególnie podkreśla się zbiorowiska leśne. Lasy składają się z czarnej sosny (Pinus nigra), której żywica "Paklina" to Paklenica i jej nazwa.

Oprócz sosen, lasy Paklenica są bogate w buki (Fagus sylvatica), a także krzywa brzozowa. Paklenica, dzięki swojej powierzchni, jest właścicielem największego zachowanego kompleksu leśnego w Dalmacji. Ponad połowa parku pokryta jest roślinnością, a reszta to relief krasowy.Plaże Biograd na moru i okolicePlaża Pine Pakoštane znajduje się w pobliżu Pine Beach Pakostane Resort i jest ulubionym miejscem dla wszystkich gości ośrodka, jak również innych gości, a także gospodarzy dla ich piękna i różnorodności. Centrum tej plaży jest mała piaszczysta zatoka, która jest całkowicie naturalna i jest prawdziwą atrakcją. Wokół piaszczystej zatoki znajduje się głównie skalisty teren, części i żwir, a wszystko to w sosnowym lesie, który dociera do morza i zapewnia cień dla wszystkich gości.

 Plaża Oasis of Peace znajduje się w Drage koło Biogradu. Plaża jest w większości żwirkowa, a część plaży jest skalista i kamienista. Plaża znajduje się obok obozu Oasis of Peace. Plaża prowadzi od plaży do samej plaży, a do centrum jest 10 minut spacerem na promenadzie. Plaża obfituje w sosny, a cień jest zabezpieczony dla wszystkich gości.

 Hotel Hangar Beach znajduje się w Vodicach, niedaleko centrum miasta, naprzeciwko hotelu Olympia oraz niedaleko hoteli Imperial i Miramare. Lokalizacja hoteli i niedaleko od centrum Vodice sugeruje, że oferta na plaży jest bogata, więc prawie nie ma treści, których można sobie życzyć, jeśli nie można jej znaleźć w pobliżu plaży. Brak pozycji na plaży jest dużym tłumem w miesiącach letnich, więc na plażę trudno znaleźć miejsce na ręcznik. Plaża jest żwirkowa z częściami, które są wybrukowane. Wieczorem na plaży organizowane są różne imprezy i imprezy na plaży, więc ta plaża to nie tylko kąpiel i opalanie.

Blue Beach Vodice znajduje się przy wyjściu z Vodice w kierunku Tribunj i jest jedną z głównych łaźni dla Przewodnika i jego gości. Plaża obfituje w rozrywkę i gastronomię. W pobliżu znajdują się bary kawowe Beach Bar Bamboo, restauracje Tropicana Grill Blue beach, TonIvan i różne stragany z lodami, frytkami, pałacami, napojami ... Ta plaża ma dobrze wyposażoną rampę dla łatwiejszego dostępu dla osób niepełnosprawnych i osób starszych do morza. Podstawa jest żwirkowa i przy wejściu, a morze w niektórych miejscach przechodzi w piaszczyste i jest idealne dla małych dzieci i istnieją konkretne sześciokąty, które są odpowiednie do skoków do morza.

  Najpiękniejsze plaże w okolicach Biogradu nad morzemSakarun to piaszczysta plaża o długości około 800 metrów. Znajduje się na północno-zachodniej stronie Dugi otok, a widok na południowy Adriatyk oczarowuje wszystkich gości, którzy chcą spędzić niezapomniane chwile w prawdziwej, naturalnej atmosferze. Chociaż plaża jest płytka, dopiero po kilku metrach głębokości osiąga średnio 10 metrów. Specyfika tej plaży i kolorów morza, które ją pachnie, daje piękny piasek, podczas gdy na brzegu jest grubszy kamyk, tak zwane kamienne kamyki. Plaża otoczona jest lasem sosnowym, co daje gościom naturalny odcień. Na plaży Sakarun znajdują się trzy obiekty gastronomiczne z wyborem dań i napojów. Oprócz naturalnego cienia, jeśli jej potrzebujesz, możesz swobodnie wypożyczyć parasole przeciwsłoneczne wykonane z płótna, które idealnie pasują do naturalnej atmosfery plaży.

