Makarska okolicy, co zobaczyć, co zobaczyć

# Makarska okolicy, co zobaczyć, co zobaczyć

Srednja dalmacija

Makarska

Pošalji svoj sadržaj

Komentarz lub Upgrade this article, napisz nowy. Rejestracja nie jest wymagana

Przedstawiamy Ci listę najsłynniejszych zabytków i miejsc do odwiedzenia, jeśli jesteś w Makarskiej lub okolicznych miasteczkach Riwiery Makarskiej w południowej Dalmacji i sugestie dotyczące pracy w Makarskiej lub gdzie znaleźć apartamenty w Makarskiej.

Najpiękniejsze plaże w MakarskiejGraska plaża Makarska Kluby nocne, restauracje i kawiarnie. To tylko niewielka część oferty na głównej plaży w Makarskiej. W samym centrum miasta naprawdę się spodoba. Nasza plaża uwielbia młodych i starych. Pary z dziećmi czują się tutaj dobrze, ponieważ oferujemy każdemu coś za coś. Plaża jest piękna, ale pozwalamy ci ocenić, kiedy przyjdziesz i zobaczysz. Oferujemy wszystko, co oferują słynne na całym świecie plaże. Od dziennych przerw po wieczorne imprezy. Na naszych plażach jest dosłownie miejsce dla wszystkich. Plaża miejska jest najczęściej odwiedzana, oferuje wiele udogodnień i jest w pełni wyposażona.

 Plaża Ramova Makarska. Jedną z najpopularniejszych plaż w Makarskiej jest z pewnością ta. Plaża Blace-Ramova znajduje się na obrzeżach kontynentu, więc jest pokryta trzema stronami. Piękna plaża i czyste morze to najkrótszy opis plaży. Mimo to jest coś więcej. Pięknie urządzony bar na plaży, leżaki i parasole. Ta plaża, choć w Makarskiej, przypomina nam tropikalną plażę, którą widzimy tylko w filmach. Plaża składa się z mniejszych głazów, ma ładne i czyste morze, które jest również przyjemnie ciepłe.

 Nugal Makarska Beach Oprócz plaż w Makarskiej, plaża Nugal ma nieco innych gości. Jest to plaża nudystów, oznaczona jako FKK na mapach, oddzielona i ukryta przed ciekawskimi widokami, uważana za najpiękniejszą plażę nudystów nad Adriatykiem. Piękna plaża żwirowa ukryta między skałami z sosnami w tle. Plaża zapewnia niezbędną intymność gościom, ciszę i spokój. Nadchodzą ci z tłumem nad głową, osobą pragnącą odpocząć i uwolnić ducha. Nugal jest chyba najbardziej znaną plażą dla nudystów w Makarskiej.

 Park Narodowy Mljet został ogłoszony 11 listopada 1960 roku, a jego powierzchnia pokrywa północno-zachodnią część wyspy Mljet i otaczającą ją część morza.

NP Mljet jest pierwszą zinstytucjonalizowaną próbą ochrony pierwotnego ekosystemu na Adriatyku.

Park z jego powierzchnią pokrywa zachodnią trzecią wyspę Mljet. Granice parku pochodzą z obszaru Kosów do najgłębszego punktu wyspy, Cape Goli. Niektóre parki narodowe to Polače (główny port turystyczny i turystyczny), Goveđari (najstarsza wioska na Jezerze), Soline (małe miejsce przy wejściu do jeziora Veliko) i Prisztina (poczta i park narodowy) oraz Pomena (jedyny hotel na wyspie).Muzeum makaka w Makarskiej w Makarskiej zostało założone w 1963 roku. Genialny jest Jure Radic.

Dziś muzeum może dyktować bardzo atrakcyjne ustawienie ślimaków morskich i skorupiaków, które zamieszkują Adriatyk i morza świata. Dziś nasze Muzeum jest najbardziej znanym miejscem turystycznym z kolekcją Malachiasza w Chorwacji. Oprócz bogatego malachowskiego zbioru braci Jure Radic w muzeum znajduje się również bardzo cenne zioło roślinne - gatunek zamieszkujący góry Biokovo i inny mniejszy zbiór paleontologiczny.

 Muzeum krabów i skorupiaków w Makarskiej. Jeśli przybyliście do Makarskiej, gorąco polecamy wizytę w Muzeum Ryb i Krabów "Adriana", w którym mile widziani są goście z całego świata.

Muzeum eksponowane jest przez gatunki zamieszkujące Adriatyk, co jest doskonałą okazją do zapoznania się z podwodnym światem błękitnych głębin naszego morza.

Omiš Położony u ujścia rzeki Cetina, tylko 21 kilometrów na południe od Splitu, który jest oddalony o 25 kilometrów. Omiš to miasto o szczególnej, bardzo korzystnej pozycji, które pozwoliło mu bronić się przed atakiem w historii, a dziś oferuje wiele dla turystyki i rozwoju miasta w ogóle.