 Kraljičina beach Nin Jeśli wybierasz się z Nin na wyspę Vir, po prawej masz małą wioskę, która kryje tę piękną piaszczystą plażę. Plaża Kraljičina znajduje się za małą jezdnią ulicy Put Škril, i pomimo tego, że jest w ośrodku, ta plaża wciąż oferuje całkowicie naturalną atmosferę. Morze jest płytkie, nadaje się do zabawy dla dzieci, grania w pikniki lub innych sportów wodnych. Obok plaży znajduje się obiekt gastronomiczny z ofertą na plażę. Są goście ukryte pod parasolami przeciwsłonecznymi, ale jeśli jesteś na plaży, weź ze sobą kąpiel słoneczną. Plaża nie ma naturalnego odcienia, więc dobrze jest mieć parasol. W pobliżu znajduje się piękna plaża Ninska Laguna.

Plaża Podvrák Murter Jedną z plaż, którą mogą się wyspać, jest plaża Podvrák. Chociaż wydaje się, że miejscowi Murter ukrywają ten klejnot i zatrzymują go dla siebie, z pewnością nie jest to prawda. Wszyscy goście są mile widziani, a mieszkańcy wyspy starają się pokazać im swoje naturalne piękno w najlepszym świetle. Plaża wyróżnia się przede wszystkim białym piaskiem, który nadaje morzu lazurowy i krystalicznie czysty kolor. Morze, które nęka plażę, nie jest głębokie, co oznacza, że słabsi pływacy będą mogli w pełni cieszyć się nią, a także rodzice, którzy przyjeżdżają ze swoimi maluchami. Jeśli szukasz miejsca na relaks i uspokojenie, Submarine to plaża dla Ciebie.

 Plaża Beritnica znajduje się na wyspie Pag, na południe od małej wioski Metajna. Jest wyjątkowy w naturalnie złożonych skałach w płytkiej wodzie, idealny do fotografii lub po prostu do podziwu z brzegu. Zrób sobie przerwę w Beritnicy z piękną sceną trzech rocka. Ci nieco bardziej uzdolnieni mogą wspiąć się na jednego z nich i zapamiętać niezapomniane chwile z letnich wakacji. W przeciwnym razie plaża otoczona jest skalistymi krajobrazami z mniejszą plażą żwirową. Nie ma naturalnego cienia, ani kawiarni (najbliżej plaży Ručica).

 Plaża Slanica jest główną plażą na wyspie Murter. Znajduje się na południowej stronie wyspy, w pobliżu hotelu Colentum. Jest to piaszczysta plaża, a wielu twierdzi, najpiękniejsza plaża w okolicy. Z powodu płytkiej wody, która pogrąża się na plaży, nadaje się dla dzieci i osób, które i tak nie pływają ani nie pływają. Ponadto, plaża jest doskonałym wyborem dla miłośników sportów wodnych, więc dobrze będzie grać w piki, siatkówkę i podobne zajęcia, które są charakterystyczne dla naszego morza.

 Plaża Primosten znajduje się w nadmorskiej zatoce, jest bardzo przestronna i dobrze urządzona. Na plaży w Primošten masz prysznice, przebieralnie, aw sezonie ratownik, który uważnie obserwuje bezpieczeństwo gości. Żwir to ta plaża, wystarczająco długo, aby przyjąć wszystkich gości, i znowu mieć miejsca na nowe. Obok plaży znajdują się kwatery prywatne, hotele i sklepy. Wszystko, czego potrzebujesz, jest w pobliżu. Blisko plaży jest Velika Rudača.

Środowisko Biograd na moru miastPozdrowienia dla Słońca Pozdrowienia dla słońca to instalacja architekta Nikoli Bašicia, znajdującego się w porcie Zadar w kamiennym bruku na nabrzeżu miasta.

Riva w Zadarze stała się atrakcją turystyczną i jest ulubionym miejscem spotkań dla wielu gości, a także dla gości przybywających do Zadaru. Widok z brzegu zachwyci wszystko, co przechodzi, zwłaszcza wieczorem, gdy słońce zachodzi, a efekty świetlne zaczynają się w instalacji.Pozdrav SuncuZadar - Plac Narodowy Plac Narodowy w Zadar jest ozdobiony wieloma zabytkowymi budynkami, wśród których jest piękny kościół św. Lovre.

Przedromański kościół został pięknie zachowany przez długi okres jego istnienia. Dziś zdobi część placu i wzbogaci ją o ofertę - historyczną i kulturalną. We wschodniej części rynku pałac Ghirardini został zbudowany w stylu romańskim z 15-wiecznym balkonem w stylu renesansowym.

Forum Romanum Zadar Forum Romanum w Zadarze to największy tego typu obiekt po wschodniej stronie Adriatyku. Założycielem forum był pierwszy rzymski samochód Augustin. Dowodem na to są dwie inskrypcje z kamienia datowane na III wiek, kiedy budowa forum została zakończona. Według powierzchni forum w Zadarze zajmuje 90 × 45 metrów, ale zmieniło się z czasem.

Pewnego razu rzymskie forum zamknięto w ramach galerii na podłodze. Niestety, dziś zachowały się tylko oryginalne chodniki i schody oraz dwa ozdobne monumentalne filary, z których jeden znajduje się na swoim pierwotnym miejscu. Co ciekawe, służył on jako filar wstydu w jednym okresie, o czym świadczą łańcuchy z tamtego okresu.

Rimski forum ZadarKościół św. Donata Zadar Ten kościół Zadar jest również znakiem rozpoznawczym miasta i należy do najbardziej znanych i najważniejszych europejskich kościołów przedromańskich.

Pierwotnie poświęcony Świętej Trójcy, a od 15 wieku z obecną nazwą, nazwany od biskupa Zadar Donat, który zainicjował budowę. Kościół ma niezwykły cylindryczny kształt z podwójną przestrzenią wewnętrzną, dzięki czemu wyróżnia się oryginalnością i wyjątkowością. Nie łączyliśmy niektórych wzorów z konstrukcją, a tylko niektóre z nich były połączone z baptysterią Carli Velika lub z kościołem św. Vitalea in Ravenni. Jest to duma i symbol Zadaru, z pozostałościami forum rzymskiego w jego fundamentach, wielkim pod względem czasu budowy. Dziś w kościele odbywają się Wieczory Muzyczne w Donacie, ze względu na jego wyjątkowe cechy akustyczne i długą nieobecność funkcji sakralnej.

 Katedra w Zadarze - Zadarska Katedra św. Stošiji lub Anastazji to trójnawowa budowla romańska. Jest to także największy kościół w Dalmacji.

Zbudowano go dwukrotnie, w XII i XIII wieku, z zachowanymi starszymi 9. i 11. wiekiem, które powstały w miejscu wczesnochrześcijańskiej bazyliki. Początki budowy katedry w Zadarze sięgają daleko sięgającej historii, w IV lub V wieku.

Sarkofag z mocami św. Stošije zostało stworzone przez biskupa Zadar Donata. Jest przechowywany w katedrze na ołtarzu w północnej absydzie lub na lewym trawniku kościoła. W listopadzie 1202 r. Miasto Zadar, po oblężeniu, podbiło i zdewastowało Wenecjan z pomocą Rycerzy IV. wojskowy krzyżowiec, gdy katedra została poważnie uszkodzona. Odbudowa katedry trwała przez cały XIII wiek, a po jej odnowieniu została ponownie poświęcona 27 maja 1285 r. Przez arcybiskupa Lovro Periandara.

Split Diocletian's Palace - Jeśli wspomnimy o Splicie w kontekście historii, kultury, a nawet dzisiejszego wyglądu tego miasta, wszyscy możemy się zgodzić, że nasze myśli zdominują pałac Dioklecjana. Nie musimy się dziwić, ponieważ pałac Dioklecjana jest swoistym symbolem miasta i jest pierwszym ogniwem łączącym piękno Splitu, bogactwa historyczne i kulturowe.

Poznaj lepiej Pałac Dioklecjana, zerknij w sekrety i ciesz się pięknem historycznych faktów, które mówią nam szczegóły ścian zewnętrznych i wnętrza.

Pałac Dioklecjana jest starożytnym pałacem cesarza Dioklecjana w Splicie. Został zbudowany około 300 lat podczas panowania rzymskiego cesarza Dioklecjana. Dioklecjan pozostał w pałacu po przejściu na emeryturę z tronu (305) aż do swojej śmierci (316).

Dioklecijanova


Privatni smještaj direktno od vlasnika na www.SMJESTAJ.com.hr/trazi
Prati nas na facebooku za više članaka o Hrvatskoj. Podijeli ovaj članak klikom na gumbe desno. Hvala
  Upgrade this article

Bio si na ovom mjestu? Podijeli s nama svoja iskustva ili fotografije.
Napiši svoju verziju članka. Nagrađujemo vlasnike apartmana.

Pišete kao gost. Registrirajte se ili prijavite i potpišite vaš tekst sa vašim imenom ili nickom i zadržite opciju editiranja unosa u bilo koje vrijeme.
Ako ste vlasnik apartmana koji je oglašen na rezerviraj.hr, link prema vašem oglasu će biti ispod teksta koji unosite kao nagrada za vaš trud.
Gost
odaberi sliku sa računala