Rafting w kanionie Cetina w Omišu jest z pewnością największą atrakcją turystyczną dziś. Oczywiście jest też turystyka letnia, kąpanie się na miejskich plażach i delektowanie się restauracjami, ale poszukiwacze przygód po prostu kochają rafting na kanionie Cetina. Sporty adrenalinowe przyciągają wielu z całego świata.Park przyrody Biokovo jest jednym z najbardziej znanych parków przyrody w Chorwacji. W Republice Chorwacji mamy zarejestrowanych 11 parków przyrody i Park Przyrody Biokovo, jeden z nich. Granice tego parku obejmują obszar tego samego górskiego pasma górskiego - Biokovo. Biokovo charakteryzuje się specjalnym reliefem krasowym i zachowanym w naturalnym środowisku izolowanym. W parku znajdują się jaskinie i turnie, które są szczególnie interesujące dla odkrywców i poszukiwaczy przygód, którzy kochają przyrodę.

BiokovoNajpiękniejsze plaże Riwiery MakarskiejPlaża Podraće to mała piękna zatoka otoczona skałami w Breli, położona pod tą samą drogą w Breli. Jest to żwirowa plaża z łagodnym podejściem do morza. Jest to jedna z najbardziej znanych plaż w tej części naszego wybrzeża.

 Plaża Punta Rata jest jedną z najpiękniejszych na Riwierze Makarskiej iz pewnością należy do najsłynniejszych plaż. To wystarczające powody, aby przy pierwszej okazji odwiedzić tę plażę. Jeśli zdecydowałeś się przyjechać do małego miasteczka Brela, trochę na północ od Makarskiej, to z pewnością przyjdź na tę plażę, abyś mógł zobaczyć z pierwszej ręki, jaką plażę piszemy. Wiele światowych portali ustawia tę plażę i umieszcza ją na liście najpiękniejszych plaż na świecie. Więc nie jest to tylko nasze, może subiektywne myślenie, ale jest to sprawa światowa.

Główna plaża Baska Voda zdecydowanie zasługuje na swoją nazwę. Znajduje się wzdłuż lokalnego portu, który jest jedną z najlepiej wyposażonych plaż na tej części wybrzeża Adriatyku. Sam widok na plażę wystarczy, aby pokazać popularność tego miejsca. Baska Voda od sezonu w sezonie nadal rośnie. Wielu turystów odwiedza co roku małe miejsce, ale liczba nowych stale rośnie.

 Plaża Oseka Baška Podobnie jak większość plaż, które tworzą Riwierę Makarską, plaża ta jest wykonana z drobnego białego żwiru. Morze ma charakterystyczne odcienie niebieskiego, charakterystyczne dla tej części wybrzeża. Za plażami rosły duże zielone drzewa, wśród których zbudowano kawiarnię. Oferta orzeźwiających napojów na poziomie jest, choć sama plaża jest odizolowana. Nie ma tu dużego tłumu, ale nie jesteś znowu sam. Jest to doskonałe miejsce na odpoczynek w ciszy.

 Bratuš Beach Baska Voda Ta plaża znajduje się w małej miejscowości Bratuš. Jest to ta sama nazwa, co jedyne miejsce, a przed kompleksem znajduje się plaża. Jeśli jesteś gościem jednego z nich, z pewnością będziesz cieszyć się pięknym i ciepłym morzem, żwirową plażą i przyjemnym spokojem. Dźwięk fal słychać tylko tutaj, z wyjątkiem zabawy dzieci, kiedy grają.

 Tučepi to wyjątkowe miejsce na naszym wybrzeżu, w pełni ukierunkowane na turystykę i jako takie co roku gości wiele osób z całego świata. Plaża w centrum tego małego miasteczka jest wyjątkowa. Pięknie urządzona plaża wyposażona jest we wszystko, czego goście mogą potrzebować. Będziemy mieć prysznice, przebieralnie, ławeczki do siedzenia i dużą promenadę wzdłuż całej plaży. Goście pochodzą z całego świata i możemy śmiało powiedzieć, że są bardzo zadowoleni.

 Plaża Podgora Garma Jadąc z Tučep do Podgory, przed wejściem do plaży Garma należy przejść obok. Plaża jest super urządzona, nie ma na niej tłumu, a także prezentuje obiekt gastronomiczny - Bistro Luce. Zaparkuj samochód lub motocykl, więc popływaj lub zgryź. Z bistro masz otwarty widok na plażę i morze w oddali. Taras obiektu jest w cieniu, więc jedzenie będzie całkowicie przyjemne.

 Główna plaża Podgory Plaża znajduje się w centrum Podgory, jest pięknie udekorowana i bogata w ofertę. Małe miejsce oferuje dużo. Goście zostaną powitani z dużym wyborem obiektów rozrywkowych, kawiarni i bogatej kuchni w lokalnych restauracjach. W przypadku zabaw dla dzieci na dnie morskim znajduje się park wodny, a dorośli mogą cieszyć się słońcem na żwirowej plaży spryskanej czystym i umiarkowanie ciepłym morzem. Szlak turystyczny, który wychodzi ponad plażą, znajduje się w naturalnym cieniu i jest odpowiedni dla przyjemnych codziennych spacerów.

Najpiękniejsze plaże południowej DalmacjiPlaża Vučine Peljesac. Obok miejscowości Žuljana na półwyspie Pelješac znajduje się duża plaża pod sosnowym lasem - plaża Vučine. Plaża jest odizolowana, wykonana ze żwiru i ukryta w naturalnym cieniu wysokich sosnowych drzew. Jest świetny dla każdego, kto lubi spędzać resztę w spokoju, z dala od tłumów i hałasu. Morze jest ciche, przyjemnie ciepłe i dostępne na całej długości plaży. Plićak to świetne miejsce do zabawy dla dzieci, a także okazjonalnego odprężenia się w upalne letnie słońce. Jednak gdy słońce robi się zbyt ciepło, wystarczy kilka kroków wciągnąć w cień. Przyjdź na tę plażę, zrelaksuj się i ciesz naturalne dźwięki.

 Proizd Korčula. Proizd Island to mała wyspa o powierzchni mniejszej niż jeden kilometr kwadratowy w północno-zachodniej części Korcula, 6,4 km od Korculi. Na wyspie jest tylko jedna restauracja od strony południowej i kilka pięknych zatoczek z krystalicznie czystym morzem. Jedna z zatoczek, Donji Bili Bok, przeznaczona jest dla naturystów i ma znak FKK. Wyspa 2007 została wybrana przez Chorwacki Komitet Turystyczny "Plażą Roku", a Brytyjski Dziennik Telegraf zalicza ją do pięciu najpiękniejszych plaż nad Adriatykiem.

 Plaża Pasjača, czyli Stara Skała w Pasjača, jest miejscem pozornie nieatrakcyjnym, ale wciąż może się nią cieszyć. Kto kocha naturalne środowisko, odrobinę prywatności i mniej tłumów, niech przyjedzie na naszą plażę i będzie cieszył się wakacjami. Plaża jest bardzo odizolowana, ale wciąż ma małą ścieżkę dla pieszych. Interesujące jest to, że jedna część drogi wchodzi do skał przez tunel, aby zakończyć ponownie na stromych klifach otaczających plażę. Po przybyciu na plażę powitają Cię małe kamyki i piękne morze.

 Divna Pelješac Beach. Po północnej stronie półwyspu, Divna znajduje się na tej samej plaży. Przed plażą znajduje się wyspa z widokiem na morze, a także jacht zakotwiczony w pobliżu. Do plaży można dotrzeć z Duba lub innej niewielkiej osady na Pelješcu - Donja Vrućica. W pobliżu tej pięknej plaży znajduje się kemping o tej samej nazwie i kawiarnia, która zachwyci Cię orzeźwiającym napojem.

 Saplunara Mljet. Po wschodniej stronie wyspy Mljet, w centrum wielkiej zatoki Saplunara, znajduje się piękna piaszczysta plaża otoczona gęstymi lasami sosnowymi podzielonymi na dwie części plaży - dużą i małą plażę Saplunara. Większa plaża znajduje się na północy. Ze względu na nietkniętą naturę i czystość morza na plaży, "Błękitną Flagę". Plaże są piaszczyste i bardzo płytkie. Dla wszystkich pływaków, którzy chcą ukryć się przed słońcem, jest gęsty las sosnowy, który zapewnia cień dla każdego. Na plaży można wypożyczyć parasole i leżaki, a także boisko do siatkówki plażowej.

 Plaża Kremen Peljesac. Potok to niewielka żwirowa plaża z łagodnym podejściem do morza. Jest częściowo w cieniu, w zależności od pory dnia, co jest szczególnie odpowiednie dla niektórych gości. Chłodny jest naturalny, z wysokimi sosnami nad plażą, a także skałami, które zamykają plażę po obu stronach.Veli žal Dubavica. Plaża Great Waist Beach - Veli Žal, jak nazywają ją miejscowi, jest bardzo popularną i niedrogą plażą. Plaża jest przestronna, wykonana z grubszego bruku, jest czysta w środowisku naturalnym. Chociaż jest daleko od kurortu, masz plażę na plaży, która rozweseli wszystkich gości. Możesz wypożyczyć parasol słoneczny lub leżak, a kiedy słońce stanie się zbyt silne, będziesz już w ocienionym barze z kilkoma krokami i będziesz cieszyć się widokiem na morze. Na plaży znajduje się przebieralnia, a tuż obok plaży znajduje się duży parking dla samochodów osobowych lub kempingowych. Pamiętaj, aby odwiedzić tę plażę. Nie zawiedzie Cię treścią ani pięknem.

 Najpiękniejsze plaże z okolic MakarskiejZlatni rat Beach Bol Brač. Ta plaża jest z pewnością najsłynniejsza na całej wyspie i jedna z najbardziej znanych w Chorwacji. Plaża Zlatni Rat jest wyjątkowa ze względu na swoją figurę, szczególnie jeśli ogląda się ją z powietrza. Jest to znak rozpoznawczy chorwackiej turystyki i jest głównym szczegółem wielu broszur lub kart okolicznościowych. Jest popularny, oczywiście i bardzo dobrze wyposażony. Plaża ma wszystko, co musi mieć. Są kabiny do przebierania się, prysznice i eskorty dla obudzonych ratowników, którzy dbają o bezpieczeństwo pływaka.

 Stiniva Vis Beach Vis Island jest chyba najbardziej imponującą plażą w zatoce Stiniva. Jest bardzo popularny, szczególnie ze względu na wygląd i skały otaczające plażę. Niewiele można powiedzieć, że skały są niedostępne. Kiedy patrzysz na zdjęcia, zrozumiesz, o co nam chodzi. Jednak na plaży Stiniva nadchodzą ludzie, którzy lubią wspinać się na wysokich i stromych klifach. Adrenalina jest sportem dla tych rzadkich, dobrze wyszkolonych i odważnych, by zrobić coś takiego.

 Lučišća zatoka Hvaru to piękna zatoka, położona około dwóch kilometrów na północ od Sveta Nedjelja na wyspie Hvar. Plaża jest bardzo mała i nie może pomieścić dużej liczby osób, ale na szczęście jest bardzo trudno dotrzeć, w większości nie będąc zalewaną. Na Świętą Niedzielę trzeba iść na plażę.

Plaża Mala Luka Omiš. Jeśli opuścisz Omiš, przy miejscu Stanići, zobaczysz tę piękną plażę o nazwie Mala Luka. Jest ukryty w naturalnej zieleni i pięknie ozdobiony kamiennymi ścianami. Little Port to plaża, w której można spędzić dzień. Ma naturalny odcień, piękne i czyste morze i podstawę grubych kamyków. Zabierz ze sobą wszystko, czego potrzebujesz, ponieważ kiedy dojdziesz do tej plaży, trudno jest wyjść, gdy jest słońce. Chociaż na plaży jest cień, należy go zabezpieczyć filtrem przeciwsłonecznym

Okolice miast MakarskaKatedra w Trogir jest jednym z najsłynniejszych zabytków Trogiru i znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Na tym budynku widoczne są style od romów po barok i są w nim cenne dzieła sztuki. Oczywiście myślimy o katedrze św. Patryka. Lawrence.

TrogirW zachowanym historycznym centrum Trogiru znajduje się wiele zabytków, z których jednym jest na pewno wieża Kamenlergo. Wieża została zbudowana w 15 wieku, a Marin Radoj jest odpowiedzialny za jej budowę. Była niegdyś twierdzą wojskową, a dziś została odrestaurowana na scenie podczas letnich koncertów i występów. Ze szczytu roztacza się piękny widok na romantyczną atmosferę z przeszłości. Cieszył się, że go odwiedzono i wszyscy lubią odwiedzać starą ścianę wieży.

Omiš Położony u ujścia rzeki Cetina, tylko 21 kilometrów na południe od Splitu, który jest oddalony o 25 kilometrów. Omiš to miasto o szczególnej, bardzo korzystnej pozycji, które pozwoliło mu bronić się przed atakiem w historii, a dziś oferuje wiele dla turystyki i rozwoju miasta w ogóle.


Privatni smještaj direktno od vlasnika na www.SMJESTAJ.com.hr/trazi
Prati nas na facebooku za više članaka o Hrvatskoj. Podijeli ovaj članak klikom na gumbe desno. Hvala
  Upgrade this article

Bio si na ovom mjestu? Podijeli s nama svoja iskustva ili fotografije.
Napiši svoju verziju članka. Nagrađujemo vlasnike apartmana.

Pišete kao gost. Registrirajte se ili prijavite i potpišite vaš tekst sa vašim imenom ili nickom i zadržite opciju editiranja unosa u bilo koje vrijeme.
Ako ste vlasnik apartmana koji je oglašen na rezerviraj.hr, link prema vašem oglasu će biti ispod teksta koji unosite kao nagrada za vaš trud.
Gost
odaberi sliku sa računala